Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

6. Balvanův běh 2004

Sobota 9. 10. 2004, 20.13 od Balvan | Balvanův běh | 1275x

obrazekUplynul další rok a my se opět ocitli na startu Balvanova běhu. Ten letošní, s pořadovým číslem 6, se konal v sobotu 9. října již tradičně v Rudné na Vypichu. I přes poměrně nepříznivou předpověď počasí se na startu sešla početná skupinka více či méně trénovaných jedinců různého věku v celkovém počtu 47 účastníků, což je zhruba stejně jako při minulém ročníku. Počasí nám nakonec přálo, a tak podmínky pro běh byly ideální.

Po prezentaci všech účastníků a úvodním proslovu organizátorů, se v 11:10 vydali na trať ti nejmladší soutěžící a po pěti minutových intervalech je následovaly další kategorie. Ti, co už běželi poněkolikáté věděli, na co se mohou připravit. Ti, co si letos odbyli svou premiéru si mohly vychutnat rovinku, která postupně přešla v prudší klesání, po něm následovala další rovinatá část, kde se ti méně vytrvalí běžci mohli pokochat barvitou podzimní přírodou. Ale co by to bylo za terénní závod, kdyby trať nevedla do kopce? Prudké stoupání bylo asi tou nejobávanější částí trasy. Pro všechny závodníky, kteří ho zdolali bylo však útěchou nejen to, že už žádný podobný kopec nebude, ale i to, že od cíle je dělí pouze kilometrová rovinka.

A kdo se stal vítězem? Jako úplně první do cíle doběhla malá Carmen Beshirová, které na zdolání 5,7 km dlouhé trati stačilo pouze 30 minut a 40 sekund. Tento velice pěkný čas ji závidělo mnoho starších soutěžících. Spolu s Carmen se z vítězství v nejmladší kategorii, určené dětem do 10 let, radoval i Adam John s časem 0:48:29. Pro závodníky od 11 do 15 let byla určena kategorii Dívek a Jinochů, kde zvítězila Klára Johnová (0:34:41) a Marek Lhoták (0:26:33). Loňské 1. místo v kategorii Slečen obhájila Lada Zrzavecká (0:34:14), stejně tak jména vítězů mezi Ženami a Muži jsou shodná s předešlým ročníkem. Olga Bonaventurová (0:26:34) opět kralovala Ženám a Tomáš Linhart (0:19:40) Mužům. I když nepokořil svůj loňský traťový rekord, náležela mu cena za nejrychlejší čas. Z Veteránek byla v cíli první Jana Schulzová (0:33:48) a z Veteránů Igor Tausinger (0:21:32)

Obdiv si však nezaslouží pouze výkony vítězů, nýbrž všech, kteří se rozhodli zdolat trať a dokázat si tak, že i v dnešní uspěchané době plné aut, jsou ještě schopni se vybičovat k pohybu na čerstvém vzduchu. Balvanův běh je totiž určen široké veřejnosti a záleží na každém soutěžícím jak rychle trať zdolá. Ovšem, jak už to bývá, ceny dostanou jen ti nejrychlejší. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Ale aby ani ti ostatní nepřišli zkrátka, byla na závěr připravena tombola a navíc všichni účastníci dostali originální odznáček s logem 6. Balvanova běhu.

A protože od loňského roku, kdy se naše skautské středisko Balvan Rudná zapojilo do celostátní sbírky Pomozte dětem, se stalo tradicí, že na námi pořádaných akcích je možnost přispět do kasičky označené logem nadace, i část startovného z Balvanova běhu byla převedena na účet této organizace. Díky účastníkům toho letošního ročníku přibylo na kontě 930,– Kč. Děkujeme a těšíme se na Vás na startu již 7.Balvanova běhu.

autor textu: Alča H.

Fotogalerie

Běh v zajímavých datech…

Ahoj! Předem chci Všem aktivním i neaktivním účastníkům běhu poděkovat za jejich účast na běhu. Velký dík patří i těm, co nám přišli pomoci. Zvláštní dík je určen Petře Pelákové – Soptě za tisk plakátů, diplomů …?

Trochu jsem se prohrabal výsledky z minulých ročníků a různě je mezi sebou porovnal-myslím, že Vás některá čísla zaujmou či alespoň donutí k zapřemýšlení.

Nejvýrazněji se asi vyjímá číslo 6 – je to jednak pořadové číslo ročníku, ale hlavně také číslo udávající nejvyšší počet startů v závodě – tento triumf patří Michalu Dvořákovi – Rychlíkovi! S pěti starty ho následují Irena Dejmová, Veronika Polišenská – Anti a Martin Svatoň – Jája. Myslím, že na jubilejním 10. ročníku by jsme měli nejčastěji startujícího běžce nějak odměnit …

Letošní ročník byl z pohledu výkonnostního velmi přínosný, protože došlo k významným posunům traťových rekordů v kategoriích Ženy, Slečny a Holky. V mužských kategoriích se letos tyto hranice neposouvali, ale stejně je letošní čas 19:40 Tomáše Linharta obdivuhodný a pro mnohé nepochopitelný. Celkem 5 běžců si vylepšilo čas oproti svým předchozím účastem.

Zajímavá je taky statistika toho, kolik se účastnilo běhu „nových“ závodníků a kolik jich přišlo na běh opakovaně. Letos bylo 29 nových běžců a 18 běželo min. podruhé. Je smutné, že se běžci k našemu běhu nevrací ve větší míře, ale doufám, že důvody nejsou v organizaci ani samotné sportovní atraktivitě běhu. Hodně z Vás jsem slyšel říkat, že se jim běh líbil. Každopádně oceníme každou připomínku a nápad. Zatím mohu prozradit jednu z novinek na příští rok – zkrácení tratě pro kategorie Holky, Kluci a asi Dívky a Jinoši.

K běhu jako veřejnému jsme začali přistupovat až v 5. ročníku (2003), do té doby se ho zúčastňovaly především členové pořádajícího Skautského střediska Balvan Rudná. Proto následující čísla nemají moc velkou vypovídací hodnotu, ale přesto myslím, že ukazují na klesající účast našich členů v závodě. Myslím si, že je to škoda. Běh by měl být setkáním nás všech. 1. ročníku v roce 1999 se zúčastnilo 15 běžců (100% jich bylo ze střediska), 2. ročníku 40 běžců (83% středisko), 3. ročníku 26 běžců (96% středisko), 4. ročníku 28 běžců (71% středisko), 5. ročníku 48 běžců (48% středisko) a konečně 6. ročníku 47 běžců (32% středisko).

Těším se na Vás v říjnu 2005 na startu již 7. ročníku Balvanova běhu, případně na jiných akcích Skautského střediska Balvan Rudná.

Michal Hlaváč – Čichal

Fotogalerie

Osobní rekordy za všechny ročníky

««« Předchozí text: Karneval 2004
Následující text: Po stopách Yettiho 2005 »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná