Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Lví výprava do Náprstkova muzea

Středa 15. 04. 2009, 14.07 od Lenka | Výpravy | 738x

obrazek Na tuto výpravu jsem dorazila jen já, Topol, Igor, Fanda a Grizzly. V 9 hodin jsme se sešli u kina a jeli jsme až na Národní třídu. Na Betlémské náměstí jsme přišli dokonce ještě pět minut před otvírací dobou muzea, tak jsme čas vyplnili poznáváním Betlémské kaple.

Už zdáli byl vidět indiánský totem se dvěma medvědy. Jako první návštěvníci jsme si koupili vstupenku a po marném hledání šatny jsme vystoupali do prvního patra, které bylo věnováno Indiánským kulturám Severní a Jižní Ameriky. Zde byly k vidění nádoby na jídlo, zbraně, oblečení vyšívané korálky, různé vysušené hlavy nepřátel a mnoho dalších zajímavostí. Druhé patro bylo zavřené kvůli rekonstrukci. U schodů jako jediná rekvizita stálo mechanické loutkové divadlo. Ani nevím, jestli se nám nakonec podařilo zjistit, jak se rozpohybuje. Ve třetím patře pak byly Kultury Austrálie a Oceánie. Mě osobně nejvíce zaujala mapa složená z různých překřížených klacíků a provázků. Lvi dostali první úkol, aby mohli splnit další body do Stezky. Kreslili a popisovali dva exponáty, které se jim nejvíce líbily. Následně měli za úkol sehnat nějaké informace o Náprstkovi. Potom jsme se už jen podepsali do knihy návštěv, zběžně prohlédli pěkně drahý obchůdek s africkými výrobky a vyrazili směr Staroměstské náměstí. Měli jsme spoustu času. Ještě nebylo ani půl dvanácté a chtěli jsme počkat na Orloj. Lvi tedy soutěžili, kdo nejrychleji zjistí, jak se jmenují určité stavby na náměstí, v jakém slohu jsou postavené či v jakém stylu maloval Alfons Mucha. Pak přišel na řadu další bod Stezky, a to sledování jiných lidí a vnímání jejich chování. Potom jsme si dali svačinu pod stromy za Staroměstskou radnicí a už bylo dvanáct. Rychle jsme se šli podívat na Orloj, ale kvůli neuvěřitelné mase turistů všeho druhu jsme museli zůstat přímo pod ním, takže toho moc vidět nebylo. Jelikož lvi chtěli zajít do slíbené pekárny a kavárny Odkolek, bylo třeba prodrat se davy do uzounké Melantrichovy ulice. Tam turisté už trochu opadli a dalo se tam docela normálně projít. V pekárně si každý dal nějaký výtečný zákusek a kluci přednesli jejich poznatky o Náprstkovi, čímž získali bod. Pořád jsme měli ještě dost času a kluci by rádi hráli nějakou akční hru. Hraní schovky nebo něčeho podobného na Václavském náměstí jsme zavrhli, a tak jsme přes Národní třídu došli až na Střelecký ostrov, kde bylo ideální místo pro tyto účely. Strávili jsme tam asi necelou hodinku a pomalu přešli zpět na Národní, aby nám neujel autobus. Sice nás jelo málo, ale výprava se povedla.

Napsala Sára

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Výprava na Vraní skálu
Následující text: Den v krojích 2009 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   20.2.2021 - Ples Budoucnosti ???

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná