Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Mikulášský karneval 2009

Neděle 6. 12. 2009, 20.33 od Lenka | Karnevaly | 1513x

obrazek Vyprodat sál během jediného týdne je snem snad každého promotéra. A nám se takový sen splnil. Po zkušenostech z loňska, kdy se ukázalo, že zájemců o návštěvu karnevalu je mnohem více, než kolik se jich do sokolovny vejde, jsme se rozhodli prodávat pouze omezený počet lístků. I tak za námi 5. prosince přišlo více jak 200 lidí, několik čertů a andělů a samozřejmě hlavní host večera – Mikuláš.

Abychom se na jeho příchod důstojně připravili, sešli jsme se již v osm ráno a celé dopoledne uklízeli, zdobili sál barevnými stuhami a girlandami, na pódiu vyrostl les a sálem se začala linout hudba z profesionálního ozvučení.

Odpoledne se pak dveře sálu otevřely pro všechny malé i velké návštěvníky v maskách i bez. Uplynulo jen několik málo minut a taneční parket se zaplnil nadšenými tanečníky, z nichž někteří se teprve nedávno naučili první krůčky a již zkoušeli ty taneční. A aby jim to lépe šlo, taneční kreace na kuřecí tanec, letkis nebo Macarenu jim Beruška s Trávníkem a Japonka s Alčou předtancovávaly rovnou z podia.

Co by to bylo ovšem za karneval bez her a soutěží. Přichystáno jsme jich měli mraky, ale ne na všechny se dostalo. Ale i tak si děti mohly vyzkoušet chození po papírech, slalom s pingpongovým míčkem na lžíci, namotávání autíček, čáru, tradiční židlovanou, nebo třebas házení papírových vlašťovek do dálky, kterého se s radostí zúčastnili i přítomní tatínkové.

Jak se letos ukázalo, některé masky jsou populární každý rok – nejrůznějších princezen, berušek, čarodějnic a pirátů přišlo opravdu požehnaně. Naopak jiné jsme letos viděli poprvé – třebas strašáka do zelí, prasátko, vílu Amálku nebo hasiče. I proto bylo pro maskovou komisi více než složité vybrat tu nej. Nakonec deset nejzajímavějších masek získalo obří čokoládu a šťastným majitelem dortu se stal maličký klaun.

Oproti tomu rozhodování o tom, která z dospělých masek byla nejkrásnější bylo mnohem jednodušší – sešly se tu totiž pouze čtyři odvážné maminky. Mamince v kostýmu šviháka, Včelce a Trpaslici to moc slušelo, ale vítězkou láhve šampaňského se stala Kuchařka se synem Kuchtíkem.

Po vyhlášení nejlepších masek bylo jasné, že Mikuláš a jeho družina přijdou co nevidět. Ještě chvilku se tančilo, avšak náhle se v celém sále zhaslo a za zvuků pekelné hudby se přímo mezi děti vřítili čtyři hrůzostrašní čerti. Než však stihli kohokoli lapit a nacpat do pytle, objevil se Mikuláš i se svou andělskou družinou a pekelníky srovnal do latě.

Pak už nastal čas pro básničky a písničky. Jak se ukázalo, i letos byly děti v Rudné hodné, a tak každý našel v balíčku jen samé sladkosti a ovoce a čertové odešli s prázdnou. Ze sokolovny se pak Mikuláš a jeho doprovod vydali do rudenských ulic za dětmi, které na karneval přijít nemohly. Program na sále však ještě hodinu pokračoval a zakončila ho až finálová „mašinka.“

Na tomto místě se sluší poděkovat všem, bez kterých by karneval nemohl proběhnout. Děkujeme tedy rudenským Sokolům za zapůjčení prostor, Petru Levákovi za zapůjčení aparatury a hlavně pak benzinové pumpě Šafránka za podporu a balíčky pro děti.

Věříme, že se vám letošní karneval líbil, a těšíme se napřesrok nashledanou!

FOTOGALERIE

BUDEME RÁDI ZA VAŠÍ ZPĚTNOU VAZBU, děkujeme

««« Předchozí text: Spaní u klubovny 27. – 28. Listopadu 2009
Následující text: 12. Balvaňácký přechod Brd »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

      Díky

Díky všem organizátorům, byla to skvělá akce. Také nápad s předprodejem byl výborný. JŠ

[1] | Středa 9. 12. 2009, 10.30 | | , reaguj
Daniela T       Skvělá akce!

Moc děkujeme všem za zorganizování tak úžasné akce, děti byly nadšené, bylo to super. Mikuláš, andělé i čerti byli kouzelní. Už se těšíme se na příští rok.

[2] | Středa 9. 12. 2009, 20.40 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   20.2.2021 - Ples Budoucnosti ???

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná