Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Hon na Yettiho 2010

Neděle 17. 01. 2010, 22.14 od Lenka | Po stopách Yettiho | 629x
obrazek

Sněhové závěje, které zahalily Rudnou do bílé, sice možná někoho inspirovaly k zimnímu spánku, ale skauti to rozhodně nebyli. Ba právě naopak! Probudili se v nás lovci a my se po roce znovu vydali do lomu u Nučic, abychom Yettiho tentokráte už opravdu chytili.

Téměř třicítka statečných se sešla jedno sobotní odpoledne u klubovny, a poté, co (možná naposledy) zamávali rodičům, začal hon na Yettiho. Nejprve však bylo nutné přebrodit se zasněženou plání a překonat železniční trať, za kterou čekal další úsek brodění ve sněhu.

Lovci, vyzbrojení především saněmi a boby, však tuto cestu úspěšně zvládli a netrvalo to dlouho a se ocitli na okraji lesa. Zde konečně mohli nasednout na dovlečené dopravní prostředky a poprvé sjet kopec. Na jeho konci vcelku záludně čekala trať v podobně ledové skluzavky. Na ní boby či sáně dosahovaly neuvěřitelného zrychlení (srovnatelného s vozy Formule 1) a ti otrlejší (jistě k nemalé radosti maminek) sjížděli ledovku rovnou po břiše.

Na stavění iglú sice bylo dostatek sněhu, ale času málo, proto jsme v rámci soutěže stavěli „pouze“ nejvyšší věž okolo klacíku. Vítězkami dramatického souboje se nakonec staly holky z Lišek.

Po dalším sáňkování nastal konečně čas na to, abychom se vydali na lov Yettiho. Tomu letošní dostatek sněhu a vcelku vstřícné podnebí udělalo dobře, a tak se namnožil na úctyhodných třicet kousků, které se poschovávaly v nedalekých keřících. Stačilo tedy se jen za nimi vrhnout a pochytat co nejdříve. Ovšem nic není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Yettiů sice bylo hodně, ale díky bílé srsti velmi dobře splývali s okolím, a jejich lov rozhodně nebyl pro slabé povahy. Naštěstí, naši lovci byli více než stateční a vytrvalí, takže se jim během krátké chvíle podařilo většinu těchto unikátních tvorů pochytat.

Bobování a sáňkování ale byla přeci jen větší zábava, proto jsme se k němu rychle vrátili a i plech na pečení nakonec posloužil jen namísto bobů. Vítězem soutěže: „Kdo dojede nejdál“ se stala Lucka z Lišek.

Po předání diplomů a sladkostí pro nejúspěšnější lovce vypukla obrovská bitva, jejíž cílem bylo „proměnit svého vedoucího ve sněhuláka“. Některým družinám se to povedlo více než dokonale.

Protože se však připozdilo, museli jsme lom rychle opustit a vydat se na cestu ke klubovně, kde nás už netrpělivě vyčkávali rodiče.

Většinu Yettiú se nám sice letos chytit podařilo, ale všechny rozhodně ne. Navíc zima a sníh jim přímo svědčí, a proto i tento lov jistě nebyl posledním…

Fotogalerie

««« Předchozí text: Dance Dance Revolution
Následující text: Registrace 2010 »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná