Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Prahou plnou strašidel

Úterý 18. 01. 2011, 23.13 od Anti | Výpravy | 369x
obrazek

Leden je měsíc dlouhých večerů, sychravých nocí a tajemných vánic. O to víc je tento čas kouzelnější, když se procházíte po tajemné Malé Straně či Starém městě, kráčíte po ztemnělých uličkách, zahnete za roh a najednou narazíte na strašidlo, čerta, skřítka či dokonce Golema. Přesně to jsme zažili v sobotu 8. ledna, kdy jsme se zúčastnili akce s příhodným názvem „Prahou plnou strašidel“.

Prahou plnou strašidel není jen tak nějaká zábavička, je to závod, který pořádá Junák – svaz skautů a skautek spolu s Městskou částí Praha 1 a je určen jak pro skauty a skautky tak také pro veřejnost. A letos jsme se ho zúčastnili i my – Balvani. Z Rudné nás jelo pět Lvů, dva Tygři a šest Lišek v doprovodu Anti, Sáry, Hanky a Mažíra. Na start, který byl na hřišti Tyršova domu na Malé Straně, jsme dorazili hodně brzo a tak jsme se zaregistrovali a startovali hned po třetí hodině. Děti závodily v trojicích, na startu dostaly šifry a mapu. Šifry byly od nejlehčích (pro veřejnost) až po nejtěžší (roveři a oldskauti) a po jejich vyluštění jsme tak získali adresy míst, kde strašidla „straší“. Dalším úkolem bylo strašidlo najít, předat mu kartičku s heslem, za kterou nám strašidlo dalo kartičku se svým jménem a pak honem za dalším strašidlem a na konec co nejrychleji do cíle, přeci jen byl to závod. Na každé trase bylo celkem 10 strašidel, ale veřejnost měla některá strašidla jiná než závodící skauti. A tak jsme během závodu potkali Žebrajícího kostlivce, rozsápaného spiritistu Ulrycha, skřítky či Emauzského čerta a ve Zlaté uličce dokonce pobíhal Jednorožec. Skauti zase mimo další strašidla potkali Pyšnou hraběnku, Ohnivého muže či dokonce Šíleného žida Kalmána.

Po dvou hodinách jsme se zase všichni sešli u Tyršova domu, kde na nás čekal horký čaj, klobásy ale hlavně středověcí šermíři a plivači ohňů. Na konec bylo vyhlášení výsledků. Celkem se závodu zúčastnilo 120 hlídek a asi 331 dětí ve všech kategoriích.

Všem se závod líbil a už se těšíme na další ročník. Pro informace o závodu se můžete podívat sem www.strasidla.net.

ANTI

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Registrace 2011
Následující text: Počty členů po registraci 2011 »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

  • Bazárek (nové)

  • Fotoalbum

  • Fotoalbum do 2014

  • Diskusní fórum

  • Dokumenty

  • Naše družiny

  • SPONZORING


    • Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná