Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tábor Nečtiny 2011

Čtvrtek 28. 07. 2011, 17.38 od Maky | Tábory | 1217x
obrazek

Na letošní tábor jsme se vypravili, stejně jako v předchozích letech, do Nečtin u Manětína. Za velké pomoci rodičů, kterých letos přijelo opravdu hodně, se nám povedlo celý tábor postavit v rekordním čase. Během posledního červnového týdne se dolaďovaly poslední drobnosti a na začátku července bylo vše připraveno pro to, aby se naše světlušky, vlčata, skautky i skauti mohli ubytovat ve svých stanech.

Hned na začátku tábora jsme se rozhodli udělat malou změnu. Kromě dopisů a pohledů, které děti posílaly svým blízkým, jsme informace o dění v táboře vkládali i na naši webovou stránku. Bambas vždy po večerce sepsal nejdůležitější okamžiky dne a každý měl možnost si zjistit, co se na táboře děje. Podle ohlasů rodičů to byl dobrý nápad, takže budeme takto informovat určitě i v příštích letech. Rychlost s jakou náš tábor vyrostl nebyla však jediným rekordem tohoto roku. Rekordní byl i počet dětí, počet dešťových přeháněk a k naší malé radosti i počet nemocných. Našemu táboru se nevyhnula náhlá střevní viróza, která však naštěstí trvala jen asi jeden den. Komu bylo špatně večer, ráno už byl zase jako rybička, takže chod tábora se mohl klidně vrátit do původních kolejí. Táborová hra byla letos na téma seriálu Hvězdná brána a sama hvězdná brána také uprostřed tábora stála. Před každou etapou museli hráči nejprve projít bránou do jiného časoprostoru, kde zdolávali nejrůznější překážky. Děti prozkoumávaly neznámé planety, sbíraly záhadné vzorky a mimozemštanům odebíraly DNA. Vše vyvrcholilo překážkovou dráhou, na jejímž konci se utkaly se zlými Ufony a po jejich poražení zachránily nejen unesenou pozemšťanku, ale i celou Zemi od nepřátelského útoku. Bohužel díky viróze jsme nestihli celou táborovou hru a některé etapy jsme museli vynechat, ale to vůbec nevadilo. Mimo táborovou hru jsme podnikali i výlety do okolí, celodenní výlet do Nečtin nebo Manětína, hráli hry pro celý tábor nebo jen po družinách, zpívali jsme při kytaře.....Samozřejmě jsme nezapomněli ani na správné táboráky. Kromě malého buřťáku, kde jsme si opékali uzeniny, jsme měli dva velké slavnostní ohně. Na závěr tábora jsme uspořádali oheň také pro rodiče, kteří nám přijeli pomoct s bouráním. Vedoucí si již tradičně připravili hranou scénku, tentokrát na téma Zvířátka a loupežníci. Všichni si mohli opéct buřty, zazpívat při kytaře, nebo jen pozorovat západ slunce a vycházející úplněk nad lesem. Tentokrát nám počasí na bourání vyšlo. Během tábora sice občas pršelo a zažili jsme i dvě pořádné bouřky, ale poslední den bylo krásně, sluníčko nám vysušilo všechny stanové plachty, takže podobné zážitky jako v minulých letech, kdy jsme bourali tábor v dešti a ještě dlouho poté stany sušili doma na zahradě, se nekonaly. Tábor 2011 měl sice svých pár drobných vad a kazů, ale celkově se povedl. Ať žije tábor 2012!

Maky

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Drobné info z tábora 2011
Následující text: Malá reportáž z Tour de Kačák »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 23.12. - Betlémské světlo
   • 24.12. - Ježíšek :-)
   • 4.7.-18.7.2020 - Tábor

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná