Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Adventní výprava Lišek

Pátek 30. 11. 2012, 15.55 od Hanka | Výpravy | 452x
obrazek

Tedy ještě nebyl úplně advent, ale dle skautského hesla „Buď připraven“ se družina Lišek rozhodla být v předstihu a na advent se připravit již předem.

Sobotní výpravu jsme zahájily u školy, protože se tam zrovna konal malý adventní jarmark a to jsme si nemohly nechat ujít. Každá z nás si tady nějakou tu drobnost pořídila ať už pro sebe, pro své maminky nebo jiné spřízněné duše. Některé z nás si tu i něco malého namalovaly. Poté jsme se měly přesunout do Berouna a čekání na autobus jsme si zkrátily různými hrami na hřišti u školy. Sluníčko nám zrovna přálo i když v autobuse bylo trochu nepříjemné a svítilo nám rovnou do úsměvu. V Berouně jsme zamířily do domu dětí a mládeže, kde jsme měly domluvenou výrobu netradičních adventních kalendářů. Trochu jsme zalitovaly, že jsme nenaplánovaly výpravu někam do přírody, protože bylo opravdu krásně a my jsme celé odpoledne strávily výtvarnou činností.

Měly jsme na výběr asi ze sedmi druhů adventních kalendářů tvořených z krabiček od sirek. Holky se rozhodly pro stromeček, kapříka a ramínko. Popis zněl jednoduše, ale výroba už byla trochu komplikovanější, ne že bychom to nezvládly, ale kalendáře měly přeci jen větší rozměr. Největší kalendář byl stromeček. Aby se na něj vešlo 24 krabiček/ozdobiček musel měřit alespoň metr, přičemž celé jeho obarvení na zeleno, stálo některé z nás také dost sil. Kapřík se šupinkami byl o něco menší, ale také vyžadoval šikovnost. Ramínko se sněhulákem a zavěšenými dárečky nadchlo nejvíce, ale ve finále dalo nejvíce práce. Především olepení 24 krabiček balícím papírem bylo nekonečné. S pomocí jsme vše zvládly na jedničku a každá z nás měla na konci pěkný kalendář dokonce i s již připravenými bombóny a penízky. Ještě nás však čekal jeden, poslední nelehký úkol a to – dopravit naše výtvory bez újmy domů. Jely jsme autobusem a stromečky přeci jen byly trochu neskladné. Navíc jsme jentaktak stíhaly autobus, takže když to všechno naše díla přežily ukázalo se, že jsou opravdu fortelně udělaná. Šťastně jsme se vrátily domů s radostí, že jsme na adventy už připraveny.

Hanka

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Víkendová výprava do Žloukovic
Následující text: Mikulášský karneval 2012 »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 4.7.-18.7.2020 - Tábor

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná