Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Mikulášský karneval 2012

Neděle 2. 12. 2012, 00.05 od Lenka | Karnevaly | 1154x
obrazek

Je to na rok přesně, co jsme zpovídali Mikuláše a jeho družinu, jak se jim líbil karneval a už je to tu zase. Stejně jako loňský ročník, i ten letošní byl vyprodaný během jediného dne, a kdyby byla sokolovna nafukovací, museli bychom ji přifukovat alespoň třikrát, jaký byl o lístky zájem.

Karneval sice začínal ve dvě odpoledne, ale my na sále pobíhali už od půl deváté – bylo totiž potřeba nejen připravit stoly, židle a ozvučení, ale především nafouknout víc jak stovku balonků, umotat desítky metrů barevných řetězů a třásní a to vše pak spolu s lampiony rozvěsit tak, aby atmosféra na sále byla opravdu karnevalová. A to jsme měli štěstí, že balíčky pro děti už holky připravily předem. Dopoledne uteklo jako voda a chvíli před oficiálním začátkem do sokolovny začaly proudit zástupy princezen, zvířátek, čarodějnic a čertíků. Masková komise se pořádně zapotila, než se jí povedlo si všechny masky prohlédnout a vybrat skupinu těch nejoriginálnějších, nejkrásnějších a nejzajímavějších. Odpolední program byl přímo nabytý k prasknutí – od samého začátku se tančilo v rytmu dětské diskotéky, na které nemohla chybět tradiční mašinka, hlava-ramena-kolena-palce a především kuřecí tanec. Bez něj a bez Kuřete (maskota sbírky Pomozte dětem) bychom si karneval už ani nedokázali představit.

Kdo měl potíže s tanečním krokem, toho mohly inspirovat Berušky (letos k nepoznání maskované jako Upírky) nebo malé břišní tanečnice, které si pod vedením paní Vršovské připravily exotické předtančení.

Pro ty, kteří dávali přednost soutěžení, si Lvi spolu se Sárou připravili spoustu her, a výtvarně zdatní mohli v dětském koutku u Lišky Hanky soutěžit v kreslení Mikuláše, krmit Balůa, prolézat tunelem, nebo skládat obří puzzle.

Za okny se začalo stmívat, a to bylo znamení, že je čas vyhlásit vítěze o nejhezčí masku dřív, než přijde Mikuláš se svojí družinou. Kdyby se nám do zákulisí vešel vagon čokolády, odměnili bychom masky všechny. Sladkostí byl však omezený počet, a tak cenu dostali: Kosmonaut, Pračlověk, Ferda mravenec, Loupežník, Dráček, Červenobílý šašek, Tři králové, Slunečnice, Policista, Šašek.

Krátce po té se v sále setmělo a za zvuků dramatické hudby mezi děti vběhla skupinka čertů a pokusila se pochytat těch několik nepozorných, kteří se nestihli včas schovat a měli u nich nějaký vroubek. Naštěstí Mikuláš s anděli byli čertům v patách, takže na strkání do pytle nedošlo.

Naštěstí všechny rudenské děti byly i letos hodné, a tak v pytli neskončil nikdo, naopak za pěknou básničku či písničku si všichni odnášeli balíček plný dobrot. I když někteří museli slavnostně slíbit, že se podělí s rodiči, kteří občas museli hodně napovídat.

Jako každý rok, ani letos bychom se neobešli bez sponzorů, kterým patří velký dík za ceny do soutěží i technickou podporu. Jmenovitě to jsou: Čerpací stanice Šafránka Rudná a Praha, Zelenina Pražma, Petr Levák a SAN SERVICE s.r.o. Během celého karnevalu bylo možné přispět do kasičky Pomozte dětem. Kolik jsme letos vybrali, se dozvíme až po jejím odpečetění.

Lenka

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Adventní výprava Lišek
Následující text: Balvaňácký přechod Brd 2012 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.10.2020 - Brigáda na chatě v Novém Jáchymově
   28.11.2020 - Mikulášský karneval
   23.12.2020 - Betlémské světlo
   24.12.2020 - Štědrý den :-)
   20.2.2021 - Ples Budoucnosti

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná