Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Balvanova časovka 2013

Úterý 8. 10. 2013, 22.53 od Lenka | Balvanův běh | 1058x
obrazek

Po loňském deštivém ročníku Balvanova běhu jsme si mysleli, že nás už nic nepřekvapí. A ono jo! Když šli hlavní organizátoři zkontrolovat trasu na patnáctý ročník, s hrůzou zjistili, že na naší obvyklé trase probíhají lesní práce a cesta je celá rozježděná od techniky. Namísto příjemného běhu lesem by tedy na závodníky čekal spíše přespolní běh, který by nejspíše přinesl více vymknutých kotníků, než sportovních zážitků. Nezbylo tedy než Běh zrušit a necelé tři týdny před slíbeným termínem hledat náhradní prostory.

Naštěstí nám zázemí poskytla Základní škola, za což panu Kasalovi moc děkujeme. Díky tomu jsme na školním hřišti mohli ve slíbeném termínu uspořádat alespoň zkrácenou verzi pro mladší ročníky. Celkem startovalo šedesát jedna mladých, malých a ještě menších závodníků.

V kategorii Škvrňata I (0–2 roky) bylo ještě potřeba vydatné podpory tatínků a maminek, z nichž někteří své potomky museli dovést do cíle za ruku, či alespoň notně povzbuzovat, ve chvíli, kdy se dítko uprostřed trasy rozhodlo, že běžet celých padesát metrů mu opravdu nestojí za to. Celou trasu nejrychleji zvládl Jan Kvapil.

Škvrňata II (3–4 roky) už musela zdolat o dvacet metrů více. Na rozdíl od předchozí kategorie však již nějaký ten rok chůzi i běh procvičovala, takže stačilo, když rodičové mohutně fandili podél trasy. Ve vyrovnaném souboji zvítězil o vteřinu Antonín Pěnkava.

Pěti až šestiletá Škvrňata III musela zdolat celých sto metrů. I zde byly výsledky velmi těsné a opět rozhodovaly vteřiny – tentokráte byl nejrychlejším Martin Žák.

Holky a kluci již museli uběhnout jeden kilometr – zde se již projevilo, kdo má jak natrénováno a komu více svědčí zánovní tartanový povrch na školním hřišti. Ve věkové kategorii do osmi let si zlatou medaili odnesli Alžběta Cihelková a Kryštof Ondřejka, v kategorii do deseti let pak Michaela Durdová a Jakub Žák.

Jako poslední odstartovaly Dívky a Jinoši, aneb naši, pro letošek nejstarší, závodníci do 14 let. Na ty čekalo 3,2 kilometru. Nejrychleji si s nimi poradila Anna Haškovcová s časem 5 minut a 6 sekund a František Novosad (5 minut a 11 sekund).

Tímto bychom chtěli poděkovat všem závodníkům i jejich rodičům za hojnou účast na letošním, trochu netradičním běhu a dospělým běžcům slibujeme, že se budeme snažit, aby se příští ročník konal opět v lese na Hlubokém.

Lenka

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Tour de Kačák 2013
Následující text: Víkendovka Slapy - Lvi + Berušky - 27. - 29. září »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná