Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Jamboree 2014 - FOTO

Pátek 22. 08. 2014, 11.41 od Lenka | Ostatní, Jamboree | 792x

obrázekLetos v srpnu v termínu od 3. do 9. srpna se v Doksech konalo Středoevropské jamboree-mezinárodní setkání skautů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska (V4) a dalších zemí. Za naše středisko tu byla jedna patrola (skupina), která měla 10 členů a byla složena z družinek Berušky a Lvi a naší vedoucí Jíti.

Jamboree jsme se chtěli účastnit již před dvěma lety, jenže nám všem nebylo 12, což je minimální věk pro účastníky, takže jsme měli další možnost až letos. Díky včasné registraci na začátku února jsme se dostali mezi 20 patrol z ČR, které se jamboree účastnily.

Samotné akci předcházelo spoustu dokumentů a formulářů, které se musely vyplnit a protože to nebyla úplně levná záležitost, přivydělali jsme si roznosem letáků nebo prodejem na plese. Peníze jsme si ušetřili i díky příspěvku od našeho střediska, za což jsme velmi vděční ;)

A protože nakonec vyšlo vše perfektně, v sobotu 3.8. v půl sedmé ráno jsme měli sraz na zastávce směr Praha a odtud hurá do Doks. Dorazili jsme mezi prvními do rekreačního střediska Poslův mlýn, kde se setkání konalo. Nejprve se muselo na registraci a pak už nás poslali na předem určené místo, kde jsme si měli postavit stany-v našem případě jeden velký stan pro deset lidí. Během zbytku dne dorazily i další skupiny nejen ze zemí V4, ale i Ukrajiny, Švédska, Nizozemí nebo dokonce Taiwanu.

Všichni jsme dostali kartičky s důležitými údaji, náramky a příručky, které jsme museli mít u sebe celé jamboree stejně jako skautský šátek uvázaný kolem krku. Po večeři se konalo oficiální zahájení, které kvůli dešti začalo později.

Letošní jamboree bylo na téma Připraven na budoucnost, podle kterého se odvíjel program. Každý den jsme měli dva povinné programy z nichž jeden se vždy týkal budoucnosti (přírody, technologie, demokracie, země, mojí budoucnosti, skautingu).

Na programech jsme vystupovali buď za jednotlivce, po patrolách nebo po různých skupinkách. Kromě toho nám bylo nabídnuto spoustu jiných aktivit jako např. koloběžky, elektrokola, noční hry, tiché diskotéky, kina, čajovna, trampolína, hřiště, koupání v jezeře, kánoje.., které se každým dnem měnily.

Ráno a večer byly desetiminutové nástupy vedeny vždy jedním kontingentem (český, slovenský, polský, maďarský) a podle jeho tradic. Po večerním nástupu byl většinou program nebo koncert u ´stage´ až do jedenácti, kdy byla večerka. Mně se nejvíc líbil koncert českého zpěváka Voxela.

Ve středu jsme všichni po skupinách hráli osmihodinovou hru s názvem Atlantis v prostorech bývalého letiště, jejíž vyvrcholením byla velká hromadná bitva, kde se střetlo kolem tisíce lidí, co proti sobě bojovali míčky na gumách. Byla to ohromná legrace ;)

Ve čtvrtek se zase konal Festival kultur, kde každá země představovala něco pro ni typické (bramboráky pro Česko, halušky pro Slovensko, kroje pro Polsko, dřeváky pro Nizozemí..) a všichni jsme si mohli projít vše a vyzkoušet si nebo ochutnat, co jsme chtěli. Zároveň to byl návštěvní den pro ty, co si koupili jednodenní lístek na jamboree a závěrem dne byla velká show, kde se vystřídali všichni, kteří chtěli něco předvést (divadlo, tanec..).

V pátek odpoledne jsme se všichni vydali na výlet do Slatinných vrchů a po cestě jsme plnili poslední úkoly. Na místě jsme dostali šátky na které jsme měli napsat naše přání do budoucna a všechny šátky se pak svazovaly dohromady.

Večer nás ještě čekal závěrečný ceremoniál a koncert. Bylo to úžasné zakončení nejen dne ale i jamboree. Škoda jen, že to tak uteklo..zrovna když už jsme se začínali víc poznávat, byl konec.

V sobotu jsme se ještě před odchodem všichni hromadně objali, vyměnili si poslední kontakty a vydali se na zpáteční cestu. Bylo vážně skvělé účastnit se něčeho takového, poznat tolik nových lidí, zvyků a kultur nejen z cizích zemí.

V každém programu bylo tolik zajímavého, akčního nebo vtipného, že nešlo nemít z něj dobrý zážitek. A ten pocit z toho, že jste součástí něčeho výjimečného spolu s dalším tisícem lidí, kteří s vámi sdílí něco společného.. Opravdu jsem si to moc užila a domů jsem odjížděla se spousty krásnými vzpomínkami a tím, že se na další jamboree 2016 v Polsku musíme vydat ;)

autor: Judith Mutombo

Fotogalerie

Fotky z DENIK.CZ

Reportáž České televize Události v regionech

««« Předchozí text: Tábor - 2014 očima účastníka
Následující text: Anděl pro Kryla »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Jíťa       Videa z Jamboree

A ještě máme pár našich vlastních videí z Jamboree – najdete je na mém kanálu na youtube: https://www.youtube.com/channel/UCR8k7YUnR8hDw-g2G__BaRg a dále doporučuji oficiální videa od CEJ týmu, která naleznete také tady: https://www.youtube.com/user/cej2014. Určitě na ně mrkněte! Jíťa :-D

[1] | Úterý 26. 08. 2014, 22.12 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   20.2.2021 - Ples Budoucnosti ???

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná