Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Mikulášský karneval

Úterý 2. 12. 2014, 23.54 od Lenka | Karnevaly | 882x
obrazek

Po roce jsme opět uspořádali Mikulášský karneval pro nejmenší. Kalendář tomu chtěl, že termín připadl ještě na listopad. Mikuláše a jeho suitu jsme zde již několikrát zpovídali, tentokráte byl však velmi zaneprázdněn kontrolou Knihy zlobilů a hodných dětí, proto jsme o pár slov požádali maskota sbírky „Pomozte dětem“ – Kuře, které na karneval také přišlo.

Balvan: Ahoj Kuře, jak se ti líbilo na našem karnevale?

Kuře: Ahoj Balvani. Líbilo se mi tu moc. Navštěvuji váš karneval pravidelně a není to proto, že mi pokaždé přibude do kasičky nějaká ta koruna, i když za to jsem samozřejmě také rádo a děkuji všem, kteří koupí vstupenky či hotovostí přispěli. Rádo soutěžím a tančím a toho je u vás na karnevale dost.

Balvan: A jaký tanec máš nejraději?

Kuře: Asi nikoho nepřekvapí, že je to kuřecí tanec. Letos se obzvláště vyvedl. Nevěřilo bych, kolik dětí se vejde na pódium. Já mám na pódiu vždycky trochu trému, ale dětem se tam evidentně líbilo. Máte v Rudné spoustu talentovaných tanečníků. Ale mám rádo i mašinku. Navíc, letos jsem si vyzkoušelo i mexickou vlnu.

Balvan: Na sále se odehrávala spousta her. Zasoutěžilo jsi si s dětmi?

Kuře: Moc jsem toho nestihlo, tancování na parketě mi dalo docela zabrat, a pak jsem se v zákulisí zapovídalo s kolegou Mikulášem. Přeci jen, vídáme se jednou za rok. Ale něco jsem stihlo, třeba prolejzačku a židlovanou. Trochu mne mrzí, že jsem nestihlo sbírat obrázky po sále. Potkalo jsem spoustu dětí, které je hledaly, některé dokonce zapojily i rodiče. Tak snad příště. Družina Lvů a Berušek se na programu pro děti docela vyřádili.

Balvan: Nechalo jsi si od Berušek něco namalovat na obličej?

Kuře: Chtělo jsem. Moc by se mi líbilo, nechat se trochu vyzdobit, alespoň na karneval. Děvčata byla opravdu moc šikovná a některé děti bych pak téměř nepoznalo. Jenže holky měly k dispozici pouze barvy na obličej ne na peří, takže jsem se rozhodlo neriskovat a zůstat u svojí žluťoučké barvy.

Balvan: A co masky, líbily se ti?

Kuře: No jéje. Připadalo jsem si, jako bych se právě vyklubalo ze skořápky. Všude kolem mne tolik nových a krásných tváří. Musím říci, že některé děti mají opravdu šikovné maminky a tatínky. Každý rok si myslím, že jsem už asi všechny masky vidělo. A každý rok jsem překvapené, že stále někdo přichází s novými nápady. Jen namátkou: blikací autíčko, vánoční stromeček, duch, pračlověk, říman, tygr, hippísačka, celá havajská rodina a vidělo jsem i miminko s čírem. A líbilo se mi, i jak byl sál pěkně nazdobený a všude spousta balónků. Dokonce mi Mikuláš prozradil, že letos děti vyráběli nové kulisy na pódium a do tvorby se zapojilo téměř celé středisko, od těch nejmenším. To klobouk dolů. Divokého prasete jsem se téměř leklo, jak vypadalo realisticky.Nejvíc jsem si ale popovídalo se sněhulákem.

Balvan: V závěru odpoledne se přiřítili čerti. Nebálo si se?

Kuře: Kdepak. Čertů já se nebojím. Vím, že odnášejí jenom zlobivé děti a ty žádné na karnevale nebyly, takže i letos museli odejít z Rudné s nepořízenou. Navíc, byl s nimi přeci i Mikuláš a andělé, takže kdyby snad náhodou čerti někoho strčili do pytle omylem, oni by to napravili.

Balvan: Řeklo jsi Mikuláši nějakou básničku?

Kuře: Ano. O zatoulaném kuřátku, ta je moje oblíbená. Stihlo jsem však jen kousek – byla za mnou velká fronta. Celou mu jí řeknu až 5. prosince. Mikuláš mi říkal, že i pro spoustu dětí byl dnešní večer taková generální zkouška před tím, než k nim přijde domů. Samo jsem slyšelo spoustu básniček a písniček a opravdu krásně přednesených, takže ještě budu po večerech trochu trénovat, aby mne rudenské děti nezahanbily.

Balvan: A co by si chtělo říci závěrem našeho rozhovoru?

Kuře: Moc bych chtělo poděkovat všem, kteří se na karnevalu podíleli. I letos bylo vyprodáno a atmosféra byla skvělá. A to i díky těm, kteří si zakoupili lístky a přišli. A hlavně, nesmím zapomenout na sponzory – bez nich by to nešlo: Město Rudná, Šafránka, Sklizeno, SAN conference service, zelenina Pražma, pí. Boková, p.Levák.

Lenka

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Dušičkové rozsvěcení hřbitovů v Rudné
Následující text: Betlémské světlo na Homoli - FOTO »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná