Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Liščí výprava do Prokopského údolí

Pátek 15. 05. 2015, 22.45 od Lenka | Výpravy | 433x

I v měsíci dubnu jsme se vydaly na další výpravu. Tentokrát jsme zvolily blízké Prokopské údolí. Dlouho jsme tam žádnou výpravu nepodnikly a tak jsme se tam jely podívat. Ráno to vypadalo bojovně neboť pršelo. Stačily jsme zmoknout už při cestě na vlak a při nastupování do vagónku. Ve vlaku jsme pak vymýšlely náhradní plán co budeme dělat, když bude opravdu celý den pršet.

Vystoupily jsme v Hlubočepech a hned jsme nasazovaly pláštěnky abychom se mohly vydat do té nepohody. Ale protože nejsme z cukru a jako skautky se deště nezalekneme náladu jsme měly dobrou. Sluníčko se nám za to pak odměnilo neboť asi po dvaceti minutách pochodu na nás vykouklo a pak už celý den svítilo.

Prokopské údolí je pěkné, ale bohužel doplácí na svoji polohu v hlavním městě. Teď na jaře se tam procházkuje půl Prahy. Lidé se zde však jen neprochází ale i zde piknikují a tak zanechávají odpadky.

Po cestě k tábořišti jsme stačily odlovit jednu kešku, i když jsme se musely prodrat tunelem odpadků. V krabičce jsme ponechaly samolepku a vzaly si plastové autíčko.

Na oběd jsme si opět chtěly uvařit polévku, tentokrát vývar. Ale dřeva bylo všude pomálu a tak nám dalo zabrat nejvíce sbírání klacků, kdy se hodil každý klacík o který jsme okem zavadily. Navíc bylo po dešti a tak vše bylo mokré.

Ale to bychom nesměly být Lišky, abychom si s tím neporadily. Oheň jsme rozdělaly a nakonec i vodu k varu přivedly. Všechny jsme se na polévku těšily a zase nám chutnala.

Protože jsme se zdržely při přípravě polévky musely jsme pak přidat trochu do kroku. Čerstvý vzduch po dešti nám pomáhal a stačily jsme si po cestě užít krásnou čerstvou zeleň brzkého jara.

Nestačily jsme už ulovit žádnou jinou kešku ale na vlak jsme to stihly i se zmrzlinou. Výprava se vydařila a ukázalo se, že i za nepříznivého rána se vyplatí vyrazit a nesedět doma.

Napsala: Hanka

««« Předchozí text: Bazárek
Následující text: Víkendová výprava ke Svatoštěpánskému rybníku / NOVÉ FOTO »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.10.2020 - Brigáda na chatě v Novém Jáchymově
   28.11.2020 - Mikulášský karneval
   23.12.2020 - Betlémské světlo
   24.12.2020 - Štědrý den :-)
   20.2.2021 - Ples Budoucnosti

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná