Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

CEJ 2016 - nové fotky

Středa 24. 08. 2016, 09.21 od Lenka | Jamboree | 600x

Letošní středoevropské jamboree, mezinárodní setkání skautů a skautek, se konalo v termínu od 4. do 14. srpna v evropském hlavním městě kul tury, v polské Vratislavi. Na toto setkání se sjelo 2000 skautů z 20 zemí světa, takže se letošní jamboree lze pokládat za takové menší světové. Mezi účastníky jsme mohli nalézt skauty nejen z Polska, Čech, Maďarska, Slovenska, Francie, Německa, Španělska, ale také skauty z Egypta, Tuniska, Alžírska, Libanonu, Izraele a mnoha dalších zemí .

Za naše středisko Balvan tu byla jedna patrola, která měla 10 členů a byla převážně tvořena z družinky Beruškech a dvou Lvů a našeho vedoucího „patrol leader“ Topola.

Díky brzké registraci na začátku února jsme se dostali mezi 25 patrol z ČR, které se jamboree účastnily. Český kontigent patřil mezi největší na Ceji.

Na místo konaní do polské Vratislavi jsme přijeli ve večerních hodinách. Letošní jamboree se neslo v duchu Art of Scouting , umění skautingu, podle kterého se odvíjel program. Každý den jsme měli dopolední povinný program, který se ani jednou neopakoval.

Kromě velmi nabitého programu nám byla nabídnuta spousta jiných volnočasových aktivit jako např. workshopy, únikové hry, noční bojovky, QR hry,…

První dva dny jamboree nás čekal dvoudenní výlet do Krkonoš, na který jsme se vydali společně s tuniskými skauty, které zima v Krkonoších těžce zaskočila. V národním parku jsme navštívili Kamienczyky vodopády a malé horské městečko Sklarskou Porebu.

V pondělí měl program  název Scout Service. Společně s dalšími 2 českými patrolami jsme se odebrali do starého tramvajového depa, kde jsme pomáhali vymanit zanedbané depo z úpadku a povznést je na úroveň plzeňského modelu. Wroclaw se zjevně inspirovala úspěchem naší Plzně.

Byli jsme rozděleni do třech skupin, kde každá skupina pomáhala s něčím jiným . Stavěli jsme zahradní nábytek z europalet, malovali, vytrhávali plevel, sekali trávníky.

V pátek se konal International day, kde každá země představovala něco pro ni typické (jídlo, kroje, tance, hry, jazyky) V pátek dopoledne se shromáždili všichni účastníci k natáčení krátkého filmu LIP DUB, což je krátký nestříhaný film. Hlavní role obsadili také 3 členové naší patroly. Večer pořadatelé připravily velkolepý závěrečný ceremoniál i s ohňostrojem ( Feuerwerke).

Bylo to úžasné zakončení dne a celého jamboree. Za uplynulých 10 dní jsme mezi 1990 skauty z celého světa navázali nesčíslný počet nových přátelství. Seznámili jsme se s jejich zvyky a tradicemi, poznali jejich kulturu a skautské kroje. Rozhodně nelze opominout podivuhodnosti polských hostitelů jako například nadbytek kopru v jídle, teplá šťáva, vejce na „tvrdoměkko“ . Ale to jsou neoddělitelná úskalí poznávání skautského světa. Rozšířili jsem naši bohatou sbírky skautských suvenýrů o šátky, barety, domovenky a odznaky, které nikde na světě nedostane .

Myslím si, že slova „užili jsme si to, jo bylo to cool “ nestačí. Domů jsme odjížděli s novými zážitky, vzpomínkami na které určitě dlouho nezapomeneme. Doufáme, že za 2 roky se budeme moc vydat na Cej do Maďarska.

Tomáš Poledníček,

FOTOGALERIE


««« Předchozí text: Krajské kolo Závodu vlčat a světlušek 2016
Následující text: Poděkování »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná