Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Rysácká výprava na Vlašské boudy

Úterý 22. 11. 2016, 18.08 od Lenka | Výpravy | 298x

V pátek 11. listopadu vyrazila družina Rysů na víkendovou výpravu do Krkonoš. Díky našemu příznivci panu Liboru Libichovi jsme mohli strávit příjemný čas v roubené chalupě na Vlašských boudách.

V pátek se na zdlouhavou cestu vydalo 11 Rysů s vedoucím Alfim. Jen přes Prahu se jelo hodinu a půl. Další drobné problémy nastaly při dojezdu k chatě. Cestu se družině podařilo zdolat až za pomoci sněhových řetězů. Nakonec se vše dobře zdařilo a výletníky uvítalo dvanáct centimetrů sněhu a útulná chaloupka, která se na pár dní stala jejich domovem. Večer už nebyl čas na nic jiného, než si zatopit, najíst a jít spát. V sobotu ráno po vydatné snídani čekal Rysy první výšlap přes rašeliniště a vyhlídky na rašeliništích až na Pražskou boudu, kde si všichni s chutí dali výborný oběd. I když bylo celé dopoledne zataženo a mlha, někteří jedinci projevovali takovou radost z pobytu na čerstvém vzduchu, že za chvíli připomínali spíše sněhuláky než skauty. Po občerstvení se šlo dál přes louky a lesy zpět na chatu. Zde čekalo výletníky opět zatápění, sušení promočených svršků a vaření večeře. Hned bylo vidět, že kluci nemají zkušenosti s klasickými kamny na dřevo. Kromě jedněch spálených rukavic musel Alfi odnést zchladit do sněhu i zánovní pohorky, které jejich majitel postavil přímo na kamna a hrozně se divil, že podrážky žár nevydržely a roztekly se. Okolo doutnajících pohorek hned roztál sníh v okruhu jednoho metru. Ještě, že rodiče mysleli na všechno a sbalili dětem i náhradní boty. Večer trávili kluci hraním stolních her a hlavně ping-pongu. Alfi připravil k večeři kuře na paprice, po jejímž zkonzumování dorazili další členové výpravy – Bambas a dva zbylí Rysové. Až do večerky kluci trávili čas hraním právě vymyšlené hry „Na Pucha“, což je vylepšená obdoba hry Na schovávanou. Byla tak oblíbená, že je vedoucí nemohli zahnat do postelí. Nakonec se to zdařilo, i když bylo před spaním třeba ještě vyvětrat pokoje, protože v některých teplota přesáhla až 30 stupňů. V neděli výletníky uvítalo nádherné ráno – modrá obloha, jiskřící sníh… Hory ukázaly, jak dokážou být krásné. Rysáci toho hned využili a před výletem řádili na sněhu. Využili k tomu i velký igelitový pytel, který jim Alfi dal. Kluci ho s sebou vláčeli po celou dobu výletu, občas prázdný, občas naplněný sněhem a na sebemenším kopečku ho využívali ke klouzání. Tentokrát byl výlet o něco kratší, protože bylo třeba ještě uvařit oběd a hlavně uklidit chalupu. Po špagetách s omáčkou a sýrem následovalo mytí nádobí, uklízení a balení. Cesta domů byla tentokrát o mnoho lepší a všichni byli s výpravou spokojeni.

Napsal: Petr Seidl (Alfi)

FOTOGALERIE


««« Předchozí text: Výsledky střediskového sněmu
Následující text: Výstava mladých ilustrací v Obecním domě »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná