Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Reprezentovali jsme na Valném sněmu ve Velkém Meziříčí

Sobota 8. 04. 2017, 21.39 od Lenka | Ostatní | 236x

24.3–26.3. se konal valný sněm Junáka ve Velkém Meziříčí. Účastnili se ho skauti z celé republiky a za zvolení zástupci za okres Beroun byli Alfi,Mažír a Topol. Skautský sněm se koná jednou za 3 roky a projednávají se nejdůležitější otázky a problémy co Junáka trápí a volí se nové náčelnictvo.

Hned v pátek po příjezdu,jsme se ani nestačili ubytovat v místní škole a již jsme běželi na zahájení sněmu do spol.centra Jupiter na náměstí.Po zahájení následovaly první diskuze a schválené body.

Jednání končilo až ve 22.00 a my se šli konečně ubytovat a posléze našli zbytek sil a šli si na chvíli prohlédnout místní minipivovar :)

Ráno v 6.00 byl nedobrovolný budíček,protože škola je hned vedle kostela a kostelní zvony které v tuto hodinu začaly vyzvánět vydaly za milion budíků. Už se toho moc naspat nedalo a my šli na snídani protože v 9.00 začínalo jednání,které probíhalo z přestávkami na doprovodný program a oběd až do 22.00

Musím říci že za organizaci sněmu zaslouží místní skauti velkou pochvalu. Vše bylo perfektně připraveno,ubytování,informace od hlídek hned po příjezdu,stravování a hlavně doprovodný program.

Bylo ho tolik že se všechno ani stihnout nedalo,na náměstí byl vybudován malý ukázkový tábor s podsadami,tee-pee,stožár s vlajkou a dalšími ryze táborovými doplňky,celý víkend byla otevřena věž kostela kam se dalo vylézt a kochat se nádherným rozhledem,proběhla exkurze minipivovaru,zámku a večer bylo zpívání u ohně,večerní čajovna,noční bojová hra na téma:vylodění v Normandii a další.

My byli rádi že jsme se stihli podívat alespoň na věž a navštívit prohlídku zámku. Na stavbu podsady na čas jsme se už nedostali,neboť jednání nečekalo,ale naopak na nás čekala spousta otázek k vyřešení. Po skončení jednání jsme se ještě rozešli na diskuzi do určitých skupin,které probírali některá palčivá témata a problémy současného Junáka.

Sice jsme se s Mážou a Topolem přihlásili na bojovku,která začínala ve 23.00 do 2.00,ale když jsme se konečně dostali do našeho ubytování,byli jsme tak vyšťaveni a unaveni,že jsme raději zalehli a nevím jak kluci,ale já spal ještě než jsem si lehl.

Ráno v neděli byla připravena pro zájemce skautská mše v kostele na náměstí a v 9.00 se jednalo,proběhli volby a ve 13.00 jsme již sněm museli ukončit a hurá na oběd,neboť ve 14.00 nám už jel autobus na Prahu.

Musím říct,že to byl velmi náročný ale zajímavý víkend a i když se některé návrhy nestihly projednat a musí se s nimi poprat nové náčelnictvo, tak jsme velký kus práce pro českého Junáka udělali a někteří zjistili že skaut nejsou jen tábory,hry,soutěže a vedení dětí,ale že za tím je i velká práce na poli jednání,řešení problémů a jednání s politiky a ministerstvy.

Jsme rádi za důvěru se kterou jsme byli jako zástupci sněmu za okres Beroun zvoleni a věřím že jsme ji nezklamali ale rozhodovali se podle nejlepšího vědomí a s myšlenkou na všechny malé svěřence které v oddílech máme.

Napsal: Alfi

FOTOGALERIE


««« Předchozí text: Večer plný hvězd - aneb 16. Balvan ples
Následující text: Jarní výprava Lišek »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná