Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Okresní kolo Svojsíkova závodu 2017

Pondělí 10. 04. 2017, 10.55 od Maky | Ostatní | 506x

obrazek
Svojsíkův závod pro skautky a skauty se koná vždy jednou za dva roky. Letos okresní kolo pořádalo Středisko Miloše Seiferta Beroun. Konalo se 8.4. 2017 na Městské hoře v Berouně. Nás Balvaňáky jely reprezentovat hned čtyři družiny – Orli, Rysové – zelená, Rysové – červená a Veverky. Musím říct, že všichni se poctivě připravovali a jejich znalosti byly na vysoké úrovni, takže jsme se na závod moc těšili.

Den se vydařil, bylo krásně slunečno, takže nám ani nevadilo vstávat brzo a jet do Berouna vlakem už v půl osmé. Na Městské hoře mají berounští skauti svou klubovnu, takže nám poskytli i dobré zázemí. Díky krásnému počasí byli však stejně všichni neustále venku. Volný čas před závodem a po závodě jsme mohli trávit nejen pozorováním berounských medvědů, skotačením na hřišti, ale i fotbálkem nebo freesbee na vedlejší louce nebo návštěvou rozhledny. Letos se přihlásilo sedm dívčích hlídek a deset chlapeckých. Jako vždy byla konkurence velká. Trasa byla přehledná a díky dobře zakreslené mapě se nikdo neztratil. Prvním úkolem na trase byla zdravověda, kdy musely děti pomoct nejen člověku s alergickou reakcí, ale i jeho vystresovanému kamarádovi. Následovala znalost přírody a orientace, řešení krizových situací, všímavost a pozornost, vyhledávání informací a řešení konkrétního problému. Do celkového bodování se počítalo i krátké video, které musela každá družina natočit před závodem , a ve kterém představila nejen sebe, ale i své středisko a město. Když jsme nastupovali k vyhlášení výsledků, byli jsme všichni jak na trní. Doufali jsme, že by závod mohl pro naše středisko dopadnout dobře. Nakonec se dívčí skupina Veverek umístila na krásném třetím místě. Trochu nás mrzelo, že nám o jedno místo utekl postup do krajského kola, ale i tak je to skvělý výsledek! Družina Rysové zelená se umístila na fantastickém druhém místě a Orli dokonce na skvělém prvním! Obě tyto družiny postupují do krajského kola, které se bude konat začátkem června v Černošicích.

Součástí modulu „Před závodem“ bylo i minutové video, které představí družinu, středisko a Rudnou. Neměli jsme na to mnoho času a tak videa vznikala během schůzek a byla natočena jen na mobilní telefony :-)

Video Veverky


Video Orli


Video Rysové


Maky

FOTOGALERIE


««« Předchozí text: Jarní výprava Lišek
Následující text: Pomozte dětem 2016-2017 »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná