Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Po stopách (Černošice - Dobřichovice)

Středa 8. 11. 2017, 16.46 od Hanka | Výpravy | 192x

obrazek Výprava 4. listopadu 2017
Po prázdninách první letošní výprava. Vydaly jsme se tentokrát směrem k Berounce se záměrem nalézat stopy zvířat i člověka, které nás všude obklopují.

Vlakem jsme dojely do Černošic a hned od nádraží jsme stopovaly modrou turistickou značku. Chvilkami jsme ji hledaly, ale nakonec nás spolehlivě dovedla na kraj lesa. Hned na začátku jsme se rozkoukaly po stopách člověka, které v lese zanechal. Některé byly neškodné (otisky plášťů kola) za jiné bychom se mohly jako lidi stydět (odpadky). Když jsme se vydaly dále do lesa, narážely jsme na dosti výrazné stopy vichřice z minulého víkendu. Cestu nám zaterasil nejeden spadlý strom. Během cesty jsme dělaly četné zastávky abychom si zakreslily nalezené stopy, ale abychom si taky zahrály nějaké hry např. “Oko”, “Na medvědy” nebo honičku. Když jsme se přiblížily k Vonoklasům, tak jsme se pustily po naučné stezce na “Krásnou stráň”. Cestou jsme potkávaly naučné cedule, které jsme měly za úkol pečlivě číst, neb nás z nich pak Hanka zkoušela. I díky tomu nám snad v hlavě zůstalo pár nových informací jako třeba, že na Krásné stráni rostou sukulenty a efeméry, že kolem nás jsou kameny z vápence a břidlice a procházíme dubohabrovými háji. A taky že tam žije naše největší ještěrka – ještěrka zelená, za kterou se sem však musíme vypravit v létě. Jelikož je opravdové stopování zvěře na nás příliš těžké , připravila pro nás Hanka trochu jiné stopování. Nejdříve jsme stopovaly čichem – musely jsme jít od stromu ke stromu a zjišťovat kam Hanka nastříkala voňavku. Voňavka voněla celým lesem a nebylo to vůbec jednoduché jít opravdu po stopě. Jednou jsme sice stopu ztratily, ale po navrácení na poslední jasnou pozici jsme úspěšně vyčmuchaly Hanku i s odměnami. Druhá stopovačka byla pro změnu stopa krve tj. myslivci v lese postřelily zajíčka a my jsme sledovaly jeho kapky krve, abychom ho mohly vyléčit. Chudák utekl do vysoké stráně. Toto stopování bylo jednodušší neboť kapky byly na zemi zřetelnější. Zajíčka jsme našly a asi byl velikonoční protože nám dal lízátka. A uzdravení zajíčka? Zajíček byl malovaný a jeho krev byla kečup, takže postačí do schůzky namalovat pěkného zdravého zajíčka a vše bude v pořádku. Ale ti myslivci tam opravdu byli a jednu chvíli to lesem práskalo jak za partyzánů. Kromě přírodního parku Krásná stráň jsme ještě prošli přírodní parkem Karlické údolí a v něm okolo rozvalin hradu Karlík. Když jsme včas dorazily na nádraží musely jsme si samozřejmě doplnit zásoby dobrot, svačiny už byly dávno v bříšku, a nádražní automat jsme pumply o brambůrky a sladké tyčinky. Celý den na vzduchu člověka vždy unaví, ale Lišky zvládly ve vlaku ještě hlasitě povídat a hrát hry. Už teď se těšíme na další výpravu.

Hanka

FOTOGALERIE


««« Předchozí text: Liščí nocování v klubovně
Následující text: Výprava na Karlštejn »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 4.7.-18.7.2020 - Tábor

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná