Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Výprava na Karlštejn

Pondělí 4. 12. 2017, 13.13 od Hanka | Výpravy | 181x

V sobotu 25. 11. jsme se vydaly na další výpravu. Šly jsme skoro všichni plus Hanka a její pejsek Barunka. Čekala nás trasa dlouhá 12 km. Vyrážet jsme měly z místa, kde jsme poslední výpravu skončili tj. z Dobřichovic.

A tak jsme opět jeli ve stejný čas, stejným vlakem a stejným směrem přes Smíchovské nádraží. Prošly jsme celé Dobřichovice a pak jsme zašly do lesa.

V lese bylo hodně bláta, a když jsme šly do kopce, tak Lucka brblala. Za to Ema v bílých teniskách byla spokojená. Na první zastávce jsme si kromě svačiny daly i hru “Oko”, kdy jsme se musely nepozorovaně přiblížit k “Oku” a zapykat ho.

Po dalším putování jsme zastavily na okraji lesa a zahrály si hru triangl, aby nám trochu vyhládlo. Chudák Julča byla tak lehká, že jsme ji přes triangl vždycky přehodily. Pak jsme rozdělaly oheň, abychom si uvařily polévku. Po hlasování to vyhrála gulášovka. Musely jsme se mýt však na pozoru, neboť když jsme lily vodu do kotlíku, chtěla nám ji Barunka hnedle vypít. Ale slitovaly jsme se nad ní a daly ji napít z víčka ešusu, aby se i ona posilnila. Ona nám zato potom umyla kotlík.

Po dobrém obědě jsme se zase vydaly na cestu, a protože jsme dlouho stály, byla nám víc zima. Okolo Mořinky už jsme všechny roztály a stihly si za pochodu prolézt tamější dětské hřiště. Na další zastávce měly na řadu přijít pastelky a malování, ale co čert nechtěl, začalo nám akorát pršet.

A tak jsme vybalily pláštěnky. Teda ne všichni, protože Bára ji neměla a stejně tak Barunka – pejsek. Joha si dala batoh pod pláštěnku a vypadala jako ježibaba. Lucka si zase improvizovaně udělala z igelitky pláštěnku na batoh. Byla jsme zajímavá igelitová skupinka.

Při sestupu pod hrad Karlštejn jsme se ještě zastavily na sběr kamenů na památku a pak už jsme cupitaly na nádraží. Krámky pod Karlštejněm upoutaly samozřejmě naši pozornost a některé z nás neodolaly barevným bonbónkům.

Jak jsme byly promočené dala se do nás zima a tak jsme se na nádraží schovaly v čekárně, kde bylo vytopeno. Zbaštily jsme poslední zbytky svačin a pak si každá za sebe koupila lístek na vlak až domů. Zpátky jsme jely přes Beroun a Barunka se ve vlaku schoulila Hance na klín a celou cestu prospala.

Na nádraží si nás rozebrali rodiče a šly jsme domů odpočívat.

Hanka, Julča, Lucka

««« Předchozí text: Po stopách (Černošice - Dobřichovice)
Následující text: Betlémské světlo na Homoli - FOTKY »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.10.2020 - Brigáda na chatě v Novém Jáchymově
   28.11.2020 - Mikulášský karneval
   23.12.2020 - Betlémské světlo
   24.12.2020 - Štědrý den :-)
   20.2.2021 - Ples Budoucnosti

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná