Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Ples v národních barvách

Neděle 18. 03. 2018, 21.27 od Lenka | Plesy | 245x

Téma letošního plesu bylo dané již několik let dopředu. Koneckonců, co jiného by to mělo být, než ples „V národních barvách“, když právě letos uplyne 100 let od založení Československa. A tak letos na parketě dominovaly barvy bílá, červená a modrá. Někteří přišli vyzdobeni trikolorami, nechyběly kravaty se státní vlajkou a objevilo se i několik národních dresů a lidových krojů.

Ples to byl již sedmnáctý, které naše středisko pořádá, a proto i jeho průběh byl poměrně tradiční. Na pódiu stála kapela Karavel, která se až do brzkých ranních hodin starala o to, aby byl parket plný tanečníků. A to se jí směsicí českých i zahraničních hitů, od polky až po rock'n'roll podařilo. Protože jako středisko dlouhodobě spolupracujeme se sbírkou Pomozte Dětem, nemohlo chybět Kuře, se kterým si všichni zatančili „kuřecí tanec“ a před půlnocí pak „čumba“, která svojí náročností odpovídá zhruba uběhnutí půlmaratonu, ale přesto, nebo naopak právě proto je tak populární.

Kromě taneční zábavy jsme měli pro návštěvníky plesu přichystáno i něco pro ty, kteří tanci příliš neholdují – největším lákadlem byla samozřejmě tombola. V té bylo 230 cen, drtivá většina z nich v podobě něčeho k jídlu nebo k pití. A tak se ti, kteří měli štěstí, mohli po půlnoci posilnit domácím dortem, štanglí salámu nebo lahvinkou něčeho ostřejšího.

Ještě před losováním tomboly však vyjely „pivní regaty“ – i tato soutěž nabývá na popularitě, v letošním roce jsme dokonce museli závod rozdělit na dvě části, protože se přihlásilo celkem devět závodních družstev a trochu hrozilo, že pokud by jely všechny regaty naráz, nezbyl by nikdo, kdo by jim fandil. Svoje loňské první místo bohužel neobhájila Balvaňácká regata a zůstala 2 sekundy za vítězným družstvem.

I letos se na plese vyskytly novinky – fotokoutek v národních barvách byl hned u vstupu do sálu, takže sidříve či později snad každý z návštěvníků udělal nějakou vtipnou fotku na památku. Některé z fotek můžete vidět na našem webu. Na druhou novinku jsme si museli počkat až po půlnoci, kdy byla vyhlášena soutěž v pojídání chilli papriček. Ty se sice tvářily neškodně, ale nebyla to tak úplně pravda, jak mnozí soutěžící v průběhu soutěže poznali. Vítězem, který stihl papričku nejrychleji rozkousat a zakřičet „Balvan“ se stal Fanda Kundrna.

Děkujeme všem, kteří letos přišli a přispěli tak ke skvělé zábavě, tak i našim milým sponzorům, bez jejichž příspěvků bychom se neobešli a těšíme se zase příští rok, na již 18. plese!

««« Předchozí text: 17. skautský ples nyní " V národních barvách"
Následující text: Pomozte dětem 2017-2018 »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná