Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

20. Balvanův běh - FOTKY

Neděle 14. 10. 2018, 20.47 od Lenka | Balvanův běh | 224x
obrazek

Letošní rok je plný kulatých výročí a jedním z nich je i dvacáté výročí od úplně prvního Balvanova běhu. Z původně jednoho kolečka lesem a pouze pro členy střediska se postupně stala akce na celé dopoledne, které se mohou zúčastnit všichni, kdo rádi běhají. I tras přibylo – nejmenší škvrňata běhají 300 metrů, holky a kluci 1 km, dívky a jinoši kilometry dva a všechny kategorie od 18 let musí zdolat 5,5 kilometru. A pokud by nám někdo na prvním ročníku řekl, že jednou budeme mít vlastní zázemí s generátory, které zajišťují elektřinu nejen pro počítače a ozvučení, ale i pro pípu, párky v rohlíku a rychlovarnou konvici, asi bychom mu nevěřili. Přesto tomu už několik let tak je.

Počasí nám tentokrát přálo, bylo natolik hezky, že jsme ani nemuseli stavět stany pro zázemí. Navíc, dobrovolníků se nás sešlo dost, takže když se před devátou začali trousit první běžci k registraci, měli jsme vše připravené a jediné menší „drama“ se odehrávalo v bufetu, kde chvíli stávkoval pípa od limonády, ale i tu se podařilo zprovoznit ještě před začátkem závodu.

Jako první startovali ti, kteří běželi 5,5 km. Závodníků a závodnic se na startu sešlo 47 (+1 se „nesl“ v bříšku :)). Počasí bylo na běh přímo ideální a trasa vedla především lesem, takže do cíle se nám vraceli spokojení závodníci – někteří se svým časem, jiní s příjemným prostředím, v ideálním případě s kombinací obou :) Nejrychleji trasu proběhl Filip Mikeš z CK Vinohradské Šlapky s časem 21:44 a stal se tak vítězem kategorie Veteráni Muži A, nejrychleší ženou na trati byla Vladěnka Hrstková – 24:17, vítězka kategorie Ženy.

Poté následovala část závodu věnovaná těm, kteří běhat teprve začínají, i když se už objevili tací, kteří museli „falšovat“ rok narození, aby se vůbec mohli splnit věkový limit pro přihlášení do závodu, případně se rovnou přihlásili i do kategorie vyšší, aby mohli soutěžit se staršími dětmi na delších vzdálenostech. Mezi škvrňaty byli nejrychlejšími Adéla Zárubová a Jan Petrášek, v závodě na 1 km se na prvním místě umístili: mezi mladšími Lucie Krauzová a Vojtěch Slepička, mezi staršími Kateřina Krauzová a Šimon Šimík. V běhu na 2 km se vítězi stali Kateřina Polanská a Matěj Dejm. A velké ocenění si zaslouží i Anežka Pěnkavová, která nastoupila jako jediná reprezentantka kategorie 15–17 let na trasu 5,5 kilometru a zaběhla ji jako 3. nejrychlejší žena na trase.

Kompletní přehled výsledků najdete ve výsledkové listině.

Jako každý rok, i letos bylo možné na běhu přispět do sbírky: Pomozte dětem, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

A děkujeme také našim sponzorům, kteří umožnili to, že jsme běh mohli pořádat a běžce měli čím odměnit: NWS-IT služby; Lesy ČR a nakladatelství Paseka.

Výsledková listina 20. Balvanova běhu 2018Děkujeme sponzorům:
Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s.p.

««« Předchozí text: 9. Tour de kačák
Následující text: Oslava 100. výročí založení Československé republiky v Rudné »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

  • Bazárek (nové)

  • Fotoalbum

  • Fotoalbum do 2014

  • Diskusní fórum

  • Dokumenty

  • Naše družiny

  • SPONZORING


    • Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná