Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Díky, že můžem

Čtvrtek 28. 11. 2019, 18.39 od Lenka | Výpravy | 111x

V neděli 17.11.2019, jsme se já, Topol a Kalich zúčastnili oslav a připomenutí 30 let od sametové revoluce. Vyrazili jsme dopoledne na Národní třídu s našimi střediskovými vlajkami a samozřejmě v krojích.

Na Národní třídě, kde před 30 lety vše začalo brutálním potlačením pokojné demonstrace studentů, byl připraven celodenní program.N a několika podiích se střídali hudební skupiny i jednotlivý interpreti, bylo zde i pouliční divadlo, obývací pokoj Václava Havla, kde se dalo posedět a číst knihy a mnoho stánků různých organizací.

Na křižovatce na Perštýn byl postaven skautský tábor se stanovými podsadami a stožárem se státní vlajkou, kde skauti kolemjdoucím ukazovali jak to vypadá na jejich táboře. Různé videoprojekce a podia lemovala cestu přes Jungmannovo náměstí až na Václavské náměstí kde byla hlavní velká scéna.

Vše jsme si procházeli a sledovali velké množství lidí ,které si nenechalo uniknout toto významné výročí. Sice hlavní koncert byl až večer ale i teď nebyl o zajímavý program nouze.

Moc krásným a příjemným zážitkem bylo osobní setkání s panem profesorem Drahošem, který kromě toho, že byl kandidátem na presidenta ČR, je mimo jiné skaut a člověk velkých morálních hodnot. Moc rádi jsme s ním krátce pohovořili a na památku máme společnou fotografii.

Pro nás skauty byl neskutečný zážitek, když jsme vyrazili průvodem včele s vlajkami k pomníku na Národní třídě, kde jsme zazpívali skautskou hymnu, která byla zakončena bouřlivým potleskem mnoha stovek diváků.

Byl to opravdu krásný a výjimečný den, kdy jsme si připomněli, že to že máme demokracii, můžeme svobodě říkat své názory, svobodně cestovat a že můžeme žít beze strachu a svobodně nebylo jen tak a cesta k tomu byla velmi dlouhá a bolestivá.

Ale právě před 30 lety to začalo a dnes jsme pevně součástí celé Evropy.

Když jsme před pomníkem na Národní viděli heslo:  Nechceme žít ve lži, připomnělo nám jak je důležité hájit pravdu a demokracii a i když je mezi námi a i ve vrcholné  a bohužel i komunální politice spousta lidí, kteří neříkají pravdu, lžou a snaží se druhými manipulovat, pořád si myslíme že většina našich občanů je poctivá, váží si získané demokracie a svobody tak jako my.

Text: Petr Seidl – Alfi

««« Předchozí text: 30 let svobody
Následující text: Mikulášský karneval »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná