Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Oslavy k 90. výročí vzniku samostatného Československa v Rudné

Úterý 7. 10. 2008, 18.26 od Jan Dejm (Bambas) | Ostatní | 1052x

obrazek U příležitosti dvou výročí – konce první světové války a vzniku samostatného československého státu, se zástupci skautského střediska Balvan Rudná, města Rudná, Základní školy Rudná, Českého svazu bojovníků za svobodu, rudenských baráčníků a sokolů rozhodli ve dnech 25. října až 2. listopadu uspořádat několik akcí pro veřejnost, na které jste srdečně zváni.

Rok 2008 je významný hned několika kulatými výročími. Osudové osmičky na konci letopočtu přinesly naší zemi ne vždy radostné události, ale jedna z nich přinesla české zemi tu největší hodnotu jakou mohl národ získat – svobodu a samostatnost. 28. říjnem 1918 se začaly psát samostatné dějiny Československa jako suverénního státu. Od tohoto roku uplynulo 90. let, za kterých jsme poznali, že získaná svoboda není samozřejmostí, ale je třeba o ni bojovat, pečovat o ni a vážit si jí.

Program je následující:

Hned v pátek 24. října bude na Základní škole Den otevřených dveří, během kterého se všichni návštěvníci mohou přijít podívat, jak dnes škola vypadá a jak probíhá výuka.

Večer jsou všichni občané srdečně zváni ke skautské klubovně v Příčné ulici, kde si u ohně budou moci opéci buřta, zazpívat si, ale také se blíže seznámit s činností rudenských skautů.

V sobotu 25. října budou i nadále všem zájemcům o prohlídku po celý den otevřeny dveře Základní školy, tentokrát však již bez možnosti spatřit samotnou výuku.

Kdo bude mít chuť si hrát, může od 10 hodin opět přijít ke skautské klubovně, kde proběhnou Hrátky za skautskými vrátky. Budou připraveny hry jak pro malé, tak velké.

Během soboty bude také v prostorách Obecního domu zahájena výstava Rudná 1918 – 2008 kde se budete moci prostřednictvím dobových materiálů seznámit s historií Rudné a jejím kulturním a veřejným životem v průběhu 20. století . Výstava potrvá až do 2. listopadu t.r.

A na závěr sobotního dne připravili baráčníci Staročeskou veselici. Přijďte v 19 hodin do Sokolského domu, kde k tanci a poslechu budou hrát Staří známí!

Tímto však program oslav nekončí, nýbrž teprve začíná.

V neděli 26. října se uskuteční slavnostní průvod s pokládáním věnců. Sraz je v 15 hodin u hořelického kostela, odkud se bude vycházet a průvod bude ukončen u pomníku T. G. Masaryka, kde taktéž budou ve vší úctě položeny věnce. Na průvod naváže od 17 hodin v Sokolském domě slavnostní shromáždění, kde přednesou své řeči paní starostka a pan Hampl, rektor Univerzity Karlovy, se svým představením vystoupí divadelní spolek Žumpa, ale též zazpívá i školní sbor a baráčníci zatančí staročeskou besedu.

Věříme, že si alespoň na část oslav najdete cestu a spolu se všemi zúčastněnými si připomenete 90. výročí vzniku samostatného Československa. Vstupné na všechny akce je dobrovolné, veškerý výtěžek bude věnován na opravu hořelického kostela Stětí sv. Jana Křtitele. Těšíme se na vás!

Plakát k oslavám

Napsaly: Alča, Hanka

««« Předchozí text: 10. Balvanův běh 2008 - NOVÉ FOTKY
Následující text: Náročná oprava základů u klubovny dokončena »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná