Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Závod Vlčat a Světlušek - ZVAS 2010

Středa 28. 04. 2010, 08.11 od Jan Dejm (Bambas) | ZVAS | 875x
ZVAS 2010

Letošní závod pro vlčata a světlušky (což jsou děti do dvanácti let věku) z celého okresu pořádalo naše skautské středisko Balvan Rudná. Jako místo konání jsme vybrali Lom u Nučic. V den konání závodu tedy 24. 4. 2010 se na místo konání sjela stovka dětí z Rudné, Tachlovic, Berouna a Zdic. Počasí vyšlo skvěle, což je první půlka úspěchu, takže kolem desáté hodiny mohl závod začít. Nejprve nás vůdce závodu Alfi všechny přivítal, připomněl nám, že právě 24.4. slaví svátek Sv. Jiří, což je patron všech skautů a informoval nás o tom, jak bude závod probíhat.

Celý závod měl téma „Afrikou křížem krážem“. Děti byly rozdělené do dvanácti soutěžních a tří nesoutěžních hlídek. Jejich doprovod dostal do rukou deník cestovatele Toma Livingstona, který se vydal do Afriky hledat poklad a právě po jeho stopách soutěžící vyrazili. Nejprve je čekala disciplína – znalost pobytu v přírodě, kde úkolem každé hlídky bylo sbalit si na jednodenní výpravu do přírody deset nejdůležitějších věcí. Jako druhý úkol se museli dobře zorientovat na mapě, určit podle buzoly světové strany a najít místo, kde zrovna stojí. Třetí úkol byl také náročný, museli ošetřit tři zraněné, na které cestou narazili. Použití vlastní lékárničky bylo samozřejmostí. Na čtvrtém úkolu, což byla zkouška fyzické zdatnosti soutěžící přelézali a zdolávali lanové lávky a překážky. Dobře si poradili s určováním dopravních značek i s luštěním šifer. Největší oříšek byl kuchařská dovednost. Většina dětí při přípravě obložených chlebů zapomínala na umytí rukou a mnozí neuměli ukrojit chleba, oškrábat mrkev nebo dokonce oloupat vajíčko. Nakonec si však poradili všichni soutěžící a pokračovali k dalšímu úkolu, což byla stavba jednoduchého přístřešku z plachty a provázků. I s tímto úkolem si někteří poradili výborně, jiní s ním měli hodně práce. Poslední úkol už bylo jen nalezení pokladu, což bez problémů zvládli všichni a mohli se spokojeně pustit do cíle. Během celého dne si mohli zrovna neběžící děti zahrát spoustu her, které si připravila Anti se Sárou, nebo mohli využít nejrůznějšího sportovního vybavení a zabavit se sami. Všechny děti soutěžili na plno a s chutí a bodové rozdíly byly opravdu minimální. Nakonec v dívčí kategorii zvítězily Berušky Rudná, na druhém místě skončila Zelená družina z Berouna a na třetím Včelky Tachlovice. V chlapecké kategorii se nejlépe umístili Lvi Rudná, na druhém Modrá družina Medvědů Beroun a na třetím Medvědi Beroun. Dvě nejlepší hlídky z každé kategorie postupují do krajského kola, které se uskuteční v červnu u Českého Brodu. Po slavnostním vyhlášení výsledků, rozdáním cen a drobných upomínkových předmětů, které nám poskytla organizace Česko proti chudobě, jsme se rozloučili oddílovými nebo družinovými pokřiky, uklidili po sobě louku a spokojeně jsme se vydali domů.

Maky

FOTOGALERIE

Výsledková listina

««« Předchozí text: Jarní výprava Lišek
Následující text: Čarodějdnice u klubovny »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Špinda       Poděkování

Milí Balvaňáci. Děkujeme za moc povedený a pěkně zorganizovaný Závod vlčat a světlušek. Bylo to prima.

[1] | Čtvrtek 29. 04. 2010, 18.10 | web | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná