Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Čarodějdnice u klubovny

Pondělí 3. 05. 2010, 08.39 od Jan Dejm (Bambas) | Ostatní | 738x

K poslednímu dni v měsíci dubnu neodmyslitelně patří pálení čarodějnice, a tak jsme se i my rozhodli nějakou tu čarodějnici upálit, abychom už definitivně zahnali zimu a mohli se těšit ze sluníčka. U klubovny jsme se sešli celé středisko od těch nejmenších Orlů až po rozdováděné Berušky a Lvi. V úvodu večera jsme museli vyzkoušet své čarodějnické umění a tak děti sedly na košťata a rušném leteckém provozu předváděli své maximální výkony. Naštěstí nedošlo k žádné srážce a všichni čarodějníci a čarodějnice v pořádku přistáli zase na zemi.

Druhým úkolem bylo rozluštění zaklínadla. Tady jsme si mimo jiné procvičili i vzájemnou spolupráci. Děti museli běhat na určené místo a tam nacházet symboly pro jednotlivá písmenka a pak je doplňovat do šifry. Někteří zvolili ze svého kruhu vedoucího, který seděl a symboly zapisoval, zatímco ostatní běhali, jiní zase solidárně běhali všichni, ale o to v tom měli větší zmatek. Každopádně si všichni procvičili paměť a při tom protáhli svá těla. Nakonec jim vyšlo známé zaklínadlo na les. Po těchto hrách už nám trochu vyhládlo a tak se nad ohníčkem začaly objevovat první buřtíky. Malý i velcí si nenechali ujít tu možnost opéci si toho svého mastného cvalíka a pěkně si na něm pochutnat. Protože jsme se k ohýnku nevešli všichni, probíhala souběžně příprava na pálení čarodějnic. Děti si každé za sebe mohly vyrobit svou čarodějnici z různých materiálů. Těm nejmenším pomáhala naše výtvarně zručná sestra Jíťa a ti nejstarší to zase pojali pořádně fortelně a našli tu největší možnou fošnu, na kterou čarodějnici navěsili. Nakonec se ukázalo, že přehlídka čarodějnic bude opravdu bohatá. Když přišlo na skutečné pálení čarodějnic, tak se některé děti nechtěli svých výtvorů vzdát, ale když je Hanka postrašila tím, že je budou v noci strašit, našlo své poslední místo odpočinku v ohništi mnoho krásných čarodějnic. Tam úpěly a svíjeli se až z nich nakonec zbyl jen popel poletující všude kolem nás. Po tomto velkém finále se děti ještě zabavily různými hrami a jak přibývala tma rozcházeli jsme se pomalu domů. Jen družina Lišek zůstala, protože si čarodějnickou noc prodloužila přespáním v klubovně. Akce se tedy vydařila a děti se pořádně vyřádily.

Hanka

««« Předchozí text: Závod Vlčat a Světlušek - ZVAS 2010
Následující text: Víkendová výprava na Kubrychtovu boudu »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná