Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Drobné info z tábora 2011

Sobota 2. 07. 2011, 02.17 od Jan Dejm (Bambas) | Tábory | 2487x

obrazek Tak, a je to tady 8-) Tábor nám pomalu začíná a Vás jistě zajímá, jaké to na něm je, co se u nás děje, jak se máme a tak. V tomto článku se pokusím postupně editovat a přidávat postřehy z jednotlivých dní na táboře. Předpokládám, že doba aktualizací bude cca kolem 22h, protože to již bude po večerce a děti již budou spát. No a já snad budu mít trochu času sem něco přes MDA připsat. Prosím o shovívavost, budou to jen kratičké texty bez diakritiky a možná i s chybami 8-O, ale budu se snažit 8-)

Den první – sobota 2.7.

Tak první den máme úspěšně za sebou.Počasí bylo překvapivě výborné.Večer padlo jen pár kapek,ale tomu se nedá říkat déšť… Ošetřili jsme jeden drobný šrám na palci od nožíku. I nejmenší táborníci si vedli skvěle a bez nejmenšího problému jsme je ubytovali. K večeři byla již několik let tradičně gulášovka s chlebem.Na to,že to byl první táborový pokrm,tak se povedla skvěle. Co se nepovedlo úplně skvěle byl patrně čtvrteční nákup v Makru.Naprosto nepochopitelně jsme tam zapomněli jeden plný vozík s potravinami za cca 4000kč. Naštěstí před pokladnou. Patrně je tam někde plný dodnes:-) Jo, bylo nás tam 6 a doteď nechápeme, jak se nám to povedlo. Bohužel jsme to zjistili,až když jsme hledali čaj. Vaše děti tu snad nezapomeneme :-D No,holt jsme se s Tučňákem otočili do Plzně a zbývající potraviny dokoupili… Vrátili jsme se až ve 22:30 a to již mírně krápalo a teploměr venku ukazoval 8,6'C :-( Tolik info z 1. dne. Dobrou…

neděle 3.7.

Tak dnešek byl ve znamení deště.Počasí nám opravdu moc nepřálo.Byla zima a celkem často pršelo. Dopoledne jsme ještě udělali drobné dokončovací práce a po výborném obědě (byly kuřecí řízky s bramborem) jsme zahájili táborovou hru scénkou vedoucích. Během nesčetných přeháněk jsme hráli různé hry.Při dešti přišla řada i na kytary a zpěv. Děti jsou v pohodě,občas se objeví trochu stesku,ale to je v normě a nic výjimečného…:-) Všichni si vedou dobře,nikdo extra nezlobí. I „prckové“ jsou OK!

pondělí 4.7.

Sluníčko,sluníčko,sluníčko. Jedním slovem PARÁDA…:-) Dopoledne bylo opravdu krásně,teplota na kraťasy. Sušíme boty a mokré oblečení ze včerejšího dne. Připravili jsme slavnostní zahajovací oheň. Snad počasí dovolí… Odpoledne hrajeme 1.etapu Hvězdné brány.Děti se dostaly na „Planetu Trifidů“. Vidí jen vedoucí jejich skupinky (té na táborovku), ostatní jsou „slepí“. Mají za úkol se přemístit do bezpečné zóny. Během cesty plní úkoly a musí si dávat pozor na Trifidy, kteří je svým žahnutím „zabijí“ a hra pro ně končí. (15:15h) Právě sedím na jednom stanovišti a čekám na 1. skupinku. Mám co dělat, aby mě ševelící les neuspal. Musím se hodně přemáhat :-)

(23:06)
Po večeři nás (dospěláky) vyzvali Lvi na přípravné přátelské utkání ve fotbale. Bohužel (tedy k jejich smůle) jsme je v základním čase 2×15 min porazili. Je to rok od roku těžší,ale musí si asi na výhru ještě chvíli „počkat“.:-) Doufám,že obstojíme i při ostrém zápasu…

Zahajovací oheň se celkem vydařil.Počasí vydrželo. No a vysněného spacáku jsme se taky dočkali, dobrou. UFF zapomněl jsem,že máme s Rysama zítra službu. Bude to asi síla.To si asi s Grizzlym a Alfim pěkně mákneme…

Všechny děti jsou v pořádku. Zítra proběhne generální úklid malým dětem, doprovázený důkladnou teplou sprchou :-) Uff, teď už opravdu dobrou noc…

úterý 5.7.

Dostala jsem pověření od Bambase napsat další zprávu. Dnes jsem se vrátila z tábora na pár dní domů neboť musím zítra a v pátek do práce :-( , takže tentokrát Vám napíšu krátké info já Áší. Další den proběhl opět celkem v pohodě. Dokonce i počasí se vylepšilo a teploměr nám ukázal konečně přes 20 stupňů. Sice občas přišla nějaká ta přeháňka, ale už bylo podstatně tepleji. Někteří z nás i vytáhli kraťasy :-). Opět probíhaly různé hry pro celý tábor a samozřejmě nechyběla ani táborová hra. Mladší děti bojovaly s viry a starší zachraňovaly občany před smrtelnou nákazou (musely je evakuovat), bohužel se nedostalo na všechny :-( :-). První služba družiny Rysů v kuchyni proběhla výtečně. Všechno kluci společně se svými vedoucími zvládli na jedničku. Dokonce se skoro „prali“ o mytí a utírání nádobí… takže je můžete doma pěkně zapřáhnout :-):-) Večer jsme taky dětem otevřeli poprvé „cukrárnu“ takže si děti mohly koupit nějaké dobrůtky. Povoleny byly pouze 3ks dobrůtek. Musím říct, že před cukrárnou byla parádní fronta. Zároveň si děti mohly koupit pohledy a známky. Všechny děti tvrdily, že domů napsaly alespoň 1 pohled či dopis, takže očekávejte nějaké to psaní :-) Tak to by bylo asi pro dnešek vše...........

středa 6.7. Dneska Vám napíšu ještě já a od zítra už zase Bambas.

Na dnešní den byla v noci pekelná zima!! Radši Vám ani nebudu psát kolik bylo stupňů (bylo to dost pod 10). Je zajímavé, že si na tyto velké změny nočních teplot stěžují většinou vedoucí a převážně jen ženy........ nejspíš už vážně nejsme nejmladší :-) a asi jsme choulostivější než muži. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Děti si na zimu v noci stěžují zcela výjimečně. Což je samozřejmě dobře. Dnešní ráno bylo konečně slunečné. Bylo vedro!!!! Vytáhli jsme kraťasy a tílka..... bohužel jsme se radovali jen do oběda. Pak se přihnala bouřka a opět nám pršelo. Ale nás to nerozhodilo!!! A děti už vůbec ne :-). Zjistili jsme, že dětem déšť vůbec nevadí – ba naopak! Nepotřebují ani pláštěnky :-) Déšť, bahno, zima, vedro..... děti jsou v pohodě :-)

Dopoledne probíhalo mytí dětí a uklízení ve stanech. Všechny děti jsou umyté v teplé vodě ve sprše… Pak vedoucí nejmladších dětí nastoupily na úklid stanů........ :-)

3 dny si děti uklízely samy a dnes nastoupili vedoucí družinek Veverek a Rysů, aby jim ukázali jak to skutečně má vypadat..... chvílemi nás přecházel humor, ale nakonec jsme to společně s dětmi zvládli. Uvidíme jak ten pořádek ve stanech dětem dlouho vydrží… já osobně to vidím max. do rána :-)

Dále bych ráda napsala poznámku k dnešímu obědu. Naše kuchařky vaří výtečně!!!! Ale dneska jsme se nestačili divit. Byly vdolky – to co děti předvedly jsme už dlouho neviděli. Vypadalo to, že 14 dní nic nejedly. Některé děti si šly 3× přidat, někteří jedinci snědli 7 vdolků 8-O a to mluvím o dětech...... snad všechny děti se bály, že na ně nezbyde.

Odpoledne proběhla další etapa táborové hry a hrály se další hry pro celý tábor. Zároveň děti v průběhu tábora plní různé bobříky – např. míření, květin, síly, zručnosti, hladu – některé děti ho dnes kvůli vdolkům porušily :-). Dále se plní bobřík mlčení – tento bobřík je pro děti taky poměrně těžký – musí vydržet 12 hodin mlčet – co Vám budu povídat..... u malých dětí je prozatím rekord 1 hod 30 min :-)

Uvidíme zda ho někdo splní :-)

Tak to bude ode mně asi všechno ....... nebojte se děti jsou v „cajku“ a všechno ostatní taky Mějte se krásně Áší

čtvrtek 7.7.

Dnešní den byl ve znamení relativně pěkného počasí. Dopoledne proběhla hra mimo táborovku, ale pro celý tábor. Bojovalo se o vlajky v lese. Každý měl za pasem šátek, který si musel jeho nositel chránit při vzájemných potyčkách s protivníkem. Kdo šátek ztratil, musel se vrátit na svoje území a po odpykání trestu se mohl opět zapojit do bojů. Každé družstvo mělo vlajku umístěnou na jedné straně herního území. Cílem bylo sebrat vlajku protivníkům, ale zároveň ochránit tu svojí. Hra se dětem líbila a nebylo v ní nouze i o dramatické chvilky. Došlo i k nepěkné srážce se statným smrkem. Ten srážku naštěstí ustál a tak nás nikdo nemůže nařknout z ničení lesního porostu :-) Protistrana náraz naštěstí také ve zdraví přežila, bohužel se ztrátou šátku. Všichni přítomní dospělí zažili při této kolizi nervový otřes a krátkou zástavu dechu. Výjezd na ARO Plzeňské nemocnice nebyl třeba ani pro havarujícího běžce ani pro kolabující vedoucí :-)

K obědu byla rajská s mletým masem a těstovinami. Měly být původně knedlíky, ale „knedlíkárna“ v Žihli nás vypekla a knedlíky nedodala. Jsme zvyklí řešit krizové situace a tak i tento adrenalin jsme směle překonali. Udělali jsme těstoviny :-D Sehnat 13ks houskových knedlíků v okruhu 20km se ukázalo jako úkol z kategorie SCI-FI. A pak, že je na táboře NUDA.

Odpoledne proběhlo ve srovnání s vypjatými okamžiky z dopoledne naprosto v klidu a z pohledu adrenalinového fanatika i celkem nudně. Došlo „pouze“ k jedné řezné ráně na levém ukazováčku avšak bez uronění slzičky. Hrála se táborovka, probíhali bobříci. Prostě poklidné odpoledne. Večer se plnily sliby na „obzoru“, ze kterého byly vidět ve velké dáli blesky. V tuto dobu jim ještě nikdo nepřisuzoval žádný význam, což byla chyba :-( Kolem jedné hodiny v noci si blesky a děsivá bouřka vybrala i naší louku. Za ohlušujícího rachotu hromů i dětského pláče, za světla jako ve dne a sílícího větru si bouřka našla cestu i přes náš tábor. Naštěstí bez větších materiálních škod. Všechny děti byly ráno již v pohodě. Vedoucí snad také :-)

pátek 8.7.

Bohužel musím k dnešnímu dni napsat celkem negativní informaci. Děti i dospělé při návratu Hvězdnou bránou z daleké galaxie napadl neznámý, leč zákeřný virus střevní chřipky. Od středy, kdy byl nakažen pouze jeden člen, včera tři, se celkový počet zvýšil na cca 30 (včetně již uzdravených). Jde zpravidla o půldenní zvracení. Potom je zase vše ok. Úklidová četa je v pohotovosti. Zpřísnili jsme i tak přísná hygienická opatření a dezinfekce je doslova na každém kroku. Jedná se patrně o podobnou virovou nákazu, která před prázdninami trápila Rudnou. Věříme, že během zítřka bude zase vše v pohodě. PANIKA NENÍ ROZHODNĚ NAMÍSTĚ…Zítra snad přijdu s lepšími zprávami.

sobota 9.7.
Tak jsem zpět s pozitivními zprávami.Od včerejšího večera jsme opět bojeschopní :-) Nikdo další se s žaludeční nepohodou neukázal. Všechny děti jsou již v pořádku a OPRAVDU NENÍ DŮVOD K JAKÝMKOLI OBAVÁM A PANICE!!! Takže pomalu nabíháme do normálního provozu. Dnes jen s lehčími nepohybovými hrami. Odpoledne proběhne ukázka příslušníka speciálních jednotek a veterána ze zahraniční vojenské mise v Kosovu.

23:00 Dnešní den už byl opravdu ve znamení odpočinku a pohody. Ale vzhledem k tomu, že adrenalinu není nikdy dost a aby jsme nevyšli ze cviku, tak si jeden nejmenovaný T…k zabouchnul klíče od auta na zadní sedačce. Po cca 1 hodině laborování se nám podařilo zahnutým dlouhým drátem s nastaveným dutým šípem stisknout tlačítko na dálkovém ovladači, který ležel tak dobře tlačítky vzhůru. Pokud tedy pomineme, že ležel uvnitř uzamčeného vozu :-).Cesta domů pro klíče tak nebyla nutná. Odpoledne proběhla již zmíněná diskuse a ukázka taktického vybavení včetně zbraní. K vidění byla např. odstřelovací puška, pumpovací brokovnice nebo neprůstřelné vesty, helma a plynová maska. Dětem,zejména klukům se to moc líbilo, zejména „osahani“ všech zbraní.
Večer jsme pro jistotu posunuli večerku, aby se urychlila rekonvalescence a děti si pořádně odpočinuly. Dnešek byl opravdu volný.
Nikdo další se již od včerejšího večera nenakazil, tak snad je vyhráno :-)

neděle 10.7.

23:00

Vše ok,kalamita zazehnana. Mám vybitý telefon. Info zitra…OMLOUVÁM SE (bouřka pomalu končí, prší…)

pondělí 11.7.

Dnešní den v táboře znám až do 15h jen z vyprávění :-) Už ráno to nezačalo moc dobře a dalo by se to přirovnat k příhodě s nákupním vozíkem :-D Asi stárnu a zapomínám.=Ráno nejprve vzít hadici při cestě pro vodu a pak jí dokonce čekajícímu Mirkovi cestou pro maso vyndat u studny ve vsi. Všiml jsem si jí až v Manětíně. Mirek čekal s cisternou 1a1/2 hodiny zbytečně :-) Pak mě dorazila paní na poště, která mi odmítla dát 6 balíčků pro děti. Musel jsem si sám sobě vystavit potvrzení, že můžu přebírat táborovou poštu. Málem mě kleplo,ale každý máme nějakou zodpovědnost. Cestou pro razítko jsme vyřešili čekajícího Mirka. I on se dočkal. Po zařízení průkazu na výběr pošty jsem se vrátil do tábora až kolem 11:30. (Vyjel jsem před 8h). Těsně před obědem (11:50) se jeden nejmenovaný chlapec chystal oddělit část svého ukazováčku sekyrou,ale naštěstí se mu to nepodařilo. Byla z toho „jen“ 1cm dlouhá,ale hluboká rána. Takže těsně před obědem vyrážíme s Madlou hladoví do Plzně na šití. Po vyslechnutí obligátních průvodních proslovů otrávených sester, letos jsme naštěstí pozdravili dostatečně hlasitě a pacientovi pro jistotu sundali čepici již v autě, jsme vytrpěli jeden krásný steh. Do tábora jsme se vrátili v 15h. Ovocné knedlíky nám naštěstí nechali :-) S maminkou chlapce jsem již mluvil, ostatní můžete být v klidu…Moje trable Vás asi nezajímají,tak pokročíme. Večer jsme přes kabely nastartovali týden stojící Feldu a pak jsme jen opekli buřty, dokončili táborovku,která se táhla celým dnem. Děti vyráběly různé předměty a plnily různé úkoly. např. vyráběly lano,dělaly sochu z tvárnice Itongu, vařily vejce atd. Večer proběhla noční etapa TH (taborove hry). Malí honili mimozemšťany a velcí vytvořili jednoduché vozítko a za svitu baterek sbírali šišky zabalené do alobalu. Lépe Vám to popíší doma :-) Dobrou…

úterý 12.7.

Chtěl bych Vám dnes napsat samé dobré zprávy,ale bohužel :-( Popíšu jen stěžejní okamžiky dneška. Službu máme my Rysové (1. a 2. třída). Kluci si vedli výborně, kuchařky se na nás ani moc nezlobily :-) K obědu bylo zatím asi nejlepší jídlo tábora-Bramborové knedlíky, uzené, špenát nebo zelí. Jedním slovem PARÁDA. Méně parádní byla ta hromada špinavého nádobí. Ale Kluci to zvládnuli bravurně… Po poledním klidu, který se lehce protáhl následovala kdysi velmi oblíbená hra na „průjmy“. Prosím nedávat do souvislosti s nedávno úspěšně zažehnanou kalamitou :-) Vedoucí představují různé druhy prujmu. Honí děti po lese. Nám se osvědčil kopcovitý terén, to potom i Ti ještě málo unavení dospělí spí jako malé děti. Když dítě chytnou, odebírají jim jejich životy (toaletní papíry) Děti s rozmístěných nádob po lese kradou prujmum body (označené papírky). Pokud dítě dožene průjem odebere papír i body. Pokud dětem dojdou toal. papíry, mají možnost chytit zácpu a ta jim doplní jejich životy v podobě toal. papíru :-) Super hra na utahání Všech zúčastněných. Letos bohužel došlo k poměrně dost velkému a ošklivému úrazu. 11-ti letá dívenka (rodiče informováni = ostatní zachovají klid :-) ) upadla tak nešikovně, že holení trefila pařez, který se rozhodl,že neuhne a způsobil ji nepěknou řeznou ránu. Rána to byla opravdu nehezká, dlouhá a velmi hluboká. Jen s podivem nebylo třeba přihlížející křísit. Po lehkém tréninku včera s prstem se nám povedlo krvácení rychle zastavit. Sešití rány samolepicími stehy po důkladné dezinfekci bylo pak již otázkou chvilky. No a pak již notoricky známá cesta směr Nemocnice Plzeň. Dnes šlo o táborový rekord v počtu stehů, který se nyní ustálil na počtu 5 ks. Zbytek rány nebyl naštěstí tak hluboký. K našemu velkému údivu nás uvítala ta samá směna jako včera. Dnes byla plná čekárna, tak nás naštěstí ušetřili zbytečných komentářů :-)

Večer byl pro vedoucí na adrenalin poměrně chudý. Konal se jen bobřík odvahy,ale ten byl naštěstí pro Vaše děti :-D Určitě o něm podají podrobné info v klidu Vašeho obývacího pokoje. Zítra nás čeká celodenní výlet. Každá družina má namířeno jinam. Zítra se to opět pokusím popsat. Je dost těžké popisovat dění v táboře, když tam skoro nejsem a trávím ho ostatně jako zbytek roku za volantem:-D Nyní v 0:20 h lehce krápe, ale snad z toho nic nebude. Telefon mi málem padá z ruky a tak dobrou noc a zase zítra.:-)

středa 13.7.

Dnešní den proběhl celodenní výlet. Každá družina měla jinou trasu. Skoro všichni jsme se sešli v Manětíně. Byla to celkem pohoda. večer jsme odehráli fotbálek proti Lvům, který jsme pro bouřku museli přerušit. Přesunuli jsme se do jídelny a zahráli na kytary. Nyní je 23:35 a bouřka nás zasáhla jen okrajově. Nic zásadního. Pár hromů a silnější déšť. Uvidíme, jak přečkáme noc. Máte statečné děti, takže to bude ok. Zítra napíšu info o pátku a sobotě (již teď ale dávám vědět, že dítě předáme JEN RODIČŮM!!!, pokud chcete, aby dítě odvezl někdo jiný,je nutné nám poslat sms nebo zavolat a tomu kdo dítě poveze napsat souhlas písemně!!! Nezlobte se, ale jinak dítě nepředáme. Vypadá to,že bude autobus poloprázdný,takže není důvod umísťovat další děti do automobilů…Dobrou noc.

čtvrtek 14.7.

Odpoledne lanová etapa. Trocha adrenalinu pro děti.:-) Zranění =0 NEUVĚŘITELNÉ :-D
Večer rozluckovy oheň. Více jindy,není čas…

pátek 15.7.

Pokud se k nám chystáte,tak výchozím bodem je obec Březín, dále po zelených sipkach. Nejezdete podle navigace az do tabora, vede spatne z obce Plachtín. Zde je mapa

sobota 16.7.

Odvoz dětí z tábora bude možný až po úplném zabalení a úklidu na táboře !!! (cca 12h, dříve NE)

Rodiče, kteří přijedou již v pátek prosím, aby přijeli nejdříve v 18:30! Prosíme o pomalou jízdu kolem chalup v Březíně. Po zkušenosti z minulých let budeme moc rádi,pokud dodržíte noční klid po 22:00.Děti, kterým přijedou rodiče i nadále podléhají táborovému řádu. Děkujeme za pochopení…

DĚKUJEME PŘEDEM ZA POMOC :-)

««« Předchozí text: Poděkování za pomoc na předvoji
Následující text: Tábor Nečtiny 2011 »»»
Na úvodní stránku

21 

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Renata Skalová       :-)

včera večer jsem nějak nedočetla a představovala jsem si smutný opuštěný košík na parkovišti před Makrem…tohle je ta lepší varianta:-) Přeju krásné počasí, hodé děti, hodně pohody a legrace.

[1] | Neděle 3. 07. 2011, 11.22 | | , reaguj
Martina Horáková      

Tak vám přeju aby jste to chladno přežili ve zdraví a konečně se udělalo líp a užili si to.

[2] | Pondělí 4. 07. 2011, 07.26 | | , reaguj
Jana Kapalínová       Pozdrav

Všechny moc zdravíme, děkujeme za skvělé zprávičky z tábora. Přejeme už jen lepší počasí, už žádný déšť, jen bezproblémový a pohodový tábor. J+I Kapalínovi

[3] | Pondělí 4. 07. 2011, 20.04 | | , reaguj
Pitráci, Šmídovi, Voglovi      

Zdravíme všechny na tábor a děkujeme za super zprávy. Užívejte táborovku a přejeme vám, aby se počasí konečně umoudřilo ;-)

[4] | Pondělí 4. 07. 2011, 21.29 | | , reaguj
Gregásovi (Hana, Ludvík)       Zdravíme

Zdravíme všechny na tábor. Přejeme aspoň trochu lepší počasí, ale déšť ještě nikoho nerozmočil, takže to určitě i tak v dobrém přečkáte. Pro Štěpána: ne že vyměkneš a ušpiníš všechno prádlo, víš, že až se vrátíš, tak hned jedeme na dovolenou, taka ť nemusíme všechno prát :-). Dobrá rada: při nedostatku vody na umytí se dá špína přinejhorším odrolit… nebo nakonec opadá sama… :-)

A děkujeme za prima zpravodajství z tábora!

[5] | Čtvrtek 7. 07. 2011, 15.03 | | , reaguj
Hans      

Užívejte užívejte na bourání jsem připraven 8-)

[6] | Pátek 8. 07. 2011, 12.11 | | , reaguj
Klára Škopková       Prosba o pozdrav

Prosím o vyřízení pozdravu Tesákovi – jsem momentálně v Chorvatsku odkud posílám všem alespoň pomyslně sluníčko, avšak pohled asi příliš rychle nepůjde.Tady mají na vše času dost.Zkrátka „nema problema“.Moc děkuji za super zábavné info. Zdraví mamča,Verča a babička.

[7] | Pátek 8. 07. 2011, 19.45 | | , reaguj
Linda Stefanovová, Ivan Stefanov       Pozdrav

Děkujeme za kompletní info z tábora – jsme hned klidnější. Přejeme všem dospělým i „malým“ táborníkům – skautům, aby to byla pořád taková legrace jako doposud. Během zítřka dáme e-mailem vědět zda pro Ivánka dorazíme či ne e. Prosím o vyřízení velkých pozdravů rysovi Ivánkovi a veverce Lauře.

[8] | Pátek 8. 07. 2011, 21.56 | | , reaguj
Pěnkavovi       I my se bavíme :o)

Zprávy z tábora vděčně hltáme každý den. Dnes jsem uronila i několik slz (smíchu). Jsme klidnější, když čteme, že to děti (hlavně ty mladší) zvládají. Podle dopisu to tak nevypadalo a jen díky vašemu infu jsme hned nestartovali auto k odvozu :o) Držíme palce-hlásí další bouřky na západě… PS: Počítejte s námi na bourání (dorazíme v pátek večer) a děti si v sobotu odvezeme. Pěnkavovi a Zárubovi

[9] | Sobota 9. 07. 2011, 13.29 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)      

Děti jsou opravdu v pohodě,stýská se po večerech asi každému,ale NIKDO nebrečí nijak moc.Všichni jsou přes den opravdu v pohodě a ač to rádi číst nebudete, na rodiče si nikdo nevzpomene :-) Večery jsou malinko horší,ale jen malinko.OPRAVDU BUĎTE V KLIDU.I Ti nejmenší to zvládají dobře.Samozřejmě domů napíší,že se jim stýská,to je jasné…

[10] | Sobota 9. 07. 2011, 13.56 | | , reaguj
Renata Skalová      

nojo, někteří rodiče (jako třeba já:-)) se ani dopisu nedočkají:-)) z toho usuzuju, že se mají dětíka opravdu dobře, protože nemají potřebu psát domů! Pevné nervy přeju:-)

[11] | Sobota 9. 07. 2011, 16.01 | | , reaguj
Renata Skalová      

[11]oprava: dítka

[12] | Sobota 9. 07. 2011, 16.02 | | , reaguj
Martina Horáková      

Díky za úžasný zprávy,každý večer si je doma čteme,fakt výborný nápad.Z dopisu od Tomáše jsem se dozvěděla jen to že na táboře dobře vaří. Hlásí bouřky a přívalové deště tak vám přeju at vás to mine.Manžel přijede v pátek pomoct a odveze Tomáše a Davida Sochra .Horákovi :-D

[13] | Sobota 9. 07. 2011, 19.16 | | , reaguj
Veronika a Petr Dedkovi       Dedkovi

Moc děkujeme za opravdu skvělé info. Máme radost, že i při nepříznivém počasí a zdravotních problémech, si užíváte pěkné dny plné dobrodružství a nepodléháte skepsi. Pozdravujte Péťu s Máťou a v pátek se těšíme nashledanou, čímž oznamujeme, že pomůžeme s bouráním a odvezeme si oba syny vlastním autem. Dedkovi

[14] | Pondělí 11. 07. 2011, 22.58 | | , reaguj
Tomáš       Děkujeme

Celá rodinka dychtí po vašich zprávách, máte od nás velký obdiv, děkujeme, myslím si, že děti budou mít do života nezapomenutelné zážitky, pozdravujte Kubu T, přijedeme v pátek Talašovi :-)

[15] | Úterý 12. 07. 2011, 17.30 | | , reaguj
škopek petr       pozdrav

Chtěl jsem poděkovat za perfektní info o prožitých dnech na táboře je to opravdu humorné… pozdravujte tesáka vojtu at vám svítí slunce ..nazdar TáTa a PATRIOT :-D

[16] | Úterý 12. 07. 2011, 20.04 | | , reaguj
Vrány      

Syn nám konečně napsal(hurá): „Napadli nás Goauldi, jsou tu jatka.“ Po zprávách z tábora tomu věříme . :-D Držte se, konec se blíží! Velký obdiv všem vedoucím.

Hodně slunce, málo mraků pevné nervy, sílu draků. Že nemáte tábor nudný, to vědí i Vrány z Rudný. Čert vem v Makru vozíček, i odřený malíček. Skauta z Rudné neporazí, i když voda nedorazí.

[17] | Středa 13. 07. 2011, 09.31 | | , reaguj
Leggierovi       pozdravy

Chceme pozdravit všechny táborníky a také moc poděkovat za fakt povedné zprávy.Také prosíme,aby Dan mohl odjet v sobotu s Karlem Horákem /táta Tomáše H./Děkujeme,zdravíme Dana a vůbec všechny a užijte si poslední dny.

[18] | Středa 13. 07. 2011, 20.25 | | , reaguj
Martina Horáková      

Zdravíme ,tady právě zuří bouřka , tak vám přeju jen krásné počasí po zbytek tábora a domů odvezeme
Tomáše Horáka, Davida Sochra a Dana Leggieriho.

[19] | Středa 13. 07. 2011, 20.44 | | , reaguj
Zvonečkovi      

Všechny moc zdravíme.Každý den pročítáme Vaše zážitky a občas dětem tiše závidíme.Obdivujeme Vaši trpělivost,nervy, nápady a píli,kterou do našich dětí vkládáte.Přejeme hodně sluníčka a legrace.

[20] | Středa 13. 07. 2011, 23.45 | | , reaguj
Renata Skalová      

ha! dostala jsem dnes dopis:-) vůbec ale vůbec neměla čas a vůbec ale vůbec nebrečela!:-) už se těším, co bude vyprávět!

[21] | Čtvrtek 14. 07. 2011, 18.55 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná