Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tábor 2012

Pondělí 2. 07. 2012, 15.09 od Jan Dejm (Bambas) | Tábory | 2224x
obrazek

Letošní tábor byl ve znamení bouřek. Užili jsem si jich opravdu hodně, a to zejména těch nočních, kdy jsme museli vylézt z teplých spacáků a vyrazit do deště a krup kontrolovat a uvazovat všechny táborové stavby. Jinak si na počasí stěžovat nemůžeme. Až na pár posledních dnů bylo většinou krásně teplo a slunečno, takže kromě her jsme si užili i hodně koupání v nedalekém nově opraveném rybníce.

Místo jsme neměnili. Opět jsme vyrazili na naší oblíbenou louku na severním Plzeňsku nedaleko Manětína. Díky velké pomoci rodičů a přátel jsme tábor měli za víkend postavený a mohli se těšit na příjezd našich skautíků. Letos se nám podařilo pořídit opět několik nových stanů, takže téměř všechny děti byly ubytované v novém. Staré stany, vlastnoručně vyráběné v roce 1990 jsme nechali jen pro několik vedoucích. Táborová hra byla letos na téma Starých pověstí českých a děti i dospělci si jí velmi užili. Zatímco děti plnily úkoly a získávaly body, vedoucí se změnili v praotce Čecha, Bivoje, Přemysla, Libuši nebo Blanického rytíře. Legrace bylo určitě dost a vyřádili se všichni. Kromě koupání a hraní jsme vyráželi i na výlety do okolí. Někdy jen na krátké dopolední po zajímavostech zdejšího kraje, jindy na celodenní nebo noční. Na druhý zmiňovaný se vypravili Lvi s Beruškami. Po večerce je několik vedoucích odvezlo na neznámé místo. Po celou cestu měli děti zavázané oči, aby neměly představu, kam jedou. Po vystoupení z aut bylo jejich prvním úkolem zjistit, kde se nacházejí a potom úspěšně dorazit asi 15 km do tábora. Po celou dobu s nimi šly jejich vedoucí Jitka a Sára, ale ani jednou jim nemusely v ničem pomáhat a Lvi i Berušky kolem půl třetí ráno zdatně došli. Další družiny si vyšly na výlet přes den. Tygři si udělali vycházku po okolí, kterou zakončili v blízké vísce Nečtiny. Orli, Rysové, Lišky a Veverky vyrazili pěšky do Manětína. Po obvyklé návštěvě cukrárny a obchodů jsme si prohlédli krásný zámecký park a autobusem se vrátili k táboru. Lišky a několik silnějších jedinců se vracelo opět pěšky, takže celkem měli v nohách kolem 20 km, což je poměrně obdivuhodné. Zhruba v půlce tábora si některé světlušky a vlčata, ale i skauti a skautky složili svůj skautský slib. Letos slib skládalo snad nejvíc dětí v historii. Atmosféra však i přes velké množství účastníků byla úžasná a každý si ráno ze slibového ohně vzal malý kousek uhlíku, aby si mohl kdykoliv připomínat tuto slavnostní chvíli. Několikrát za tábor jsme měli táboráky, které k našemu pobytu v přírodě bezpochyby patří. Nejprve to byl slavnostní zahajovací, pak několik buřťáků a na konci tábora opět slavnostní zakončovací oheň. Na poslední táborový večer jsme pozvali i rodiče, kteří nám druhý den pomáhali tábor bourat a uklízet. Celý den pršelo, takže jsme měli obavy, jak večer dopadne oheň, ale k večeru se počasí umoudřilo a všichni si mohli v klidu a pohodě upéct buřty a zazpívat při kytaře, base nebo foukací harmonice. Abychom večer u ohýnku trochu zpestřili, připravili si vedoucí jako každoročně malou hranou scénku. Letos jsme se drželi tématu Starých pověstí českých a nazkoušeli jsme Dívčí válku. Aby to však nebyla fádní scénka, vyměnili jsme si role, takže dívky hráli skuteční muži a muže zase skutečné ženy. Všichni se smáli ještě dlouho po skončení scénky. Tábor 2012 skončil, ať žije tábor 2013!

Maky

8-)8-)8-) FOTOGALERIE 8-)8-)8-)

INFO Z TÁBORA:

30.6. Vše proběhlo hladce, žádný vozík jsme v Makru nenechali :) Děti v pohodě. Bylo děsné horko, ale zchladili jsme se v rybníce. Děti nutíme hodně pít a mazat se krémy proti slunci. Nějak to vedro přečkâme,pořád lepší než déšť :) Dobrou…

1.7. 01:00 – vichr, budím se děsným rachotem a skoro denním světlem. Bouřka. Vybíhám ven, kde už se tou dobou potuluje pár vedoucích a za svitu blesků se snaží zavázat stany těm, co mají to štěstí a spí. To byli skoro všichni :-) Běžím se tedy v sandálech přidat. Po chvíli se rozprší takovou intenzitou,kterou si pamatujeme jen z minulých táborů. :-) Nikde jinde jsme jí asi nezažili. To už všechny stany včetně hangárů vypadají jako horkovzdušné balóny připravené ke startu. AU,AU,AU, co to je? Nestíháme uhýbat kroupám velkým jako nehet u palce dospělého vedoucího :-) Řešíme, teda my muži, jestli zachraňovat naše miláčky, kterými zásobujeme Vaše miláčky, nebo rovnou miláčky Vaše. Během chvíle dovážeme stany Vašich miláčků a běžíme přikrýt ty naše. Naštěstí kroupy padaly jen cca 15 minut,takže nenapáchaly žádné škody a pojistné události nebylo potřeba řešit. Přestaly padat přesně ve chvíli, kdy jsme přikryli poslední auto. Stan žádný nespadl, děti v pořádku,auta též. Ve 2:30 uleháme k dalšímu nerušenému spánku. 04:00 – UFF, zase bouřka, zase vítr, ale naštěstí už bez krup. Super, ve 4:30 spíme dál. Třetí budíček je hned v 5:00. Noční hlídka je tak hlučná,že se u ní spát opravdu nedá. V 5:15 jí ten nejvíce labilní dospělý okřikne tak,že je to slyšet přes celý tábor a pak už je až do 6:00 klid. Tou dobou je už celá družina Rysů venku ze stanů, jsou odpočatí, spali celou noc v kuse,NECHÁPU!!! Co na tom,že do budíčku zbývá ještě jeden a půl hodiny!!! Spánková bilance po první noci je pro dospělé ZDRCUJÍCÍ :-)

Přes den je krásně až do cca 19h,kdy začalo pršet a přestalo až v cca 22h. Kvůli dešti přesouváme zahajovací oheň. Přes den hrajeme hry a děláme program po družinách…

2.7. Noc proběhla kupodivu hladce, děti spaly až do budíčku. Dopoledne probíhal program po družinách. Někdo šel zkoumat okolí,někdo střílel ze vzduchovek, někdo tvořil v jídelně. Počasí je snesitelné, cca 22st. polojasno. Neprší.
Odpoledne hrajeme celotáborovou hru (CTH) na téma STARÉ POVĚSTI ČESKÉ. Děti sbírají samolepky na různých stanovištích v lese. Proto mám na jednom čas a můžu v přestávkách přes tel. doplnit toto info pro Vás :-) Večer snad dopíšu zbytek.

Odpoledne ve znamení klidu. Hry,soutěže… K večeři buchtičky se sodo.Super ňamka. Cca ve 20 h opět silná bouřka,kroupy. Ve 21:25 stále prší,bouřka se točí,ale slábne. více zítra,není čas,všichni Ok… 22:49 – bouřka se tu pořád točí,všichni spí. Prší dost,ale snad to už bude ok. Bouřka ustala cca ve 4h.

3.7. – Dopoledne střídavě prší, střídavě hezky. K obědu Rajská s noky. Super :) Ve 12:45 polojasno,teplo. Po obědě etapa CTH. Odpoledne bylo již bez deště. Večer slavnostní zahajovací oheň. Bohužel počasí nedovolilo zapálení dříve. Naštěstí nepršelo,tak jsme mohli posedět a zazpívat s kytarou až do večerky. Teď ve 23:15 neprší a v táboře je naprostý klid. Všichni jsou v pořádku,nikdo nemarodí… Dobrou zítra

4.7. – moc děkujeme za pozitivní komentáře, které mám píšete :)
Dopoledne proběhl družinový program. Někdo střílel z luku,někdo vyřezával lodičky z kůry,někdo prozkoumával vzdálenější okolí. Po obědě proběhla veliká běhací etapa v lese. Naštěstí se neopakovala příhoda s úrazem z minulého tábora a tak jsem do Plzně jel „jen“ nakoupit :) Což je určitě dobře!!! Nevím jak kolem Prahy, ale v Plzni v supermarketu to vypadalo na konec světa, nebo minimálně na válku. Tolik lidí ve frontě u pokladny jsem NIKDY neviděl :( Konec světa prorokovala i vedoucí jednoty v obci Nečtiny. Tamní samoobsluha pamatuje více lidí jen při jejím slavnostním otevření nebo při návštěvě táborníků z Balvanu Rudná :) K obědu zelňačka a karbanátky s br. kaší, k večeři rybí pomazánka. Večer v táboře klid. Hry, fotbal, odpočinek po dost náročné etapě. Družina Lvů spí v tee pee, Berušky na louce pod „širákem“. Snad nezmoknou :) Dobrou… Nezmokli :)

5.7. – Dopoledne probíhala etapa CTH. Směňovali se penízky z předchozí etapy za suroviny na přípravu pokrmů. Ty se budou připravovat někdy v budoucnu. Odpoledne koupání a již zcela tradiční odpoledně-večerní bouřka. Naštěstí bez krup a jiných podobně otravných vedlejších jevů :-) Hraní na kytary a basu, zpěv, prostě pohoda.

6.7. – Dnešní den je ve znamení Olympiády. Vztyčili jsme olympijskou vlajku, zažehli pochodeň a oheň. Počasí zatím přeje a tak se odehrávají disciplíny např. v hodu, skoku, běhu, lukostřelbě, vzduchovkách, překážkách, slack lajně, šplhu atd. Po výborných vdolcích k obědu bude po poledním klidu ještě plavání ve zdejším olympijském plaveckém stadionu. Teplota vody je vynikající i po četných deštích a bouřkách. Patrně to je jejím množstvím :-)

7.7. – Během dne probíhalo vaření po skupinkách, které jsou na táborovku ze surovin, které si děti „vyběhaly“ v předchozí etapě. Odpoledne proběhla ochutnávka a hodnocení pokrmů. Všichni porotci bez ujmy přežili :-) Pršelo skoro celé dopoledne a déšť trvale ustal cca v 16h. Po večeři sehrála družina Lvů doplněná staršími chlapci přátelské exhibiční utkání v lakrosu a fotbalu proti vedoucím. Nutno dodat, že se vedoucí přes přibývající věk i kila statečně drželi a oba zápasy zakončili překvapivým vítězstvím :-) Je pravda, že je to rok od roku těžší a blíží se nesporně doba, kdy se karta otočí, kluci však musí ještě pár kil počkat… :-)

8.7. – Odpoledne proběhla etapa CTH, kterou připravila družina Lvů. Vedoucí během této etapy naimpregnovali staré hangáry. Snad nám nebude už v noci kapat na hlavu. Po večerním nástupu proběhly na obzoru po západu slunce slavnostní sliby, kterých bylo asi nejvíce v historii.

9.7. – Dnes krásné počasí, noc proběhla hladce, bez přepadu a bouřky:-) Ráno jsme vyzvednuli neuvěřitelnou spoustu dopisů a balíků na poště. Paní poštmistrová byla zděšena stejně jako my. Děkujeme, děti jsou moc rády :-)

Dopoledne proběhla etapa CTH pro malé a odpoledne bude etapa pro větší. Družiny volný čas vyplňují svým programem.

V táboře se všichni těší dobrému zdraví. Ošetřili jsme pár vosích bodnutí + drobná zranění – odřeniny, pár řezných ranek. VŠE V MEZÍCH NORMY a proto není třeba panika :-)

Odpoledne proběhlo opět ve znamení CTH a programu po družinách. Pár družinek se vydalo na průzkum nedalekého Umíře, kde je bývalá Sudetská vesnice a vojenský bunkr. Večer byla velká bitva pro celý tábor o vlajky. Děti si tuto hru moc užily. Kupodivu i my velcí :-) Po večerce noční etapa CTH. Děti honily po louce „zvuky“ kterých se bojí. Opět si hru všichni užili, zchvácení dospělí o něco méně :-)

10.7. – Dopoledne kontrola z KHS Plzeň (hygiena), Jako každý rok vše v pořádku. Bez jediné výtky. To nás těší. Odpoledne proběhla pro děti „adrenalinová“ lanovka bezpečně zajištěná ve výšce cca 2m. Všichni se na ní moc těšili a patrně si jí i užili. Dále jsme v našem aquaparku splnili odborky a bobříky plavce. Večer družina Berušek a Lvů vyrazila na noční pochod. Děti jsme odvezli do obce Pláně i s jejich vedoucími a ony měly za úkol se vrátit do tábora. Pochod proběhl hladce a celá skupina se v noci v pořádku vrátila do tábora.

11.7. – Dnes proběhl celodenní výlet zbytku tábora do města Manětín. Všechny zbývající družiny došly pěšky. Zpět ti nejmladší táborníci vyrazili autobusem. Ti zdatnější se vpálili pěškobusem :-) V průběhu odpoledne nás navštívili hasiči z HS Plzeň. Minulý týden volal operační důstojník, že nás navštíví výjezdová skupina s tréninkem příjezdové trasy v případě evakuace před povodní. Přišlo nám to při pohledu na naší strouhu s tekoucí vodou poměrně komické :-) Hasiči slovo dodrželi a přijeli. Bohužel zrovna v době, kdy v táboře žádné děti nebyly. :-( Škoda, mohla to být zajímavá atrakce. Po večerce bude azimutový bobřík odvahy pro starší táborníky. Do večerky budeme odpočívat po výletě a tak se již patrně nic zajímavého nestane, další info zítra…

12.7. – Dnes ve znamení závěrečné etapy CTH. Děti hledaly „poklady“. Přes den spousta přeháněk a malá bouřka. Zima :-( Na večer je připravený závěrečný slavnostní oheň. Uvidíme jak to podane s počasím. Zima, oheň probehl hladce. Ve 23:23 je jen 6st. celsiaAA!!! Vezmete si teple spacaky :-)

13.7. -

V noci na pátek bylo 4,5st. vezměte si teplé spodní prádlo :-) Od rybníka prosím použijte pravou vyjetou stopu! Původní cestu nechte pro nákladní vozidlo.Dnes celý den prší,tak ať pak na rozbahněné cestě nezapadne…

============================

Rodiče, kteří přijedou již v pátek prosíme, aby přijeli nejdříve18:30! Prosíme o pomalou jízdu kolem chalup v Březíně. Po zkušenosti z minulých let budeme moc rádi,pokud dodržíte noční klid po 22:00. Děti, kterým přijedou rodiče i nadále podléhají táborovému řádu. Děkujeme za pochopení…

Pokud se k nám chystáte,tak výchozím bodem je obec Březín, dále po zelených šipkách. Nejezděte podle navigace až do tábora, vede špatně z obce Plachtín. Zde je mapa

============================

DĚKUJEME PŘEDEM ZA POMOC :-)

Odvoz dětí z tábora bude možný až po úplném zabalení a úklidu na táboře !!! (cca 12h, dříve NE)

i

««« Předchozí text: Brigáda na rozvoz hlíny u klubovny
Následující text: Smutná zpráva »»»
Na úvodní stránku

23 

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Tom       Bouřky

Díky za zprávu, doufám, že noc byla klidná…:-) tady v Rudné bouřilo, mysleleli jsme na Vás ve stanech. Pěkný den. Talašovi

[1] | Neděle 1. 07. 2012, 07.38 | | , reaguj
Tom       Díky

Díky za zprávy, jak jste přežili bouře, z postele za zavřenými okny jsme na Vás, hlavně na děti mysleli…:-) užívejte a mějte se krásně Talašovi

[2] | Neděle 1. 07. 2012, 16.41 | | , reaguj
rodiče Vilímkovi       Pozdrav všem

Ahoj všem na tábor. Stále na vás myslíme, hlavně, když jsou takové buřiny. 8-) Sluníčko, zábavu a super tábor vám přeje Lucka a Vašek :-D

[3] | Pondělí 2. 07. 2012, 12.44 | | , reaguj
Skalovka       Zdravím všechny!

Taky na Vás často myslím a jen doufám, že to Terka se svým přesvědčením, že se už bouřek nebojí, myslela vážně:-) Ale upřímně, bála bych se taky, když jsem si za oknem představila, že bych měla být pod stanem:-) Tak ať je všechno jak má být a bouřky a déšť ať zmizí za obzor! Renata

[4] | Pondělí 2. 07. 2012, 15.48 | | , reaguj
Pavel a Lída       Ahoj všichni

Závidíme Vám romantiku při bouřkách pod stanem.Obáváme se,že spánkový deficit vedoucích se na rozdíl od dětí bude prohlubovat :-D.Zdar a sílu L+P

[5] | Pondělí 2. 07. 2012, 17.28 | | , reaguj
Kapalínovi       Pozdrav pro všechny

Ahoj všem, díky moc za zprávičky z tábora. Při sobotní bouřce jsme na vás mysleli. V Rudné to tak hrozné nebylo. Snad už bude jen příznivější počasí. Tak jen dobré počasí, žádné problémy a super zábavu po celý tábor přejí Kapalínovi

[6] | Pondělí 2. 07. 2012, 17.32 | | , reaguj
Adámci       Pozdrav všem skautům

Ahoj všichni, myslíme na Vás ať už bouří či ne. Zkrátka každou chvilku na Vás vzpomínáme, ve dne snad i závidíme a v noci doufáme. Přejeme Vám, ať už jsou ty bořky někde v tramtárii a máte spánek všichni klidný :-) Adámci

[7] | Pondělí 2. 07. 2012, 21.58 | | , reaguj
Pěnkavovi       kroupy už i v Rudné

Dnes večer se čerti žení i v Rudné; od západu lítá jeden blesk za druhým. Moc na vás myslíme a doufáme, že vás to už moc nepotrápí (hlavně po půlnoci ;-) )

[8] | Pondělí 2. 07. 2012, 22.21 | | , reaguj
Skalovka      

Hlásím, že jsem už dostala dopis, směju se už 10 minut! Musím poslat balíček (už druhý, první s povlakem na špinavý prádlo odešel dnes) :-)

Užívejte si!!

Renata

[9] | Úterý 3. 07. 2012, 17.27 | | , reaguj
Darina       Všechny zdravíme

každý večer vzpomínáme , jak tam přečkáváte bouřky , páč tady je to občas mazec.Ale podle toho , co jsme se dočetli jste všichni v pořádku a vše dobře zvládáte.Držíme palečky a přejeme krásné počasí.Zdravíme všechny.Zvonečkovi

[10] | Úterý 3. 07. 2012, 20.39 | | , reaguj
Nitschovi       Pozdrav táborníkům

Ahoj všem, děkujeme za novinky z táborového života. Každou noc při bouřkách na vás vzpomínáme a doufáme, že tentokrát se vám bouřka vyhne… hlavně, abyste neplavali :-P Mějte se hezky a přejeme vám už jen samé sluníčko. 8-)

[11] | Úterý 3. 07. 2012, 21.03 | | , reaguj
Buráci       Pozdrav

Zdravíme všechny na adrenalinový tábor :) Užívejte co to dá…snad to všechno zvládnete ve zdraví a budete mít všichni hezké zážitky a vzpomínky! A kdyby šlo přece jen do tuhého a byla potřeba jakákoli pomoc volejte!

Mějte se pěkně! Buráci

[12] | Středa 4. 07. 2012, 09.33 | | , reaguj
P. Fialová       Pozdrav všem!

Všem přeji pěkný pobyt na táboře, plný skvělých her a zážitků! Sama si vzpomínám, že jsme nejvíce jako děti vzpomínaly na tábory, které byly poznamenány různými- z pohledu dospělých nepříjemnými – povětrnostními vlivy. My, děti, jsme si to náramně užívaly (hrdě jsme potom vyprávěly, co všechno jsme „ustály“) a starost vedoucích o nás jsme nevnímaly. Pokud bude nějaký problém s tou mojí „liškou“, předejte jí dobře míněné „mateřské pohlazení“! ;-)P. Fialová

[13] | Středa 4. 07. 2012, 21.17 | | , reaguj
Pitráci Šmíďaci Voglovci       Zdravime na tábor

Ahoj skautíci, tak vás všechny moc zdravíme a děkujeme za zprávičky. Jsme rádi, že jste všichni v pohodě, jen počasí by na vás mohlo být hodnějši. Vedoucím přejeme, ať je neopušti optimismus a energie. ;-) ;-)Dětičkám hodně zážitků z táborovky a ostatních her.

[14] | Čtvrtek 5. 07. 2012, 08.59 | | , reaguj
Beránci       Zdravíme táborníky a hlavně Romana Diviše!

Ahoj všem, posíláme pozdrav z Litně Romanovi Divišovi. Teta Líba, strejda Petr a Šárka s Anetkou! Vyřizujeme pozdravy z Rudné od mámy, táty a babičky s dědou!Pěkné počasí a prima zážitky všem táborníkům!
8-) :-D

[15] | Čtvrtek 5. 07. 2012, 11.13 | | , reaguj
Tom       Chtěl bych tam taky být....

Jak si to tak čtu, tak příští rok jedu taky, ale chci být v roli dítěte…:-) přejeme krásné počasí. Pozdravujte děti Talašovi

[16] | Pátek 6. 07. 2012, 20.28 | | , reaguj
Houdkovi       Pozdrav pro skauta Štěpána

Zdravíme všechny a Štěpána zvlášť, máme za sebou 4 dny v táboře v Koští, z toho dva dny na vodě na raftu, kde nás to první den spláchlo přímo na nejklidnějším a nejpomalejším úseku řeky:)…Senda vypadala jako vodní krysa a ještě k tomu jí bylo moc špatně, protože v táboře vyloudila různé dobrůtky…holky se držely statečně a neopustili loď:)… Měj se krásně Štěpáne a držím palce na Olympiádě:)…Táta, Kristý, Karin, Anďula a štěkající Senda ;-)

[17] | Sobota 7. 07. 2012, 08.53 | | , reaguj
Kristýna       Ahoj všichni!!!!

Zdravím všechny a hlavně štěpana :-)Mějte se dobře a hezké počasí 8-)

[18] | Sobota 7. 07. 2012, 09.02 | | , reaguj
leggierovi      

Ahoooj skautíci,velcí i malí,děkujeme za pravidelné zpravodajství z tábora,nebýt tohoto,tak nic nevíme,neboť náš synáček nám ještě nenapsal,asi nemá čas nebo nenašel koresponďáky.Tak pozdravujeme Dana a všem táborníkům přejeme prima zábavu!

[19] | Neděle 8. 07. 2012, 03.00 | | , reaguj
Karolína Lhotská       Pozdravy pro táborníky!

Ahoj všem táborníkům!!! Celou dobu pečlivě sledujeme vaše úžasné zprávy z táborového dění. Při každém dešti vzpomínáme, jak s tím zápasíte v Manětíně. Celá naše rodina včetně Maxe – našeho psího přírůstku – zdraví Vašíka Lhotského a posíláme pac a pusu!
:-P

[20] | Pondělí 9. 07. 2012, 09.03 | | , reaguj
Linda Stefanovová       Pozdrav

Zdravím všechny skauty a skautky. Prosím pozdravujte Ivánka Stefanova. Užijte zbytek táborového času a přeji hodně, hodně sluníčka. Snad se pršavá předpověď nesplní. P.s. také moc děkuji za pravidelné táborové zpravodajství.

[21] | Čtvrtek 12. 07. 2012, 23.10 | | , reaguj
Masaříkovic      

Všem velké díky za všechno co děláte pro ,,cizí'' děti!

[22] | Sobota 14. 07. 2012, 21.19 | | , reaguj
Veronika a Petr Dedkovi       Díky

Také se připojujeme s velkým poděkováním za vše, co činíte pro naše, vaše i všechny další děti :-)

[23] | Neděle 15. 07. 2012, 23.38 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná