Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tábor 2013 – Dobývání Nových světů - FOTKY

Pondělí 24. 06. 2013, 21.53 od Jan Dejm (Bambas) | Tábory | 2158x
obrazek

Letošní tábor byl nejen ve znamení dobývání a objevování Ameriky, ale i objevování nových zážitků a zkušeností. I když to zpočátku s počasím nevypadalo zrovna růžově, během několika prvních dnů se vyčasilo a my prožili krásné dva týdny plné slunce a pohody.

Táborovka začala hned po příjezdu a ubytování. Děti se rozdělili do osmi skupin a každá nesla jméno jednoho státu. Jejich cílem bylo dobýt kus nové země a obsadit ho. První etapa, dobývání území, začala téměř okamžitě. V dalších dnech si skupiny pod vedením svého předáka musely na svém území zřídit pomocí polních lopatek políčko a zde pěstovat pšenici. Tohoto úkolu se většina zhostila opravdu s nadšením a o svá políčka po celou dobu tábora vzorně pečovala. Někteří si dokonce vybudovali i zavlažovací systém.

Dalším úkolem bylo vykopat studnu (nebo spíše nádrž) a naplnit ji vodou. Díky jílovité půdě se voda dokázala udržet dost dlouho. Mnozí ji každý večer vzorně doplňovali, aby mohli vodu využívat k zalévání svých políček. Pak následoval úkol nařezat metr dřeva a zřídit ohniště, na kterém v následujících dnech opékali maso a pekli chlebové placky. Někteří se trochu báli, že budou muset nakonec na svém území budovat i srub, ale to byly plané obavy. Asi největším oříškem bylo postavit pevný kotec pro domácí zvíře. Nikoho nenapadlo, že v něm budou opravdu něco chovat, takže některé družiny měly kotce poměrně chatrné. O to větší bylo překvapení, když v jedné z etap táborové hry bylo úkolem pochytat v lese živé slepice. Děti si je hrdě přinesly a ubytovaly ve svých kotcích, které rychle opravily a zpevnily. Z obyčejných slepic se brzy stali domácí mazlíčkové, kteří měli svá jména a každý den malou hostinu z žížal a červů, které jim děti rády hledaly a nosily.

Slepice u nás vydržely celý týden. Jedno odpoledne, když byl tábor téměř prázdný, vtrhli do našeho ležení indiáni, pole vyplenili, vesnici vypálili a vše živé ukradli. (Ve skutečnosti se slípek ujal místní zemědělec. Podle toho, co říkali Bambas s Jíťou, se u něj naše slepičky budou mít jako v ráji). Děti ovšem netušily, kam se jejich mazlíčkové poděli a proto se s luky a šípy vrhly do lesů, kde indiány nějakou dobu marně pronásledovaly.

Několik dalších dní pak pátraly a hledaly stopy, které by je k slepicím zavedly. Pátrat nepřestaly ani během celodenního výletu. Veverky, Orli a Rysové se vypravili do blízké vesničky Nečtiny. Nejprve navštívili malé regionální muzeum s příjemným výkladem a obchod. Celé odpoledne pak věnovali koupání na místním koupališti. Lišky a Tygři měli podobný plán, pouze s tím rozdílem, že se vydali do Manětína.

Nejstarší Lvi a Berušky měli výlet o něco dobrodružnější. Už předchozí večer si sbalili nejnutnější věci na cestu i přespání a pak je po večerním nástupu Bambas s Alfim zavezli i s jejich vedoucími Jíťou a Sárou cca 40 km daleko. Výlet byl o to dobrodružnější, že Lvi a Berušky měli zavázané oči a vůbec netušili, kam to vlastně jedou. Vystoupili uprostřed lesa a jejich prvním úkolem bylo zjistit, kde se nacházejí, a pak se začít přibližovat k táboru. Během noci někde v lese přespali a ráno pokračovali dál do tábora. Všichni se úspěšně vrátili.

Letošní tábor byl ve spoustě věcí jiný. Letos jsme měli táborovku, jakou jsme ještě nezažili, s téměř sedmdesáti dětmi byl největší, jaký jsme kdy měli, kromě jedné noční přeháňky nám poprvé vůbec nepršelo a na letošním táboře nikdo nebrečel a stýskalo se jen opravdu málo. Asi to bylo tím, že od rána do večera bylo pořád co dělat. Děti měly údajně tolik práce, že ani nestíhaly psát domů. Alespoň to tvrdily maminkám…

Nezbývá než doufat, že i ty příští tábory budou stejně povedené a ve stejné pohodě.

Maky

FOTOGALERIE

Info z tábora

12.7.

Olympijský den. Soutěže, hry, večer buřťák s rodiči…

============================

Rodiče, kteří přijedou již v pátek prosíme, aby přijeli nejdříve18:30! Prosíme o pomalou jízdu kolem chalup v Březíně. Po zkušenosti z minulých let budeme moc rádi, pokud dodržíte noční klid po 22:00. Děti, kterým přijedou rodiče i nadále podléhají táborovému řádu. Děkujeme za pochopení…

Pokud se k nám chystáte, tak výchozím bodem je obec Březín, dále po zelených šipkách. Nejezděte podle navigace až do tábora, vede špatně z obce Plachtín. Zde je mapa

============================

DĚKUJEME PŘEDEM ZA POMOC :-)

Odvoz dětí z tábora bude možný až po úplném zabalení a úklidu na táboře !!! (cca 12h, dříve NE)

Jídelníček

Adresa na tábor:
Junácký tábor Balvan Rudná
Jméno dítěte
pošta Manětín
Manětín
331 62

11.7.

Dnes dopoledne po nástupu proběhla etapa CTH. Děti stále stopují indiány, kteří jim zcizili jejich slepičky. Plnili úkoly na trase a skládaly indicie, které po celý tábor sbíraly. Mezi úkoly byla třeba lanová dráha, uzly atd. Odpoledne slepičky najdou a jejich úkolem bude je připravit na ohni. Jestli je budou i jíst teprve zhodnotí odborná gastronomická komise. Slepičky jsou poněkud chladné a v tuto chvíli tají u kuchyňského komínku dobře ukryté v hrnci a maskované igelitovými pytlíky s nápisem Tradiční kvalita ze Šumavy 8-) Snad i těm méně bystrým dojde, že to vykuchané kuře není jejich slípka, která se již pase v kolektivu ostatních slepic v indiánské vesnici zvané Hrad Nečtiny a stará se o ně náčelník místního zemědělského družstva Mr. Zíma.

Večer slavnostní táborový oheň, na který si každá družinka připravila program na pobavení vedoucích. Kytara, zpěv, pohoda, sranda :-)

10.7.

Dnes celodenní výlet pro celý tábor. Počasí super. Každá družina šla jinam. Cílem byl Manětín, Nečtiny (Muzeum, Koupaliště). Nájezdu našich táborových „kobylek“ neodolal žádný z obchodů ve zmiňovaných městech. Tržba se zvýšila několikanásobně :-) Tešte se na dárky pro Vás. Já zpět např. nesl cca 5kg zahradní pískovcovou žábu pro babičku a dědu jedněch sourozenců :-) Tašku s 5 sprchovými gely a dalšími věcmi se mi po lehké domluvě s vedoucí COOPu kam jezdíme nakupovat podařilo uschovat k dovozu na zítra. Ušetřili jsme si opět cca 4kg :-) Buďte na svá dítka po návratu hodní. Myslela to dobře :-) Nějaké nákupy se naštěstí podařilo zastavit v samém počátku. Večer odpočinek a kytara (tedy snad).

9.7.

Všichni OK. Dopoledne výroba luku do CTH. Družinový program. Odpoledne běhací etapa v lese. Děti měly za úkol početně převýšit vedoucí a tím je vyřadit ze hry. Např. na 2 vedoucí musely být 3 děti atd. Během této etapy náš tábor napadli indiáni a pobořili pozemky dětí, rozházeli dřevo, a ukradli slepice. Při návratu dětí seděla u táborového stožáru skalpovaná Maky a z jednoho z pozemků se valil hustý dým. Ano, byli to indiáni. Naštěstí Maky jen skalpovali :-) Večer jsme družiny Lvů a Berušek včetně vedoucích vyvezli na noční pochod s bivakem cca 40 km od tábora a oni se přes noc a den vraceli do tábora. Mají z této akce super zážitky, které snad po táboře sepíší. Dnes nešel internet a mobily T-mobile cca 13–21h,proto jsme byli nedostupní. :-(

8.7.

Dnes ráno děti dostaly příděl brambor, ketré si musely oškrábat a uvařit na státních ohništích. Dopoledne velké společné focení + hry, po obědě etapa CTH. Děti chytaly po lese padouchy a měly za úkol jim umisťovat náboje na jejich podobizny připevněné na stromy v lese. Padouchy chránili vedoucí chytáním pobíhajících dětí. Průběžně během dne plnění odborek atleta, plavce, táborníka, zdravotníka. Po večeři velký boj papírovými koulemi o vlajky na pyramidě. Teď večer probíhá bobřík odvahy pro mladší děti. Ti starší připravují a jsou na trase. Dnešní bilance: úrazy 0, nemoci 0, pohotovost 0, kontroly 0. Všechny děti i slepice OK :-) Poraněným se rány hojí dobře…Dobrou noc a zase zítra.

6.7.

Příprava státních ohnišť. Potom program po družinách, plnění různých odborek. Plavec, atlet, kuchař. Podle toho, kdo se na co cítí. Kolem 14h první úraz o kterém stojí za to psát na internet. Při malosériové výrobě kuchyňských příborů došlo k pracovnímu úrazu jednoho ze zaměstnanců společnosti AlBaGr (Alfi&Bambas&Grizzly&Rys company). Došlo v důsledku nedodržení technologického postupu jedním ze zaměstnanců při výrobě lžic, k poranění levého palce ruky. Konzilium zdravotnického personálu zdejší závodní kliniky vyhodnotilo úraz jako mírně vážný a odeslalo pacienta PZZS (pomalou zdravotnickou záchrannou službou – táborovým vozidlem) k ošetření na Chirurgické odd. FN Plzeň Lochotín. Tamní primář po poradě se staniční sestrou překvalifikovali úraz na středně banální a poraněný prst se rozhodli nešít. Zejména s ohledem na značně vyděšený výraz pacienta přistoupili pouze k nalepení 2ks samolepících stehů zn.Hartman. K velké úlevě chudáka pacienta :-) (chvíli to však vypadalo na 2 skutečné stehy). Pacient nyní ve stabilizovaném stavu, rodiče ihned informováni. Tříhodinové čekání v čekárně pohotovosti (byli jsme 6-tí), oživil pouze dvojnásobný příjezd rychlé záchranné služby transportující značně banálnější poranění. Avšak toto zpestření se projevilo neúměrným prodloužením čekací doby na ošetření. Jistě pochopíte, že o odpoledním dění v táboře psát nemohu, protože netuším co se v něm dělo :-) Večer koupání v aquparku Březín s využitím vstupu zdarma do oddělení brouzdaliště, toboganu a bahenních koupelí. V podvečer se v táboře projevil ještě jeden úraz tzv. jo-jo efekt. Nevíte co to je? Vezmete jedno chlapecké jo-jo, kterými je náš tábor doslova prošpikovaný, a omylem se ho snažíte prudkým hodem protlačit kamarádovi skrz oko do mozku. Ano, i to je možné. Naštěstí má jo-jo průměr větší než je velikost oční dutiny v lebce mladého muže = mozku ani oku se naštěstí nic nestalo. Tržná ranka ošetřena, monokl ještě neznatelný, zítra bude, rodiče informováni. Není důvod k panice. Drobná poranění nehlásím, avšak zavírat dveře na ošetřovnu nemá smysl :-) Tolik z černé kroniky Nečtinského občasníku. Spěte klidně, Vaše děti jsou v dobrých rukou :-) :-) :-)

PS: slepice žijí v poklidu. Některá již dokonce snesla vajíčko a dokonce i s označením velikosti,váhy a země původu :-) Nevěřili by jste, jak je obtížné tu barvu smýt :-)

4.7.

Dnes dopoledne program po družinách. Odpoledne příprava dřeva do táborovky. Státy měly za úkol sehnat a nařezat dřevo na 30cm špalky a vyskládat z něj 1×0,5m hranici. Tu potom museli v co nejkratším čase přemístit do svého území a opět vyskládat do hranice. Bodovala se přesnost hranice, úklid a další věci. K večeru a vlastně v průběhu celého dne se osadníci starali o svoje slepičky (stále jsou všechny a těší se výborné kondici) a o svoje políčka s pšenicí, která dnes dosahuje výšky cca 2cm. Na každém státním pozemku je: příslušný strom (na každém jiný), státní vlajka, políčko s pšenicí, výběh pro domácí zvířectvo (slepici) a teď i hranice dřeva. Zítra přibude další výbava :-) Letos je na psaní opravdu málo času a teď v noci již padám hlavou do klávesnice. Bojím se o hlavu i o počítač. Proto jdu spát a zítra snad již dopíšu rest z 3.7.

3.7.

Dnes ráno nás překvapila velká nadílka sněhu. Je to pro náš tábor naprosto nečekaná a zdrcující skutečnost. Máme naprostý nedostatek lopat, posypové soli a nedostávají
se nám ani hrabla. Jedná se skoro o kalamitu v pravém slova smyslu. Bohužel na dnešní den vyšel i závoz vody a ani s řetězy se mi nepodařilo vyjet po louce k rybníku. Šel jsem se podívat dál a nepotkal jsem žádné pluhy ani posypové vozy. Teplota –15°C. Výška sněhové pokrývky 48cm a hustě sněží. Pokusili jsme se dětem lopatami alespoň proházet uličku k zamrzlé umývárně, kde si vyplachují ústa vodou, kterou se nám podařilo rozpustit na kamnech. Dopoledne program po družinách, Rysové bruslí na zamrzlém rybníku, Veverky vyráží na výlet po okolí po upravených běžeckých stopách. Tygři staví sněhuláky a Berušky pletou šály.

Ano, tak nějak by to vypadalo, kdyby jsme opravdu byli na táboře v lednu :-) Dnes totiž probíhá den jako rok. Je potřeba změstnat celý rok do 24 hodin. A ráno je logicky leden. Děti jsou poněkud překvapené, když se před budíčkem v táboře potulují vedoucí s kulichy a šálami v rukavicích a jsou oděni do 4 bund, neboť jim je děsná zima. Ráno jsme budíček nezvonili, ale jednotlivé stany jsme budily slovy „Pořádně se oblečte, tolik sněhu jsme na táboře neměli a počkejte, až Vám odážeme sníh kolem stanu“. Pohled do stanu na užaslé obličeje dětí byl v skutku komický :-) Místo rozcvičky jsme se pořádně zkoulovali, neboť někoho napadlo doprostřed tábora vysypat pytel s papírovými koulemi. Byla to opravdová zimní koulovačka :-)

Během dopoledne proběhly velikonoce. Každý měl za úkol vymalovat a podepsat papírové vejce a uschovat jej v táboře. Těsně před obědem děti hledaly ukrytá vejce a následně za ně dostaly body. Odpolene následoval sv. Valentýn i se svýma valentýnkama. Vedoucí jich dostali opravdu spoustu :-) Tolik ctitelek jsem nikdy neměl, o jejich věku snad raději pomlčím :-) Odpoledne nás čekal 17. listopad a sním i studentské nepokoje i Sametová revoluce trochu jinak. Ještě teď si léčím podlitiny a modřiny. Děti představovaly studentský dav a my chudáci vedoucí, pár členů pořádkových složek, kteří měli za úkol dostat svého pohlavára (kterého jsem bohužel představoval já) do bezpečí budovy UV. Děti měly balonky naplněné vodou a my jen papírové koule. Pár velmi nepěkných zásahů na „komoru“ jsem schytal z bezprostřední blízkosti. A můžu říci, že rána naplněným balonkem z dálky cca 5m, který nepraskne opravdu dost bolí. Nu což, vymysleli jsme si to sami :-) Před večeří nás navštívili čerti, andělé i Mikuláš. Děti si po zásahu 17. listopadu sice nic nezasloužily, ale Mikuláš byl jiného názoru. Štědrovečerní večeři jsme posunuli na 19h a řízek s bramborem a vánoční pečivo jsme si pořádně vychutnali. Večer po slavnostní večeři následovaly koledy, stromeček a rodinná pohoda štědrého dne. A před večerkou jsme si tu odstříleli miniaturní ohňostroj a připili jsme si k Novému roku…A to byl konec našeho roku v jednom dni.

2.7.

Dnes je krásné počasí, sluníčko, teplo větřík. Dopoledne děti dostaly podobně jako v pohádce o kohoutkovi a slepičce provázek a postupnou výměnou měly za úkol sehnat pletivo na delfíny (krycí název pro živé slepice):-) Jeden dospělý měl provázek, za něj dostaly hřebíky a nakonec dostaly pletivo. Pokud tedy měly připraveny 4 kolíky na zatlučení do země. Naše farmářsko-ekologicky zaměřená hra pokračuje :-) K obědu viz. jídelníček… Po poledním klidu program po družinách.
Po večeři se všechny národy i se svými kmety vydaly na lov divoké zvěře. Odvedli jsme děti do nedalekého lesíku u rybníka, kde bylo jejich úkolem ulovit živou slepici. Bylo to podobné jako ve filmu Copak je to za vojáka, kde se vojín Kouba se svými kolegy vydal na shánění obživy. V lese bylo 8 slepic, ale neměli přistřižená křidélka, ale byli decentně přivázány za nohu ke stromu. Spokojeně se pásli a čekali až je „uloví“ naši lovci. Podle popisu to jistě vypadá na krvelačný boj, ale opak je pravdou. Nechtěli jsme slepice nikterak stresovat a tak děti dostaly jasné pokyny co smějí a co ne, Jedním z hlavních pravidel bylo a je, že na slepice se sahá pouze v pracovních rukavicích a poté se důkladně myjí a desinfikují ruce. Lov vlastně nebyl lov, ale pouze pomalé uchopení slepice a odstřihnutí provázku. To jen aby jsme předešli případnému zájmu ochránců dlepičích práv :-) Slepice se u nás mají 100% lépe než v nějakém velkochovu. Děti si potom přenesly slepice do předem připravených výběhů na svých „státních“ polnostech, kde již pěstují pšenici a nyní i slepice :-) Slípky dáváme na noc do společné drátěné klimatizované a vyhřívané klece, která je ochrání před případným útokem z lesa :-) Ochránci slepičích práv mohou být klidní, slepice jsou mimo tábor, děti na ně nesahají (teď již jen vedoucí) a jistě neskončí na pekáči, ani na grilu!!! Z lovu byl pořízen videozáznam pro případné alibi proti ochráncům slepičích práv :-) Hned po přemístění do výběhů bylo potřeba řádně dodělat výplety stěn i stropů a zabránit nechtěnému výletu slepice do tábora. Několika krasavicím se to však povedlo, neboť děti s živými obyvateli jejich výběhů patrně nepočítaly :-) Následně skoro každá obyvatelka dostala nějaké jméno. No a pak je šoupněte na gril :-) Dobrou noc

1.7.

EDIT 23:55 – 7°C
Dnešní ráno nebylo tak chladné jako včera a tak teplotní rekord nepadl. Naštěstí :-) Dopoledne proběhla etapa CTH. Skupinky malých osadníků musely hmatem, čichem a sluchem rozpoznat pšenici. Je Vám divné, jak se sluchem pozná pšenice? Nebojte, nemuseli čekat na vánek, který ševelí v jejích klasech. Vzali jsme zrnka různých plodin, ale třeba i korálky, kancelářské svorky atd. a dali jsme je do „kinder vajíček“ místo hračky. A tak nám vznikla taková malá rumba vajíčka :-) Jejich předáci (to jsou nejstarší děti v každé skupince) si přes kopec předávali zprávy semaforem. Potom dostali osadníci naklíčenou pšenici a předáci polní lopatky. Děti měly za úkol udělat co nejpřesnější pozemek 3×5m, který musely vykolíkovat bez pomoci metru. Polními lopatkami zrýt políčko 1×2m a do něj zasít pšenici o kterou se budou dále starat. Tato jejich snaha se večer po nástupu přeměřila a ohodnotila. Odpoledne a večer proběhla velká lesní bitva mezi státy, které reprezentují jednotlivé skupinky, bitva o území a vlajky. Během této bitvy jsme ošetřili jedno drobné zranění po srážce s pařezem. Nic co by stálo za zmínku :-) Během dne je polojasno teplota přiměřená cca 22°C. Všichni OK. K obědu knedlíčková polévka, kuřecí na paprice s rýží a třešňovým kompotem. K večeři buchtičky se šodó. Dobrou noc zítra. Těšte se na delfíny :-D

30.6.

20:00 – Dnes vše a Všichni v pohodě. V noci 4°C!!! K obědu karbanátky s kaší a okurkovým salátem. Dopoledne práce, odpoledne CTH. Během CTH jsme my dospělí dodělali bránu, takže teď již máme vše co si jen můžeme přát :-) Info z dneška bude stručné a pozdě večer. Právě jsem v Rudné na plánované výměně vozíku na vodu. Vracím se do tábora…Bambas

23:00 – je po zahajovacím ohni. V táboře klid, okolí tábora se hemží zvěří. Cestou z Březína jsem ve 22h potkal srnce,lišku a 6 srnek. V táboře to vypadá opět na chladnou noc. Všichni doufáme,že teplotní rekord odolá. Avšak včera jsme byli s teplotou 4st. blízko :-) Všichni v pořádku, nikdo nepláče. Zatím dobrou…

29.6.

20:00 – cesta ok.Děti jsou zabydlené. K večeři tradiční rychlý buřtguláš. Po večeři první etapa CTH.Rozdělení do skupinek na celotáborovou hru (CTH). Počasí zatím ok.Nepršelo,cca 14st.

23:30 – 11st.,vítr,po dešti. Proběhla první etapa CTH, byla krátká a její 2. část byla hned po večerce. Všichni již dávno spí, nikdo neplakal!!! Ani Ti co jsou tu poprvé. Neuvěřitelné. Řešili jsme lehký incident s repelentem a stanovou plachtou. Nějak si vzájemně nesedli :-( Plachtu musíme zítra pořádně naimpregnovat. Děvčata jsme poučili, že takhle NE. Nejen, že komáři do stanu stále budou létat, ale ještě jim bude při dešti kapat na hlavu přesně v místě,kde si nakreslili takového smajlíka :-) Jinak vše v pohodě. Dobrou…


Adresa pro RSS čtečky je http://www.balvan.cz/rss.php?… RSS wiki

««« Předchozí text: Sleva 1000 Kč na tábor pro pojištěnce VZP
Následující text: Začátek nového skautského roku »»»
Na úvodní stránku

16 

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Buráci       Pozdrav

Ahoj všem táborníkům! Myslíme na Vás a drźíme palce, aby letos proběhl tábor hladce! Ať se daří a hlavně ať Vám neprší!

Mějte se a těšíme se na zprávy!

8-)
[1] | Pondělí 1. 07. 2013, 20.48 | | , reaguj
Renata Skalová       delfíni

prosím Vás, mě furt leží v hlavě ti delfíni, jak to tedy s nimi je?:-))

[2] | Pondělí 1. 07. 2013, 22.37 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)       Delfíni

Delfíni budou zítra odpolene :-D

[3] | Pondělí 1. 07. 2013, 23.35 | | , reaguj
Ticho       Jidelak

Teda ze se nestydite s tim jidelakem, takovy chute mi tady delat. To je snad lepsi menu nez od maminky, nejak v nem marne hledam slaby misto :-) Snad se neobjevi v podobe nejaky epidemijky jak predminule :-) Jako normalne fakt zavist, a to je jenom jidelak :-)

[4] | Úterý 2. 07. 2013, 11.17 | | , reaguj
Sopťa      

Super celotáborová hra :-)..... těším se na fotky. Užívejte.

[5] | Čtvrtek 4. 07. 2013, 10.43 | | , reaguj
Renata Skalová      

Baví mě to čím dál tím víc! Klobouk dolů před všemi, kdo v této hře mají prsty!:-) Terka už psala, etapovka je prý super, jen „je hroné, že jí došly zásoby slatkostí“ :-) Přeju klidný průběh druhé půlky a přívětivé počasí!

[6] | Čtvrtek 4. 07. 2013, 11.39 | | , reaguj
Růža      

Zdravíme a přejeme jen hezké zážitky. Zdar táboru

[7] | Čtvrtek 4. 07. 2013, 22.25 | | , reaguj
Růža       Pozdrav

Zdravíme tábor, užíjte si jej bez problémů

[8] | Čtvrtek 4. 07. 2013, 22.37 | | , reaguj
Tomas Talas      

Nechodí nám žádné pohledy, tak předpokládáme, že se mají skvěle a nemají čas psát.........závidím jim. Děkuji za vaší snahu a skvěle podmínky. Pozdravujte děti. TT z Rudné :-) :-) :-)

[9] | Čtvrtek 4. 07. 2013, 22.50 | | , reaguj
Lochnesky       poděkování

Ahoj tabornici :-). Dle reportů si myslíme, , že lepší zabavu by dětičky nemohli mit :-). Tak jen tak dál a díky za vše :-) a dětem fakt závidíme :-)

[10] | Pátek 5. 07. 2013, 00.01 | | , reaguj
tajemný eM      

Tak hele..dnes je už je pondělí 8. a nějákej zápis z nedělě 7. pořád nikde!!! Co si o tom máme myslet?? :-) Prosím o nápravu… :-) :-)

[11] | Pondělí 8. 07. 2013, 16.40 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)      

[11] V neděli odjel Mažír :-D

[12] | Pondělí 8. 07. 2013, 22.17 | | , reaguj
Soňa Š.      

Nedivim se, že nestíhá psát deník. Naši kluci nám ješte nestihli napsat ani Ahoj s podpisem a to mají nadepsané adresy. ;-)

[13] | Úterý 9. 07. 2013, 08.29 | | , reaguj
Kapalíni       Pozdrav všem

Zdravíme všechny a děkujeme za zprávy o dění na táboře. Super táborovka – pro děti to musí být bezva zábava. Hezký bezproblémový zbytek tábora. Díky Kap.

[14] | Středa 10. 07. 2013, 23.28 | | , reaguj
Tomáš Talaš       Buřty

Zdravím v všechny, moc se už na děti těšíme. Zítra dovezu pro všechny děti buřty..... ;-)mějte se krásně a užívejte si.

[15] | Čtvrtek 11. 07. 2013, 21.18 | | , reaguj
Renata Skalová      

Skvělé fotky! Ještě jednou dík:-)

[16] | Pátek 2. 08. 2013, 11.24 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.




Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná