Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Víkendovka Slapy - Lvi + Berušky - 27. - 29. září

Sobota 19. 10. 2013, 22.45 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 139x
obrazek

Na Slapy na chatu do Nové Rabyně jsme se vydali už potřetí. Tentokrát i s Beruškama. Sraz jsme měli rovnou na Smíchovském nádraží odkud nám jel autobus až na Rabyň. Jelo nás celkem 14 – ze lvů skoro všichni – já Sára, Matěj, Topol, Fanda, Štěpán, Kuba, Adam a Dan. Z Berušek Jíťa, Judith, Hanča Pol., Lucka a Pídě. A v sobotu za námi přijel Apač. Náš plán byl hlavně vyzkoušet si plavbu na lodích, ale také podniknout procházky po okolí a tak… Počasí vypadalo příznivě a větrně, což se na plachetnici hodí.

V pátek jsme na chatu přijeli někdy kolem půl šesté, takže se všichni ubytovali ve všech koutech chaty, kde to bylo možné, a následně jsme měli volnější program. Večer byl oheň, kde si každý opekl něco k večeři. Později večer jsme ještě hráli naučnou hru na téma „poznáváme loď“. Po pětiminutovém prostudování knih o jachtingu a lodního deníku, musela každá skupina přiřadit názvy lodních součástí k obrázkům. A potom také popsat schéma lodi správnými pojmy. Všichni měli nadpoloviční počet správných odpovědí, takže hra byla úspěšná, znalosti se budou hodit zítra a pozítří při plachtění.

V sobotu hned po snídani jsme vyrazili na první procházku, krátká a rychlá – jen na vyhlídku. Bohužel byla totální mlha a z vyhlídky nebylo vidět vůbec nic. Na cestě zpět ale mlha úplně zmizela a pak už svítilo slunce. Když jsme se vrátili, přivítali jsme Apače a skupina, co měla dnes službu, šla vařit oběd (myslím, že to byla vylepšená gulášová polévka). Po obědě byl čas na lodě. Šli jsme je ostrojit do zátoky. Část osazenstva rovnou vyplula na pramici na řeku a další část čekala na plachetnici, kde byly přípravy delší. Ze začátku moc nefoukalo, ale pak jsme přeci jen chytli vítr, takže plachtění stálo za to. Na plachetnici se všichni vystřídali. Plachtili jsme možná tak do šesti hodin a pak už byl čas se vrátit do zátoky na večeři a podobně. Večer byl volný, jen jsme hráli hru na poznávání světa (například vypsat všechny země Evropy a jejich hlavní město, všechny státy Afriky, státy USA…), v této hře se výborně osvědčil Adam.

V neděli byla snídaně o hodinu dřív, asi kolem osmé a hned potom jsme vyšli na další procházku, která byla místo rozcvičky. Velmi svižná, trochu delší než ta včera a cíl byla Slapská přehrada. V lese jsme po cestě hráli triangl. Pak jsme se pokochali krásou přehrady a v půl jedenácté už byli zase zpět na Rabyni a šli se ještě podávat na pláž. Řeka je už docela upuštěná, takže z hladiny vyčnívají různé ostrůvky, které jsou normálně pod vodou. Byl brzký oběd, rizoto, a pak už další plavení se na lodích. Dnes bylo počasí ještě lepší než včera, celý den slunce, teplo jen na tričko s krátkým rukávem a dost větrno. Na náklony plachetnice si většina už zvykla včera, takže dnes se o to více experimentovalo s vyvažováním. Tu a tam do řeky někdo spadl. Fanda plaval pro ulomenou ploutev. Otužilí jedinci se koupali v zátoce a po několika hodinách jsme museli už zase zakotvit a odstrojit lodě, abychom stihli poklidit v chatě a jít na autobus. Před odjezdem jsme stihli ještě další lodní hru o ceny, většinu pojmů si všichni pamatovali, takže se všem zase rozšířily obzory vědomostí. Autobus směr Praha v neděli odpoledne byl klasicky přervaný, takže cesta byla tak trochu hororový zážitek, ale kolem sedmé jsme úspěšně dorazili na Zličín.

FOTOGALERIE

Sára

««« Předchozí text: Balvanova časovka 2013
Následující text: Rubadlo 2013 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná