Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Rubadlo 2013

Úterý 5. 11. 2013, 22.11 od Lenka | Ostatní, Rubadlo | 514x
obrazek

Není nic horšího, než když se vám při cestování časem rozbije Butterátor, uvíznete v neznámé obci, a aby toho nebylo málo, navrch ještě trpíte totální ztrátou paměti, takže ani netušíte, do jakého roku byste se měli vrátit, pokud by se vám náhodou povedlo ten zatrolený „máslostroj“ opravit.

Tak přesně takové pocity měli skauti a skautky z Rudné a Berouna, kteří se zúčastnili Rubadla. První listopadovou sobotu v podvečer postavili u naší klubovny stany a krátce po setmění se od Sáry s Jitkou dozvěděli, že životně důležité součástky „máslostroje“ jsou rozseté po celé Rudné a některé dokonce dopadly až do Nučic.

Družinám tedy nezbylo nic jiného, než začít obíhat celou obec, hledat indicie a následně plnit nejrůznější úkoly a luštit šifry, aby se k potřebným dílkům dostali. Rozhodně se však nejednalo o nic jednoduchého – zjistit, že zpráva, nezbytná k nalezení jednoho dílku skládačky, je uložená na CD a vy musíte po jedenácté v noci v Rudné najít dobrou duši, která vám to CD přehraje, je rozhodně výzva. Stejně tak jako zpráva, že „Gumová rukavice je šifrou“ či čekání na to, jestli zazvoní telefon v budce uprostřed Nučic.

Úkolů bylo více než dost, a pokud náhodou někteří z účastníků Rudnou moc neznali, po této noční hře mohli s jistotou říci, že většinu místních ulic prošli přinejmenším třikrát. Ve dvě hodiny v noci byl poslední okamžik, kdy hlídky mohly odevzdat vyluštěné šifry, odpovědi na kontrolní otázky i sesbírané součástky „máslostroje“ a hlavně, odpovědět, do jakého roku se vlastně musí vrátit.

Po splnění těchto úkolů již všichni mohli spokojeně zalézt do spacáků a zaslouženě spát až do rána, kdy Jíťa se Sárou oznámily výsledky – z pěti hlídek byli nejúspěšnější naši Lvi, kteří s velkým náskokem předběhli Berušky. Těsně za nimi skončily berounské Lasičky, a na následujících dvou místech byly (pro změnu) také družiny Lasiček.

A soudě podle ohlasů účastníků, nejpozději do roka a do dne se můžeme těšit na to, že se Butterátor opět porouchá a našim skautům a skautkám nezbyde nic jiného, než se znovu pustit do zábavné opravy nekvalitního přístroje.

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Víkendovka Slapy - Lvi + Berušky - 27. - 29. září
Následující text: Přechod BRD 23.11.2013 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná