Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tábor 2007

Sobota 4. 08. 2007, 21.41 od Jan Dejm (Bambas) | Tábory | 2276x

obrazekI když jsme se na tábořiště k Nečtinám vydali již po šesté v řadě, nic to neubralo kvalitě a celkovému dojmu z tábora. Ba naopak, toto úžasné místo a jeho okolí nám má stále co nabídnout a navíc se naše řady stále rozšiřují o nově příchozí, kterým bychom táboření v tomto kraji neradi upřeli.

A o čem vlastně byl ten letošní tábor? Je nutné připomenout, že cesta na tábor nevede jenom v prostoru, ale také v čase. Tentokrát jsme putovali o několik desítek tisíc let zpět, do doby, kdy bylo ještě běžné při procházce v (pra)lese potkat mamuta a platilo heslo „Kdo neloví, nepřežije“. A proto jsme i my lovili a bojovali. Hlavní boj byl téměř každý den veden mezi účastníky celotáborových her. Každý chtěl hrát a vyhrát. Proto, aby se nikdo necítili být vyřazen ze hry, byly letos připraveny táborové hry hned dvě: pro mladší s názvem Lovci mamutů a pro dospělé Boj o oheň. Každý, kdo chtěl, mohl poměřovat své síly s ostatními a usilovat o to, aby on a jeho družstvo zvítězilo. Ale nelovili jsme jenom mamuty, ale i jiná zvířata, třeba šavlozubé tygry a hlavně bobříky. A taky se sbírala orlí pera. Své o tom vyprávějí ve svých zápiscích jejich čerství držitelé, včetně Žeryka, který se dokonce pokusil o získání třech černých orlích per, což byl boj téměř o život, ale samozřejmě že to Žeryk zvládl. Ti ostatní, kdo zrovna nelovili žádné zvíře ani nesbírali orlí pera, mohl trénovat své lovecké schopnosti při střelbě z luku a ze vzduchovky. A nebo se zúčastnit jiných zážitkových aktivit. Těch byla celá řada. Zkusit překonat sebe sama a strach z výšky bylo možné při lanových aktivitách. Kdo se chtěl sportovně vyžít, mohl si jít na hřiště soutěžně či jen tak pro radost zahrát fotbal, volejbal, přehazku, badminton nebo frisbee. V programu nemohl chybět ani celodenní výlet. Na výběr bylo mezi blízkým okolím a koupáním v Nečtinách a vzdálenějším okolím a zříceninou Berk. A odpočinek na táboře? I na ten došlo. Přes den třeba v rámci výtvarné činnosti a večer při společném setkání u ohně, při zpěvu s kytarou a hvězdným nebem nad hlavou. Dobrou náladu, která na táboře vládla nám nikterak nezkazily ani občasné rozmary počasí. Úmorné vedro bylo ideální kulisou pro tu správnou vodní bitvu, po které na nikom nezůstala ani jedna nit suchá. A pořádná bouřka? Ta k táboru taky neodmyslitelně patří. Prověří naši psychickou odolnost a kvalitu táborových staveb. Letos svůj boj o život prohrály pouze vlajky, která nedokázaly vzdorovat silnému větru. V tomto duchu jsme strávili dva týdny, na jejichž konci jsme si stejně jako v předešlých letech přáli, aby tahle táborová pohoda pokud možno nikdy neskončila.

Autor textu: Alča Hábltová

FOTOGALERIE

Jíťa – orlí pera
Rychlík – orlí pera
Žeryk – orlí pera

««« Předchozí text: První stálá skautská expozice v České republice otevřena!
Následující text: Loučení s prázdninami 2007 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná