Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Víkendová středisková výprava

Pondělí 14. 05. 2018, 16.39 od Iky | Výpravy | 283x

Na tradiční víkendovou celostřediskovou výpravu bylo tentokrát přihlášeno něco přes 70 duší a my jsme si nechtěli dopravu zjednodušovat najatým autobusem. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a vyrazili vlakem směrem Holoubkov.

K všeobecnému překvapení naše mladší skupina zdárně zdolala cestu do Berouna. Nezamotali jsme se ani na rozkopaném berounském nádraží a k ještě většímu překvapení jsme se skutečně dočkali rezervovaných míst ve vlaku do Holoubkova. Dokonce se nám věnoval i jeden průvodčí a jeho otázka (když jsme se vyloďovali v Holoubkově), jestli jsme všichni a oni už můžou jet, nás dostala do kolen.

Dále jsme pokračovali pěšky do kempu Veselý Habr. Bylo to zhruba pět kilometrů, ale s nováčky z druhých tříd to znamenalo cca dvouhodinovou procházku. Na místě nás trochu překvapil téměř vyschlý rybník, ale nadšení způsobila možnost pozorování pulců i dospělých žab a květinami obrostlé odhalené dno rybníka. Pak už následovalo ubytování v chatkách, během kterého dorazila i druhá (starší) skupina cestovatelů a první hry. Po večeři jsme si ještě něco zahráli a uložili se ke spánku. Sobotní dopoledne nám zabrala hra na hledání zločinců – děti v lese sbíraly jednotlivé části obličejů, které musely správně přiřadit a odhalit tak členy i vůdce jednotlivých zločineckých gangů. Po obědě jsme se pro změnu přesunuli dál do lesa a zahráli si oblíbené vlajky. Běhání po lese je vždy oblíbené a tak jsme museli hru ještě zopakovat. Následovalo tzv. „maso v kruhu“ a „na kočku a na myš“ a až do večera bylo, co dělat. Nedělní dopoledne bylo už ve znamení balení a uklízení, ale samozřejmě jsme si ještě nezapomněli trochu zablbnout. Cestu zpět jsme tentokrát absolvovali všichni najednou. Místní cukrárnu v Holoubkově jsme málem vyjedli a na nádraží jsme sklidili obdiv místní obyvatelky (ucaprtané děti klesly do trávy a jaly se bez většího hluku svačit). K našemu opětovnému překvapení tentokrát byl k vlaku připojen rezervovaný vůz jen pro nás, takže jsme se krásně v poklidu dovezli až do Berouna a po zhruba hodinovém čekání a dalším mlsání nasedli do vlaku do Nučic. Výprava se povedla, počasí nám přálo a my věříme, že i naši nejmladší účastníci si užili krásný víkend s kamarády.

Iky

««« Předchozí text: Štíři v Prokopském údolí
Následující text: Bazárek skautských a outdoorových věcí »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná