Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Loučení s prázdninami 2007

Čtvrtek 6. 09. 2007, 10.18 od Jan Dejm (Bambas) | Loučení s prázdninami | 1929x

obrazekKdo neměl během uplynulých prázdnin dostatek času na to, aby procestoval celý svět, měl 2. září jedinečnou šanci všechno napravit. A nebylo k tomu potřeba mnoho, stačilo pouze přijít na školní hřiště, vyzvednout si v tee-pee svůj cestovní doklad a vydat se na cestu, nejlépe Do všech zemí světa! Tak bylo totiž pojmenováno odpoledne plné her, které naše skautské středisko již tradičně uspořádalo pro veřejnost.

Podstatou celé akce bylo navštívit co nejvíce stanovišť reprezentující vybrané světové státy a na důkaz toho si nechat orazítkovat svůj pas. Ovšem nestačilo pouze přijít na stanoviště. Razítko dostal jen ten, kdo splnil tématicky úkol. A tak byly k vidění děti všech věkových kategorií i jejich rodiče, jak se například snaží v hodu kládou napodobit rodilého Skota, či zdolávají ledovou kru v Grónsku, hledají cestu ven z řeckého bludiště nebo se učí střílet z luku přímo od amerických indiánů. Protože při směňování orazítkovaného pasu platilo pravidlo čím více razítek, tím hodnotnější odměna, návštěvníci se rychle zapojili do hry a do poslední možné chvíle se snažili mít svůj pas co nejvíce orazítkovaný. Kdo chtěl něco sladkého, ještě dříve než dosáhl minimálního počtu razítek, nebo měl prostě chuť, mohl si zakoupit perníček. Obrázkem kuřete se záchranným kruhem nebyly perníčky ozdobeny jen náhodou. Připomínaly, že veškerý výtěžek z jejich prodeje a vůbec celé akce putuje na konto nadace Pomozte dětem, se kterou již léta spolupracujeme. Jako každý dobře strávený čas, i toto odpoledne uteklo až nezvykle rychle, a tak věříme, že desítky návštěvníků, kteří zavítali na letošní loučení s prázdninami odcházeli spokojení a shledáme se s nimi na některé z dalších našich veřejných akcí, třeba hned 7. října na startu 9. ročníku Balvanova běhu.

Na sbírku POMOZTE DĚTEM bylo vybráno 2492Kč, DĚKUJEME

Autor textu: Alča Hábltová
Fotky: Anti a Iky
FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Tábor 2007
Následující text: Středisková výprava září 2007 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná