Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Výprava družiny Jestřábů do Lán

Úterý 20. 11. 2018, 11.02 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 200x

V sobotu 17. listopadu jsme se vydali na výpravu do Lán. Z Rudné jsme odjeli vlakem krátce po osmé hodině ranní. V Hostivicích jsme přestoupili na vlak směr Rakovník a v devět hodin už jsme vystupovali ve Stochově. Ze Stochova do Lán vede stezka podél hlavní silnice. Cesta trvá přibližně čtyřicet minut. Jelikož už byla po ránu docela zima, zem pokrývala jinovatka, čehož jsme využili na malém paloučku k hraní cestiček. V jinovatce nebo ve sněhu se vyšlapou cestičky, určí se chytač a ten ostatní honí ale pouze po vyšlapaných cestách jako v bludišti. Po desáté hodině jsme vyrazili do vesnice, kde na nás čekala návštěva muzea Tomáše Garigua Masaryka. Ještě před tím jsme ale uviděli ohradu plnou lam, které jsme si pohladili. Šimon měl s sebou kousky starého chleba a lamy jsme i nakrmili. V muzeu jsme se rozdělili na tři skupiny. Každá skupina dostala pracovní list s úkoly, které se týkaly expozice. V různých částech výstavy se musely najít informace nutné k vyplnění tajenky. Po splnění úkolů si většina kluků dopřála horkou čokoládu v místní kavárně. Zpracování Masarykova života je velmi zdařilé a atmosféra v muzeu je velmi příjemná.

Kolem poledne jsme se vydali dále kolem zámku směrem k Lánské oboře. Když jsme dorazili do lesa, naobědvali jsme se a zahráli dlouho očekávané vlajky. Hra ale skončila nerozhodně, protože každé družstvo schovalo svou vlajkou velmi důkladně. Poté už nás čekal poslední kus cesty k Lánské oboře. Pozorovatelna je již v tuto roční dobu bohužel zavřená, skrz plot jsme však viděli srnce a na kraji si prohlédli prasnici Bertu. Cestou zpět jsme si ještě jednou zahráli vlajky. Tentokrát se již ve velmi dramatickém závěru podařilo jednu vlajku odcizit. Na nádraží ve Stochově jsme došli před čtvrtou, abychom nastoupili na vlak směr Hostivice a Rudná. V Rudné jsme vystupovali již za tmy. I přes v pravdě zimní teploty nám počasí přálo. Hezky jsme se provětrali a příjemně unavili.

Zapsal: Pája

««« Předchozí text: Sovičky v Prokopáku
Následující text: Mikulášský karneval - FOTKY »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná