Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

9. Balvanův běh 2007

Pondělí 8. 10. 2007, 23.01 od Jan Dejm (Bambas) | Balvanův běh | 1965x

obrazek Je pochopitelné, že při každém závodu nejvíce lidí a zejména těch, kteří se ho aktivně zúčastní, zajímají čísla. Ty nás informují o době konání, délce tratě, počtu potenciálních soupeřů či soupeřek v boji o vítězství, ale především o celkovém pořadí a výsledném čase. Věříme, že i několik čísel ohledně letošního ročníků Balvanova běhu zaujme i Vás.

Tak tedy: letošní ročník Balvanova běhu s pořadovým číslem 9 se konal v neděli 7. října na Vypichu. Startovní číslo si vyzvedlo 80 běžců, kteří obsadili 11 kategorií. Na startu se však kromě 160 nohou ocitla také 3 kolečka od kočárku. Ano, paní Pražáková ukázala, že tento závod je určen opravdu všem a že se trasa dá zvládnout i s kočárkem. Na výsledkovou listinu se nakonec dostalo probojovalo 76 běžců. Nejmladšímu běžci, který absolvoval trať po svých byl jeden rok, nejstaršímu naopak 65 let. Věkový průměr byl rovných 23 let. Kdyby náš závod probíhal formou štafety, trvalo by téměř 23 hodin, než by se všichni běžci vystřídali a cíl bychom museli přesunout až do Valašského Meziříčí (v případě, že by se běželo podél železničního tahu z pražského Hlavního nádraží). Ale protože i na našem závodě jsou hromadné starty, proběhl celý závod mnohem rychleji a na mnohem menší ploše. Na nejkratší trase měřící 300 m určené dětem do 3 let zvítězil Matěj Dejm, na 600m trase vybojoval vítězství mezi 4 až 6letými soupeřkami a soupeři Jan Koutský. Největší běžecké podpory se nám dostalo od rodiny Svěchotů. Jejich příjmení se na výsledkové listině objevilo celkem 5× a hned dvakrát na prvním místě. O to se zasloužili Lukáš a Ondřej, kteří zvítězili ve v kategoriích Kluci a Jinoši. Asi největší běžecké překvapení se událo mezi Mladíky, když favorizovaný Miloš Kreuzer ve zmatku zaběhl pouze poloviční trať a z vítězství se tak mohl radovat Miloš Barták. V kategorii Mužů obhájil loňské vítězství pan Jiří Rosol. Ten se na trati pohyboval průměrnou rychlostí 17,64 km/h, z čehož vyplývá, že mu ke zdolání 6,4 km dlouhé trati stačilo 21 min. 46 s. Mezi veterány byl nejrychlejší pan Tomáš Rychecký s časem 22 min. 23 s. A kdo zvítězil v početně slabší ženské části závodu? V kategorii Holek to byla Simona Lhotáková, mezi Dívkami Aneta Barchánková. Vítězství z 6,4km trati si z Žen odnesla paní Eva Štěpánková (čas 28 min. 1 s.) a z Veteránek paní Alena Marková (čas 31 min. 4 s.). Věříme, že všichni, kdo se přišli na Běh byť jen podívat, odcházeli spokojeni a že příští rok na jubilejním 10. Balvanově běhu padne nejen návštěvnický, ale třeba i nejeden traťový rekord.

Výsledková listina

FOTOGALERIE

Autor textu: Alča Hábltová

««« Předchozí text: Středisková výprava září 2007
Následující text: Středisková výprava říjen 2007 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná