Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Středisková výprava říjen 2007

Úterý 16. 10. 2007, 14.31 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 1484x

obrazekV sobotu 13.října jsme se již v osm ráno všichni sešli na nučickém nádraží. Cílem výpravy byly Solvayovy lomy. Celkem se nás sešlo 20: 5 malých Berušek, 9 Lvů, 2 Šídla a zbytek tvořily vedoucí.

Cesta vlakem do Loděnic nám rychle utekla a pak jsme se vydali po modré směrem Svatý Jan. Lesem se nám šlo moc pěkně a bylo vidět, že podzim je již tady, protože listí bylo pěkně zlaté. Na sluníčku nám bylo teplo ale ve stínu už bylo chladno. Ve svatém Janě jsme si dali svačinu a zahráli hry Na draky a Letadla v mlze. Pak jsme se šli podívat do kostela, kde nám paní průvodkyně řekla legendu o sv. Ivanu. No a pak už nás čekala cesta vzhůru na vyhlídku. Z vyhlídky byl pohled opravdu jedinečný, ale i přes tu krásu jsme se již těšili na cíl naší výpravy: Solvayovy lomy. Už cestou jsme potkali vláček a tak jsme pospíchali aby jsme o nic nepřišli. Nejprve nás čekala prohlídka muzea? Kde jsme viděli nejen historii těchto lomů ale i všech lomů patřících pod Mořinu, také jsem viděli různé stroje a motory. No a pak hurá do vláčku. Cesta vláčkem trvá asi 15 minut, protože trať je již zase o něco delší a opravdu to stálo za to. Chvili mu sice trvalo než nabral rychlost ale pak si pěkně svištěl krajem jako by nic. Konec jizdy byl u vlastní šachty. Šachta byla postavena v roce 1930 a vedla napříč celým kopcem. Teď vede jen částečně. V šachtě jsme viděli nejen nástroje na těžbu, ale také jiné lokomotivy, mohli jsme si zacinkat na zvon a nakonec jsme viděli netopýra jak je již usazen na zimu. Letos prý bude tuhá zima, protože se netopýři slétají velmi brzy. Tím skončila naše návštěva a my jsme se pomalu vraceli zpět do sv. Jana odkud nám jel autobus. Protože jsme však měli dost času, tak jsme si ještě odpočinuli na louce a zahráli různé hry. Výlet se nám opravdu povedl, počasí bylo nádherné a už se těsíme na listopadovou výpravu.

FOTOGALERIE

Autor textu: Anti
Fotky: Anti

««« Předchozí text: 9. Balvanův běh 2007
Následující text: Sázení stromků Vlašim - NOVÉ FOTKY »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná