Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Sázení stromků Vlašim - NOVÉ FOTKY

Neděle 21. 10. 2007, 18.52 od Jan Dejm (Bambas) | Sázení stromků Vlašim | 1761x

obrazekPo roce jsme se opět vydali do Vlašimi, abychom pracovníkům zdejšího Českému svazu ochránců přírody pomohli s vysazováním stromků. I když letošní sázení bylo trochu mrazivé, nic to neubralo dobrému pocitu, že jsme udělali něco, z čeho se bude radovat několik generací a i samotná příroda.

Do Vlašimi jsme přijeli už v pátek večer. Poté, co jsme si vybalili věci, jsme se přesunuli do útulné společenské místnosti, kde nám byl představen plán budoucího rozvoje ekocentra a záchranné stanice pro živočichy. Po chvíli dorazila druhá část naší výpravy, mohli jsme proto přistoupit k dalšímu bodu večera, kterým bylo prohlížení fotek z dalekých krajů. Golem přivezl obrázky z putování po Indii a Nepálu a Honza nám přiblížil život v jihovýchodní Asii. Jak fotky, tak vyprávění bylo moc zajímavé, ale čas neúprosně běžel, a tak jsme se přesunuli do svých spacáků, abychom byli připraveni na sázení, kvůli kterému jsme sem přijeli. Z postele se nám druhý den ráno vůbec nechtělo, ale všichni jsme se přemohli. Toho jsme začali litovat, když jsme vylezli ven a zjistili, jaká je tam zima. Nabalení téměř do všeho, co jsme si s sebou přivezli, jsme odjeli do nedalekých Daměnic, kde už na nás čekala práce. Počasí nebylo zrovna ideální, mráz a studený vítr byl neuvěřitelně vlezlý a my si chvílemi připadali skoro jako na Sibiři. Vzpomínali na teplo spacáku a na to, jaké oblečení jsme si mohli s sebou přibalit. Rázem jsme byli rádi, že se můžeme zahřát alespoň prací a vrhli jsme se do vykopávání děr, kam budou později zasazeny ořešáky. Dalším naším úkolem bylo postavení oplocenky, do které jsme následně vysazovali keříky: hlohy, trnky a další. Celkem 900 kusů. Z počátku to vypadalo, že sázet budeme až do večera, ale když jsme šli na oběd, chybělo už jen vysázet asi 300 trnek a dodělat oplocení. K obědu nás nečekalo nic jiného, než tradiční sekaná a k ní teplý čaj s rumem. Konečně něco na zahřátí. Ale zima byla stále dotěrná, proto jsme se zase rychle vrhli do práce. Po dokončení oplocenky nás následoval ještě přejezd na další pracoviště. Tam jsme vysadili novou třešňovou alej a hurá do tepla ekocentra. Na cestě zpět jsme se ještě zastavili u geologické exkurze a dál pokračovali do Vlašimi. Ohřáli v ekocentru, sbalili své věci a postupně se vydali domů.

Český svaz ochránců přírody Fotogalerie

Autor textu i fotek: Alča Hábltová

««« Předchozí text: Středisková výprava říjen 2007
Následující text: Balvan na NETu »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Hlavní město ČR?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná