Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Letní skautské aktivity - FOTKY

Středa 22. 07. 2020, 10.27 od Maky | Tábory | 196x
obrazek

V letošním roce jsme, bohužel, nepořádali náš tradiční letní tábor. Bylo nám to velmi líto a chtěli jsme naším světluškám, vlčatům, skautům a skautkám dopřát trochu zábavy, proto jsme uspořádali týden letních aktivit.

V pondělí jsme začali na hřišti Základní školy Rudná. Abychom se po týdnech lenošení trochu rozhýbali, hráli jsme fotbal, lacrose, branball a vybíjenou. Závodili jsme ve sprintu i ve štafetě, skákali do dálky. Odpoledne patřilo úkolové hře. Každá družina se se svým vedoucím vypravila do ulic Rudné a podle mapy hledala schované úkoly. Nakonec si nejlépe vedla družina Jestřábů. V úterý a ve středu byl naplánovaný družinový program. Všechny družiny jen s výjimkou Soviček využily krásné letní počasí k dvoudennímu výletu. Rysové a Veverky, naši nejstarší skauti a skautky, vyrazili do Brd. Během dvou dnů zdolali třicetikilometrovou trasu, navštívili muzeum ve Strašicích a vodní hamr v Dobřívi a pochopitelně nesměl chybět nocleh pod širákem uprostřed lesa. Jestřábi a Lišky si ke svému výletu zvolili Křivoklátsko. Vypravili se z Roztok podél Berounky na hrad Týřov, kde také mezi starými zdmi přespali. Cestou si stačili v Berounce pořádně zadovádět a připsali si krásný zážitek z přívozu u Branova. Do okolí hradu Křivoklátu vyrazili i naše nejmenší vlčata – družina Mravenců. Neabsolvovali sice tak dlouhou pěší trasu jako jiné družiny, ale i oni zvládli výlet i přespání v lese na jedničku a ještě si v přírodě zvládli připravit pravé hamburgry. Štíři šli ve stopách Keltů. Nejprve navštívili muzeum v Nižboře, kde měli domluvenou prohlídku Keltské expozice a potom opidum ve Stradonicích. Přespali kousek od Nižbora a druhý den došli až do Berouna. Protože si Eliška ze Soviček těsně před prázdninami zlomila nohu a nemohla se našich letních aktivit účastnit, naplánovaly Sovičky družinový program tak, aby alespoň jeden den mohla být Eliška s nimi. První den zůstaly v klubovně, kde si vyrobily krásná družinová trička. Druhý den, už bez Elišky, vyrazili na výlet do okolí Berouna. Nespaly sice pod širákem jako ostatní družinky, ale i ony si výlet užily. Ve čtvrtek jsme měli v rámci Skautských letních aktivit naplánované koupání na koupališti ve Zdicích. Bohužel počasí se rozhodlo jinak, takže jsme čtvrtek strávili ve sportovní hale Základní školy. Tentokrát se hrál hlavně florbal, přehazovaná, badbinton a stolní tenis. Děti se velmi rychle zapojily do všech sportů a turnaje je úplně pohltily. Některé hrály zmíněné sporty poprvé v životě, ale to nikomu nevadilo. V jídelně byly sice připravené omalovánky a jiné výtvarné potřeby, ale děti raději sportovaly. Na pohádku, kterou jsme chtěli pustit po obědě, nakonec nekoukal nikdo. V pátek, náš poslední den, jsme vyrazili do lesa na Vypich. Tady jsme si konečně zahráli všechny tradiční táborové hry. Byla to trochu divočina, přece jen si na jednom místě hrálo skoro šedesát dětí, ale i tady proběhlo vše v pořádku. Na večer byl naplánovaný táborák u klubovny. Pekly se buřty, chleba, jablka, pila se kofola. Samozřejmě nechyběla společná hra, vyhlášení vítězů všech soutěží v tomto týdnu a hlavně zpívání při kytaře. I když letos tábor neproběhl, tenhle týden jsme si všichni užili a už se moc těšíme na příští rok.

FOTOGALERIE

Maky

««« Předchozí text: Prázdniny 2020
Následující text: Nováčci »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná