Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Únorová výprava astronautů do Planetária

Úterý 19. 02. 2008, 19.30 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 1307x

obrazekV sobotu 16.2. jsme se vydali na další z našich výprav. Pomalu se stává zvykem, že každý měsíc máme jednu velkou střediskovou výpravu. Tuto únorovou pořádaly Jíťa a Ivanka a tak jsme se vydali za vesmírným dobrodružstvím do planetária.

Sraz všech astronautů byl v 8:00 u školy, kde jsme nasedli do autobusu směr Praha. Celkem nás jelo 16: 5 vedoucích (Jíťa, Ivanka, Sára, Anti, Petr) a 11 Berušek a Lvů (Trojčata, Juditka a Hanička z Berušek a Topol, Grimly, Kuba, Honza, Dan a Adam ze Lvů). Přestože bylo tak mrazivé ráno tak se nás sešlo opravdu hodně.

Cesta Prahou proběhla v pořádku, nemuseli jsme moc pospíchat protože program v planetáriu byl od 10 hodin. Aspoň jsme měli hodně času si prohlédnout atrium Planetaria, kde je výstava různých astronomických a časovým instrumentů, včetně dómu s replikou povrchu Marsu či modelu oběhu měsíce a Země kolem Slunce. V planetáriu jsme viděli program s názvem „Souhvězdí hajného Vonáska“, který nám vyprávěl o všech zvířecích souhvězdích na obloze. Vyprávění se hlavně se soustředilo na lovce Oriona a jeho dva psy. Zlá královna Artemis poslala Štíra aby Oriona zabil. Stír přemluvil Býka, aby se vrhl na Oriona ale ten ho porazil a všechno dobře dopadlo a ni psům se nic nestalo. Program se nám moc líbil a teď se vyznáme v obloze zase o trochu lépe.

Po planetáriu jsme si trochu zašifrovali a dali si oběd a pak už jsme vyrazili do Stromovky, kde jsme hráli různé hry (na balónky, na ocásky, na ptáka ohniváka, na letadla v mlze apod.) Ve Stromovce jsme také našli herní koutek kde byla skluzavka, malý kolotoč a obrovský prolejzačka z lan. Tam se nám líbilo nejvíce. Stromovkou jsme došli až k Trojskému koni, kde jsme přesli přes Vltavu do Tróje. To už jsme byli hodně unavení a hlavně vyfoukaní ze studeného větru a tak jsme se těšili do cukrárny. V krasné Kavárničce, kterou jsme obsadili skoro celou jsme se hezky ohřáli teplým čajem a posilnili koláčem a pak už jsme vyrazili domů.

Výlet se nám moc líbil a už se těšíme na další březnovou výpravu.

FOTOGALERIE

Autor textu: Anti *
Fotky: Anti, Jíťa Sedlačiková*

««« Předchozí text: Knihovna Balvanu Rudná
Následující text: 7. ples Balvanu Rudná 2008 - PŘIDÁNO 2. VIDEO 26.2. »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná