Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Výprava Březen 2008

Čtvrtek 3. 04. 2008, 11.59 od Jan Dejm (Bambas) | Výpravy | 1111x

obrazekLetošní březnovou výpravu jsme naplánovali až na konec měsíce, abychom měli alespoň trochu lepší počasí, než bylo po celý březen. A opravdu se na nás štěstí usmálo. Ráno u autobusu to sice ještě vypadalo všelijak, ale během dne se počasí přece jen umoudřilo a sluníčko nám přálo.

Cílem dnešní výpravy byla Koukolova hora. Z Berouna jsme tedy jeli vlakem do Popovic a odtud už to byl jen opravdu kousek. Stačilo vyšlápnout asi 2 km do kopce. Téměř již tradičně se výpravy zúčastnily hlavně družiny Lvů a Berušek. Protože se jedná především o světlušky a vlčata, přizpůsobili jsme tomu hry i tempo. Již během výšlapu na Koukolovu horu jsme si zahráli hru Pana nebo orel a poté pokračovali ve výstupu. Vrchol hory nás mile překvapil svým krásným výhledem. Každý se utábořil na co nejpěknějším místě a vytáhl svačinu. Po příjemném obědě připravila Alča další hru. Jmenovala se Na Zloděje a využili jsme při ní i polorozpadlou stavbu kapličky, která se na vrcholku Koukolovy hory nacházela. Hladoví zloději museli z kapličky ukrást co nejvíce potravin, ale v tom jim bránili strážci. Při hře jsme zažili spoustu legrace, protože zloději vymýšleli nejrůznější taktiky, jak ukradené potraviny přenést do své spíže. Protože na nádraží do Zdic nám zbývalo ještě asi 5 km, museli jsme brzo vyrazit. Postup naší skupinky totiž probíhal poměrně pomalu. Z kopce se šlo dobře, v lesnatém terénu to bylo o něco horší a vůbec nejhůř se šlapalo, jak už to bývá, do kopce. Cestu jsme si zpestřili nejen další hrou Panna nebo orel, ale i pozorováním fenky Báry, kterou s sebou vzala Hanka, a která prováděla úžasné kousky. Vlak ve Zdicích jsme nakonec bez problémů stihli a díky tomu jsme měli i čas na procházku po klidném Berouně z vlakového na autobusové nádraží. I když některé menší světlušky a vlčata v autobuse cestou domů usnuli, myslím, že tahle příjemná procházka jarní přírodou nebyla zas tak únavná a všem se líbila.

Fotogalerie

Autor textu: Maky
Fotky: Alča a Lenka H.

««« Předchozí text: Mise NATO 2008
Následující text: 1. Balvaní korálkování (Beadworking:-) »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná