Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tábor (skoro) v Africe 2008

Úterý 29. 07. 2008, 15.12 od Jan Dejm (Bambas) | Tábory | 2582x

obrazekRok utekl jako voda a my se opět začátkem letních prázdniny vydali na tábor. Stejně jako v posledních letech i letos jsme se usadili u Nečtin na Plzeňsku. Avšak podle legendy celotáborové hry jsme se přesunuli do Jihoafrické republiky, kde začala naše pouť po černém kontinentu z jihu na sever. Cesta to nebyla jednoduchá, bylo potřeba zdolat několik překážek. Hned na úvod nejprve získat dostatečné množství peněz obchodováním se slony a hned poté si obstarat od protivných úředníků potřebná víza do jednotlivých zemí.

Každá z následujících etap pak byla věnována jednotlivým africkým zemím – ať už šlo o pašování diamantů v JAR, zavádění elektrického proudu do vesnice v Etiopii, boji s virem Ebola v Ugandě, výrobu sandálů z vlastních zdrojů v Siera Leone, noční přechod hranic s Tanzánií, či vlastnoruční výrobu afrických míčů postupem, jaký používají děti ve slumech v Keni. Celá táborová hra pak vyvrcholila výrobou hasících přístrojů na záchranu hořícího palmového háje a zneškodněním bomby, kterou umístili teroristé na letišti v Egyptě. Kromě celotáborové hry, byly na programu i další drobné hry a sporty. Letošní novinkou oproti předchozím letům bylo to, že jsme si s sebou vzali kola a podnikali výlety po blízkém i vzdálenějším okolím. Dále probíhaly turnaje v dámě, šachu, badmintonu a samozřejmě i ve fotbale. Mladší členové střediska měli čtrnáct dní na to, aby ulovili alespoň jednoho ze třinácti bobříků, nebo získali některou z odborek. Starší se pak pokoušeli o splnění náročné zkoušky „Tří orlích per“. Letos to byly Ivanka se Sárou, které zvládly 24 hodin bez jídla, 24 hodin mlčení a 24 hodin samoty v lese. A samozřejmě nechyběl ani noční výsadek, tentokráte s malým zpestřením – sice jsme od začátku věděli, kde se pohybujeme, ale k dispozici jsme měli jen náčrtek, který jsme si podle mapy překreslili.

Když jsme si zvolili jako letošní hlavní téma Afriku, nešlo přehlédnout problémy, které ji v současnosti trápí. K tomu jsme využili propagačních materiálů organice Česko proti chudobě, které nám také věnovalo některé odměny pro táborníky, zbývající ceny pro děti (kožené peněženky, figurky a hudení nástroje) jsme nakoupili ve fair-trade obchodě. Každé z dětí si tak domů odváželo cenu, která byla vyrobena v Africe a její tvůrce za ní dostal férově zaplaceno. Více informací o projektu Česko proti chudobě či místech, kde nakoupit krásné věci, bez obav že byly vyrobeny za nelidských podmínek, podívejte se např. na www.ceskoprotichudobe.cz ; www.humanistinarovinu.cz; nebo www.fairtrade.cz .

Fotogalerie

Autor textu: Lenka Hábltová
Fotky: Alča Hábltová

««« Předchozí text: Lvi na krajském kole Závodu Vlčat a Světlušek
Následující text: Náborové plakáty 2008 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   3.-17.7.2021 - Tábor - snad

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná