Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Lišky ve skautském roce 2009/2010

Středa 30. 06. 2010, 16.06 od Hanka | Zprávy ze střediska | 335x
obrázek

Za chvilenku bude tábor, což je vyvrcholení celoroční skautské činnosti, a proto se mi zdá příhodné shrnout činnost mé družiny Lišek – kam jsme se posunuly, co jsme zažily a co jsme dokázaly. V září k nám přibyly další tři kamarádky a to Evička, Natálka a Lucka. Od února jsme vyzkoušely nový systém bodování a to kolektivní, kdy jsou holky rozděleny na šestky a soupeří mezi sebou.

Lišky už mají za sebou druhý rok skautování. Světluškovský slib zatím složilo pět holek – Angelika, Hanička, Tonička, Eliška a Nikol a věřím, že se k nim na letošním táboře některé ostatní přidají. Na podzim jsme začaly poznáváním květin a podnikly jsme výlety do okolí, kde jsme převážně rozeznávaly polní kvítí. Také v nedalekém parku u klubovny už známe každý strom jeho pravým jménem. V zimních měsících jsme procvičovaly tradiční skautskou morseovku, čínské písmo a mřízkovou šifru. Dalším naším úspěchem je zvládnutí čtyř uzlů – ambulančního, škoťáku, dračí smyčky a autíček. V lese už se také neztratíme, víme co jsou to vrstevnice, jak najít sever, jak zorientovat mapu, jak se zaznamenává krajina na mapě a většinu mapových značek už máme v malíku. Od ledna jsme trénovaly na náš první Závod světlušek a vlčat a spousta věcí bylo nových a těžkých. Určitě jsme udělaly pokrok ve zdravovědě, dopravních značkách, v orientaci na mapě nebo ve zvládání krizových situacích. Jednotlivým tématům jsme věnovaly vždy polovinu schůzky a co nám nešlo musely jsme několikrát zopakovat. Přípravě na ZVAS jsme věnovaly i jeden víkend soustředění u klubovny, kdy jsme všechny dovednosti prakticky vyzkoušely. Na závodě jsme se umístily na 5. místě, což ovšem nebyl vůbec špatný výsledek, protože jsme za sebou zanechaly i některé družiny kluků. Závodu se účastnily Bára, Angelika, Niki, Hanička, Evička a Verča a rozhodně jim patří dík za odvahu a reprezentování naší družinky. Květen a červen využíváme k různým hrám, kterých jsme si před tím nemohly naplno užít. Mezi ně patří hry pohybové, na mrštnost, na pamět, na spolupráci ve skupině i čistě jen pro zasmání a pobavení se. Nedílnou součástí jsou hry, které nenásilně testují to, co jsme se už naučily. Také jsme pomalu začaly plnění odborek, což jsou cíle dlouhodobé. Největší nadšení zatím prokázala Terezka, které chybí už jen kousek k odborce čtenářka. Během roku 2009/2010 jsme se zúčastnily 6 střediskových výprav z toho dvou víkendových akcích ve Skryjích a na Kubrychtově boudě. Samostatně jsme uspořádaly 4 družinové výpravy. Tři do Údolí Kačáku a jednu vánoční do Berouna. Třikrát jsme přespávaly u klubovny, což se nám strašně líbí a upevňuje to náš kolektiv, takže v tom určitě budeme nadále pokračovat. Na začátku května jsme si vyhlásily soutěž, kdo ujde prví 100 km a tak s odhodláním vyrážíme na každou cestu a lovíme své kilometry. Některé z nás mají už teď 50 km a do konce prázdnin, si troufám tvrdit, dospěje ke stokilometrové hranici většina holek.

Hanka

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: ZVAS 2010 - Krajské kolo
Následující text: Tábor 2010 - doplněny fotky »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik je 2+2?
Odpověd:

  • Bazárek (nové)

  • Fotoalbum

  • Fotoalbum do 2014

  • Diskusní fórum

  • Dokumenty

  • Naše družiny

  • SPONZORING


    • Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná