Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

LVI A ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK

Středa 6. 10. 2010, 14.09 od Anti | ZVAS | 365x

Po té, co družinka Lvů vyhrála okresní kolo Závodu vlčat a světlušek, které jsme pořádali zde v Rudné 24.dubna a následně i vyhrála krajské kolo v Českém Brodě 5. června jsme se tento víkend vydali na republikové kolo do Děčína.

Lvi se do Děčína vydali v sestavě Fanda Novosad, Matěj Najvárek, Štěpán Houdek, Kuba Kapalín, Dan Riley a Adam Příbrský. Spolu s nimi jela Sára, Grizzly, Alča, Anti, Petr a malý Toník (jakožto maskot Lvů). V pátek se na zámku v Děčíně konalo slavnostní uvítání, kde nás přivítal i děčínský primátor. Zde se i losovalo pořadí v jakém družinky druhý den poběží. Lvi si vylosovali číslo 6. Jednotlivé družinky byli také rozděleny do dvou skupin a podle toho měli doprovodný program. Lvi se zařadili do oranžové skupiny a tak je večer ještě čekala prohlídka děčínského zámku a výstava o historii místního střediska. V sobotu byli všechny hlídky brzy ráno dopraveny autobusy do lesů okolo hotelu Maxičky, který sloužil jako hlavní štáb a v 9:00 hodin při slavnostním nástupu jsme nejen měli návštěvu od pana dr. Miroslava Tyrše (zakladetele Sokola), který se zde „zjevil“ v den svých 178. narozenin, ale také jsme se dozvěděli, že úkolem hlídek bude chytit posvátného koně Pegase, kterým svým bohům utekl. Vlčata a Světlušky měli vlastní oddělené trasy, aby závod ubíhal rychleji. V 10:00 byl závod odstartován a Lvi se vydali na trasu v 11:20. Kluci přišli z trasy nadšení, unavení a hladoví. Po obědě je již čekal další doprovodný program a to plavba lodí po Labi do Hřenska odkud se vydali k Pravčické bráně. Při pohledu na bránu akorát zapadalo slunce a pohled na okolní krajinu byl opravdu nezapomenutelný. V neděli v 9:00 jsme se opět všichni sešli na děčínském zámku, kde byli vyhlášeni vítězové závodu. Napětí bylo opravdu neskutečné. ….a Lvi se umístili na skvělém 6. místě s 280 body ze 14 hlídek z celé republiky. Jako první se umístili Pižmoni z Prostějova s 303,5 body. Ze světlušek vyhráli Kopretinky z Chocně s 309,5 body. Lvi byli opravdu skvělí. Krásné umístění jsme oslavili palačinkami v zámecké cukrárně a pak už jsme museli na vlak domů. Dlouho však budeme na tyto závody vzpomínat, protože byli opravdu skvělé a moc jsme si je užili.

Anti

««« Předchozí text: Zářijová výprava
Následující text: Skautský den pro seniory »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná