Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Mikulášský karneval 2010 - přidány FOTKY

Neděle 12. 12. 2010, 13.52 od Lenka | Karnevaly | 1299x
obrazek

Snem každého organizátora je, aby byl sál vyprodaný. A pokud se vám to podaří již během první hodiny předprodeje, je to téměř nirvána. A nám se něco takového povedlo. Po lístcích na karneval se jen zaprášilo a my museli již druhý den přelepovat plakáty nápisem: „Vyprodáno!“.

Jako obvykle, sobotní dopoledne jsme strávili na sále. Bylo potřeba rozvěsit girlandy, barevné řetězy, nafouknout více jak stovku balonků heliem, připravit stoly, židle, ubrusy, vyzdobit pódium, odzkoušet divadlo a nazvučit sál – o což se letos postarali organizátoři večerní Mikulášské zábavy pro dospělé. Ve finále jsme si ještě prožili menší organizátorský adrenalin, když jsme se dozvěděli, že paní, která měla být na baru počítá s tím, že se vše koná až v neděli. Nicméně i to se nám podařilo vyřešit a než dorazili první návštěvníci, již za barem kmitali dva piráti a Katka.

Před druhou hodinou se taneční parket začal plnit princeznami, čerty, čarodějnicemi, zvířátky i pohádkovými postavičkami. A aby se jim všem lépe tancovalo, nastoupily na pódium naše Berušky, které se ujaly role roztancovávaček a tanečních instruktorek. Děti se tak s nimi mohly naučit kuřecí tanec, letkis nebo makarenu.

Hry měli letos pod patronátem Lvi a Sára. Jednou za čas tedy malí tanečníci měli možnost se vydýchat a namísto natřásání se v rytmu dětského disca si trochu zasoutěžit. A pokud by jim snad hry na sále byly málo, v přísálí měla Hanka své stabilní hry. Tam byl prostor pro krmení Balúa, tančení na Dance Dance Revolution, malování, dámu nebo chytání míčků do kelímků.

Jednou z novinek letošního karnevalu bylo to, že jsme se rozhodli udělit pět cen za nejlepší masky + hlavní cenu – dort, té nejlépe maskované rodině. Zatímco dětských masek bylo nepočítaně a bylo opravdu těžké vybrat ty nejzajímavější, kategorie dospělých trochu zaostávala. Přesto i zde bylo několik velmi zdařilých kreací.

V dětské kategorii nakonec sladkou odměnu získalo Rádio, Mumie, Včelička a dva Klauni. Marcipánový dort si odnesla šmoulí rodina, která jednohlasně zvítězila v hlasování poroty.

Pak nastal čas na pohádku – Berušky si připravily pro naše nejmenší příběh o zvířátkách, která hledala v lese úkryt před deštěm. Jako první našel houbu malinký mravenec, ale postupně se pod ni poskládal i vrabčák, motýl, myška a zajíc. Jak je to možné, když byla mochomůrka tak malinká? Odpověď na tuto otázku znala žába a všechny děti, které při pohádce dávaly pozor.

Náhle se v sále setmělo a za zvuků dramatické hudby se do sálu vřítili čtyři pekelníci, aby pochytali všechny zlobivé děti, co na karneval přišly. Měli však smůlu. Žádné takové se v Rudné nenacházely. Chvilku tedy pobíhali po sále a snažili se nějakého toho hříšníka najít, ale neúspěšně. Naštěstí se objevil Mikuláš s anděly a čertům vysvětlil, že odtud budou odcházet s prázdnou. Naopak děti si za básničku či písničku mohly odnést balíček plný sladkostí.

Na tomto místě se sluší poděkovat všem, kteří se na organizaci karnevalu podíleli, stejně tak jako Sokolům za zapůjčení sálu, benzinovým pumpám Šafránka (v Rudné i v Praze) za ceny pro děti, Báře Brukové za dort, Zelenině v Rudné a hlavně všem dětem a rodičům, kteří na karneval přišli. Především pak těm rodičům, kteří přišli v maskách. Udělali nám velkou radost a my bychom rádi, aby příští rok bylo maskovaných dospělých ještě o něco víc.

Výtěžek z karnevalu byl jako tradičně věnován nadaci Pomozte dětem , s níž dlouhodobě spolupracujeme a jejíž maskot – Kuře se záchranným kruhem si přišlo s dětmi zatančit.

FOTOGALERIE

Komentáře k předchozímu článku o karnevalu

««« Předchozí text: Lvi na Slapech
Následující text: Jak se Veverky připravovaly na vánoce »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 14.3.2020 - Ples BUDOUCNOSTI
   • 4.7.-18.7.2020 - Tábor

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná