Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Výprava na Děd

Čtvrtek 17. 03. 2011, 15.32 od Alča Hábltová | Výpravy | 310x
obrazek

Na sobotu 12. března byla pro Lišky, Surikaty a Tygry naplánována společná výprava. Cílem byla rozhledna na Dědu nedaleko Berouna.

Počasí nám ten den vyšlo přímo ukázkově, a protože lokalita kolem Berouna je k turistice přímo stvořená, nemohli jsme se divit, že jsme se cestou v autobuse mačkali spolu s dalšími turisty. Naštěstí jsme se tam všichni vešli a zanedlouho dojeli do Berouna. Naše cesta vedla nejprve přes náměstí, kde se prvním zastávkou stala výloha hračkářství. Ale ne proto, že bychom se vydali na nákupy, ale posloužila jako podklad pro kimovku. Než jsme opustili samotné město, tak jsme se ještě párkrát zastavili, protože někteří již měli chuť na své svačinky a také bylo třeba si zvolit cestu, po které se na Děd vydáme. Volba padla na modrou značku cestou tam a na červenou cestou zpět. Jak už to tak bývá, když se jde na rozhlednu, je nutné jít do kopce. Sice jsme všichni trochu funěli, ale užívali si prvních jarních paprsků a pohledu na Beroun, který se pod námi rozprostíral. Pauzu při výstupu jsme si kromě vybalování dalších a dalších zásob z domova a kocháním se nad krajinou, zpestřili také onou kimovkou. Cílem tentokrát nebylo sepsat všechny předměty, které se nacházely ve výloze, ale zodpovědět na otázky, které se týkaly některých vystavených předmětů. Jak se ukázalo, byli v naší skupince i tací, kteří dokázali zodpovědět všechno. Po chvíli dalšího putování lesem jsme se konečně dostali tam, kam jsme měli namířeno – k rozhledně na Dědu. První rozhledně, kterou před téměř 120 lety nechal postavit Klub českých turistů. Ač rozhledna se svými 12 metry nepatří k nejvyšším, všichni dali přednost svačině a teprve pak se postupně vydali nahoru. Tam na všechny kromě výhledu do okolních lesů čekala i výzva, zda dokážou z věcí, které mají při sobě, udělat tak dlouhého hada, který by dosáhl až na zem. Myslíme si, že děti by toho byly schopné, jen kdyby se do toho pořádně pustily. Snad příště. A protože bylo vidět, že děti mají ještě spoustu energie, čekala na ně krátká běhací hra, při které lovily lesní zvířata. Po jejím vyhodnocení přišla řada na pózování na společnou fotku a cesta zpátky do Berouna. Cesta zpět pěkně vedla z kopce dolů, a tak jsme byli poměrně rychlí. To hlavně po té, co Terka s Viky vyhlásily hru na smraďocha. Zejména na začátku hry jsme dosáhli neuvěřitelného zrychlení, protože nikdo nechtěl, aby si s sebou nesl šátek představujícího smradlavého tchoře. Díky hře se nám podařilo dostat se do města včas na to, aby zbyl ještě čas na rozchod. Ten většina využila ke koupi zmrzliny či jiné dobroty.

Pak už nezbývalo nic jiného, než nasednout do autobusu a nechat se odvézt zpět do Rudné a odpočinout si po dlouhé procházce.

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Žlutý ples pro kuře - FOTKY
Následující text: Ball van Stone dopaden »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kolik nohou má pes?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 4.7.-18.7.2020 - Tábor

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná