Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Lví vánoční hudební schůzka

Pátek 23. 12. 2011, 22.09 od Sára Grimová | Ostatní | 391x
obrazek

Letos jsme se rozhodli, že poslední schůzku tohoto roku, tudíž vánoční schůzku, pojmem trochu jinak než obvykle. Klasické sezení kolem vánočního cukroví už nám nestačilo, tak jsme si přinesli všechny hudební nástroje, co jsme doma našli. Podobnou akci plánujeme už dlouho, možná i rok, a konečně se naskytla výborná příležitost.

Ve čtvrtek 15. prosince v obvyklou hodinu lvích schůzek jsme se sešli v klubovně. Nebylo nás sice mnoho, ale hudebních nástrojů právě naopak. Eidam přinesl elektrickou kytaru, Anti sadu dechových nástrojů – klasickou, altovou a příčnou flétnu a Sára sadu strunných nástrojů – violoncello, mandolínu a ukulele. Plus jsme měli v zásobě řadu menších, doprovodných nebo rytmických nástrojů jako foukací harmoniky, bonga, rolničky, tamburíny, dřívka a xylofon. Rozhodně jsme neměli nouzi, že by někdo neměl na co hrát. Po počátečním vybalení všech nástrojů, zpěvníků, not a občerstvení začli všichni hrát něco svého, co je zrovna napadlo, samozřejmě všichni najednou, a za chvíli byl v klubovně takový hluk, že se to muselo ozývat až na ulici. Napadlo nás tedy, co takhle zkusit něco společně? Začli jsme naším známým táborovým zpěvníkem, pak jsme přešli k dalším několika zpěvníkům a dokonce jsme zvládli i pár vánočních koled, aby to bylo trochu tématické. Občas se nám stalo, že každý hrál něco jiného, jinak rychle a skončili jsme každý jindy. Možná to bylo i tím, že se nástroje v tom neustálém hluku nedaly téměř naladit, protože člověk neslyšel ani vlastního slova. Nejhlasitější zvuky vydávala samozřejmě elektrická kytara, ale ta se dala ztlumit. Překvapivě na druhém místě, co se týče hlasitosti zvuku byly rolničky a bonga a některé písničky jsme kvůli tomu museli hrát bez doprovodu, abychom se navzájem vůbec slyšeli. Průběžně jsme si nástroje různě půjčovali a střídali, aby si každý mohl vše vyzkoušet. Dokonce jsme našli i pár skrytých talentů. Hráli jsme zřejmě s takovým nadšením, že tak najednou uplynula celá schůzka a my museli začít balit. Ale všechny nás to muzicírování v klubovně dost bavilo, takže si hraní určitě někdy zopakujeme.

Sára

««« Předchozí text: Mikulášský karneval 2011
Následující text: Registrace 2012 »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   20.2.2021 - Ples Budoucnosti ???

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná