Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Prahou plnou strašidel podruhé

Čtvrtek 12. 01. 2012, 16.53 od Anti | Výpravy | 429x
obrazek

V sobotu 7.1. 2012 se družinky Lvi a Lišky vydaly do Prahy na další ročník Prahou plnou strašidel, což je skautský orientační závod po uličkách staré Prahy, kde se hledají různá strašidla. Děti soutěží ve třech věkových kategoriích a vždy ve skupinkách po třech (nebo po dvou). Na startu dostanou mapu s označeným herním územím a 15 šifer. Každá šifra značí ulici, kde se strašidlo nachází. Děti tedy musí šifru vyluštit, ulici najít na mapě, jít do dané ulice a zde strašidlu předat papírek s heslem. Strašidlo na výměnu dá dětem papírek, který potvrzuje, že družinka strašidlo opravdu našla.

Letos jsme se účastnili ve čtyřech kategoriích. Lišky byli v kategorii A a Lvi byli v kategorii B a C. No a my vedoucí v kategorii nejtěžší – D. Přesto, že se závod konal za deště tak se na hřišti Tyršova domu na Újezdě sešlo nejméně 600 závodníků (ať již skautů či veřejnosti). Asi po hodině čekání přišla řada i na naše skupinky a děti vyrazily již do setmělých ulice staré Prahy za strašidly. Šifry byly různé obtížnosti. Například Hoavooeoloooskoáooulooiočoookooaoo je Havelská ulička, či JSOASLAKS-TOKÁTREVUUEOMOBKLHPU je Jakubská u kostela – roh s Templovou. Těžší šifry obsahovaly semafor, morseovku, či číselné kódy. Na úspěšné luštitele pak čekala strašidla jako např. Šílená stařena, Škrtící židovka, Utopená služka, nebo Bezhlavý purkmistr. Populární byla i Kuplířka s probitým jazykem či Plačící děcko. Cenu za nejlepší strašidlo vyhrála Zavražděná jeptiška. Všechny skupinky se vrátily do cíle v rámci určených dvou hodin a velmi si závod užily. Nejúspěšnější z našich skupinek byla skupinka z Lišek v sestavě Eliška, Tereza a Veronika. Holky se umístily páté z 45 ve skupině A. Je to krásný výsledek a holky na sebe můžou být velmi hrdé. Celkově se nám závod velmi líbil. Všichni jsme si opět mohli připomenout jak krásná a zároveň tajemná Praha je. Doufáme, že příští rok se zúčastníme ještě ve větší sestavě.

Anti

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Registrace 2012
Následující text: Berušky na Neviditelné výstavě »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   20.2.2021 - Ples Budoucnosti ???

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná