Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Tour de Kačák 2012 - TEXT

Pátek 21. 09. 2012, 22.47 od Hanka | Tour de Kačák | 315x
obrazek

Prázdniny utekly jako voda a bylo tu září a s ním další skautský rok, do kterého jsme doslova vjeli. Druhý zářijový víkend se totiž konal již třetí ročník Balvanova cyklozávodu Tour de Kačák, kterou i letos pro nás uspořádala Hanka.

Počasí nám vyšlo skvěle, neb jak na přípravu tak na samotný závod svítilo sluníčko na všechny klikaté cestičky kolem Kačáku. Kolem osmé hodiny se začali u klubovny scházet závodníci, plní energie a očekávání jaké úkoly je letos čekají. Při registraci dostali hned mapu se zakreslenými stanovišti, a tak odpočátku mohli tušit kolik kilometrů je čeká.

Letošní ročník byl zaměřen hlavně na krásnou a dlouhou projížďku. Bylo méně stanovišť, ale více kilometrů. Navíc trať vedla opravdu kolem Kačáku a leckterý závodník byl překvapen jaký krásný kousek přírody máme hned za humny. Na jednotlivých stanovištích byly lehké a zábavné otázky či úkoly, čímž se závodníkům zpříjemňovala cesta. Nejzáludnější úkol byl v kopci od Nenačovic na Vypich, který většina závodníků absolvovala až na úplný závěr trasy. Zde se museli závodníci po těžkém výšlapu zahledět na skrytý 3D obrázek a vykoukat co že to tam vlastně je. Mnohým kapal pot z čela a soustředit zrak tak, aby skrytý obrázek skutečně vylezl, bylo pro některé nemožné. Dokazovaly to i odpovědi, kde se objevovali různá zvířatka od velbloudů, krokodýlů a opic až po klauny. Přitom to bylo tak jednoduché – bylo tam napsáno E=mc2.

Protože se letos jelo na čas, byly první hlídky v cíli docela brzo. V dětské kategorii se jako první přiřítili kluci Pitrákovi. S úsměvem a nadšeni absolvovali cca 30 km v čase 4:22. Za půl hodiny po nich se přiřítily naši rychlíci, členové střediska a odchovanci družiny Jestřábů – Rychlík s Cákym, kteří ovšem měli v nohou 60 km v čase 4:47. Nechtělo se nám ani věřit, že do tohoto času se jim podařilo vtěsnat i pauzu na pivko, navíc na zádech přivezli největší kusy dřeva, což byl také jeden z úkolů na cestu.

Postupně dojížděli další a další závodníci a kupodivu se nikdo nezlobil na délku trasy, kdy nejvzdálenější stanoviště bylo až u Turyňského rybníka v Kamených Žehrovicích. Zkrátka klikaté cestičky v údolí Kačáku každého ohromily a na únavu nebylo pomyšlení. Všichni se šťastně vrátili do cíle i rekordní hlídka s nejstarším obsazením, ale asi také s nejvíce najetými kilometry. Statečně totiž projeli některá místa dvakrát (asi si je chtěli pořádně vychutnat) a v cíli jim tachometr ukazoval 90 km.

Ceny pro závodníky mysleli na jejich zdraví a tak dostali nějaké tekutiny, něco sladkého kulatého a věcnou cenu pro jejich další sportování. A tak se dá závěrem říci, že akce se velmi vydařila a na přes rok se mohou všichni nadšení cyklisti zase těšit.

A milovníci pohybu si přijdou na své i v říjnu – první říjnovou neděli totiž odstartujeme již čtrnáctý ročník Balvanova běhu.

Text: Hanka

FOTOGALERIE

Výsledková listina

Správné odpovědi

Propozice 2012

««« Předchozí text: Začátek skautského roku 2012-2013
Následující text: Balvan Rudná podruhé v televizi :-) »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

  • Bazárek (nové)

  • Fotoalbum

  • Fotoalbum do 2014

  • Diskusní fórum

  • Dokumenty

  • Naše družiny

  • SPONZORING


    • Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná