Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

14. Balvanův běh 2012 - kompletní výsledky+fotky

Neděle 7. 10. 2012, 22.29 od Lenka | Balvanův běh | 1780x
obrazek

Balvanův běh jsme letos pořádali již po čtrnácté. Člověk by řekl, že nic nového se tedy nemůže stát. A přesto! Letos poprvé po celý běh pršelo. A nebyl to žádný jemný podzimní deštík. Byl to pořádný lijavec, který dokonale prověřil charakter jak účastníků, tak organizátorů běhu. Pojďme se podívat do deníčku jednoho z nich:

Sobota večer Skončil další krásný podzimní den. Sluníčko svítilo, na obloze ani mráčku, celý les hraje barvami, prostě babí léto jak má být. V předpovědi počasí na zítra moderátor mluví o mírném ochlazení a občasném dešti.

Neděle 7:00 – Venku je podezřele šero. Koukám z okna a zdá se mi, že prší. Nasazuji si kontaktní čočky, škrtám „prší“ a píšu „lije jako z konve“. Naštěstí je pořád dost času na to, aby přestalo.

8:00 – Nepřestalo

8:15 – Scházíme se v místě startu. Zdá se, že letošním poznávacím znakem organizátorů nebude balvan-tričko nebo reflexní vesta, ale nepromokavá bunda či pláštěnka.

8:20 – Do předregistrace se nám přihlásilo více jak 150 běžců. Deset stupňů nad nulou a vytrvalý déšť budou opravdovou zkouškou charakteru. Bez ohledu na to, jestli přijdou všichni, nebo nikdo, zázemí musíme postavit.

8:21 – Alfi přichází s dobrou zprávou: „Od Berouna k nám jde pěkné počasí“.

8:30 – 9:30  – Stavíme stany a přemýšlíme, jestli se průtrži mračen dá říkat „pěkné počasí“

9:45 – Na startovací louce vyrostlo osm přístřešků. Ještě že máme tolik kamarádů, kteří nejen přiložili ruku k dílu, ale i zapůjčili zahradní altány a stany. Díky nim nám neprší na registraci, šatnu, dětský koutek, pivo-limo-párky ani „výpočetní středisko“.

9:55 – Někteří z nás zjišťují, že naše boty a bundy už nejsou „nepromokavé“. Stále ale věříme, že co nevidět od Berouna přijde slunce.

10:00 – Otevíráme registraci a napjatě čekáme, jaká bude účast. Zatím jsme jako pořadatelé oproti závodníkům ve značné přesile.

10:05 – A jsou tu! První účastníci, kteří nepatří do rodin organizátorů, dorazili! Máme z nich obrovskou radost – některé k registraci spíše donesli rodiče, ale zdá se, že ani letos nebudou startovní pole zet prázdnotou.

10:30 – Ať si učitelé tělocviku i sportovní komentátoři říkají co chtějí, pro letošní ročník dětských kategorií platí, že ideálním sportovním vybavením jsou gumáky a pláštěnka.

10:40 – Škvrňata odstartovala. Zatímco na startovní čáře postávalo několik roztomilých špuntů, po padesáti metrech do cíle dobíhají zablácení od hlavy až k patě. Až doma se ukáže, čí maminka používá ten „správný“ prací prášek.

A obdobně jsou na tom i všechny dětské kategorie. Pokud se někomu náhodou domů vrátil potomek bez trochy bláta za krkem a promočených bot, je to buď zázrak a nebo neběžel na hranici svých možností.

11:15 – Za stálého deště vyhlašujeme vítěze dětských kategorií. Letos si však všichni, nejen ti, co skončili „na bedně“ zaslouží obzvlášť velké ocenění za to, jak se poprali s nepřízní počasí.

11:30 – Zdá se, že se přeci jen počasí umoudřilo a déšť pomalu ustává.

11:35 – Byla to však jen drobná přestávka mezi tím, kdy jeden již vyždímaný mrak nad závodištěm udělal místo novému, plnému čerstvého deště.

11:38 – Uzavíráme registraci. Letos jsme to nedotáhli ani na sto závodníků. O to více si ceníme všech, kteří přišli. Je nám trochu líto, že letos na startu neuvidíme vránu Sáru, ale chápeme, že za těchto podmínek by v cíli vypadala spíše jako zmoklá slepice. Naštěstí, všichni naši přihlášení borci jsou nepromokaví.

11:40 – Odstartováno. Děda Komárek z filmu Na samotě u lesa by jistě dokázal velmi jednoduše popsat, jaké počasí měli na startu a po celou dobu závodu ti, co běželi 3,2 nebo 6,4 km.

11:41 – Rozvíjíme teorii o tom, jestli je tak hnusně, že se všichni účastníci budou snažit mít běh co nejrychleji za sebou, a tím pádem budeme mít nějaký traťový rekord. A nebo jestli je naopak tak hnusně, že se v tom ani běžet nedá a máme počítat s časy delšími než obvykle.

11:55 – Zdá se, že první možnost byla asi ta správná. Než jsme se nadáli, už nám kontrolou na mezičase proběhla dobrá polovina závodníků a k cíli se blížili závodníci z kategorie Dívky a Jinoši s více jak třemi kilometry v nohách, spoustou vody v botách a bahnem až za ušima.

12:02 – A máme v cíli prvního dospěláka! Traťový rekord to sice nebyl, ale bylo to o fous.

12:15 – Jestli jednou některý z účastníků 14. Balvanova běhu bude dívat na svoje zablácené děcko a marně se ptát: „po kom to to dítě má“, za odpověď mu může posloužit pohled na fotky z cílové rovinky letošního běhu. V čase, jaký by běžnému člověku stačil na oběhnutí jednoho kolečka, dobíhali naši závodníci do cíle kolečka druhého a zablácení byli tolik, že jsme se až divili, jestli nám z lesní cesty omylem neodbočili někam do oranice.

12:30 – Už je máme všechny zpět! Navzdory kluzkému blátu, do cíle doběhli všichni v pořádku a s úsměvem na rtech. Počítáme výsledky, ze stánku s občerstvením se ozývají hlasy, které zvou závodníky k doplnění tekutin i energie. Piva a párků bylo díky letošní slabší účasti pro všechny víc než dost.

12:45 – Vyhlašujeme vítěze letošních dospěláckých kategorií. Někteří si libují, že díky počasí přišli o spoustu silných konkurentů, jiní si naopak pochvalují, že letos závodili ti, kteří mají běh rádi, bez ohledu na počasí.

13:00 – Běžci odcházejí, my uklízíme stany a zázemí.

13:15 – Z Berouna k nám dorazilo pěkné počasí. Svítí sluníčko, obloha je modrá, téměř bez mráčku, na Vypich přicházejí první výletníci na nedělní procházku a my přemýšlíme nad tím, kde usušit plachty a jestli bude stačit teplá sprcha nebo raději zalezeme na zbytek dne do peřin.

Velký dík patří všem, kteří se letošního běhu zúčastnili, ať už jako běžci, organizátoři nebo sponzoři: Členové, jejich rodiče a kamarádi střediska Balvan Rudná, Autoškola Bohouš, nakladatelství Paseka, Oriflame studio (kosmetické potřeby), Robimaus (chovatelské potřeby), Bike tuning (jízdní kola), Šafránka (čerpací stanice), EvolutionOne (cestovní agentura) a Stromolezci (péče o dřeviny).

Výsledková listina

Výsledková listina – POUZE BALVANI

FOTOGALERIE
Díky za případné komentáře k běhu…

Propozice Balvanova běhu 2012

Mapa trati

Výškový profil trati

Mapa příjezdu

Všechny dokumenty k Balvanovu běhu

Historie Balvanova běhu

««« Předchozí text: Balvan Rudná podruhé v televizi :-)
Následující text: Po dlouhé nemoci nás navždy opustil bratr Bohdan Poláček »»»
Na úvodní stránku

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

Jakub Schoř      

Zdravim, nejprve se chci omluvit, že jsem omylem některému ze závodníků po závodech při převlékání sbalil rukavice. Tak pokud někomu budou chybět, nechť se mi ozve na shora uvedený email, rád je vrátím. K samotnému závodu nemám výhrad, počasí mi nevadilo, trať je super a po dešti to byl ten pravý krosíček jak má být. Klidně bych se nebál pro mužskou kategorii prodloužit trať i na 3 okruhy. Díky pořadatelům za hezký závod a hodně zdaru do příštích let. S pozdravem Jakub Schoř

[1] | Neděle 7. 10. 2012, 14.55 | | , reaguj
Evžen Ge      

Pokud to jsou černé cyklistické (ale celoprstové), tak jsou moje. Až doma jsem zjistil, že je nemám. Tvůj mail jsem neobjevil, můj je evzen.ge@seznam.cz.

A pro pořadatele. Byl to bezva závod a i přes trošku horší počasí jste ho zvládli skvěle. Děkuji. Evžen Ge a krráááá Sára.

P.S. Evžen mě doma vypral!!! FUJ!!! Sára

[2] | Neděle 7. 10. 2012, 17.15 | | , reaguj
Vrána Sára      

Krrááá. Je pravda, že jsem hlavní závod neletěla. Ale já si tam v tom dešti krákala s dětma. A taky jsem jim fandila při závodech. Takže jsem už měla úúúplně mokrá brka. A Evžen už je starej a možná by mě ani neunesl. No, zas tak špatný to s ním není, když skončil v „dědcích“ druhej. Domů jsme dojeli už za sluníčka. Ale Evžen zjistil, že po dvou letech bez praní to už nejde a tak mě vypral. I v aviváži. Moc hezky voním!! Ale ještě se mi motá zobák ze ždímačky. Za rok zase doletím!!! Krráááá,krá. Sára

[3] | Pondělí 8. 10. 2012, 09.48 | | , reaguj
Libor Pavlík      

[1] taky bych to klidně prodloužil :)

P.S. – přidávám pochvalu pořadatelům – krásná trať, skvělý zázemí, všechno odsejpalo, nic se zbytečně neprotahovalo a hlavně je super, že si zazávodí i nejmenší, což na mnoha závodech nejde P.P.S – námět ke „zlepšení“ – o pár minut zvětšit pauzu mezi vyhlášením dětí a startem dospělých – vyfotit děti na bedně, odvést nejmladší do dět. koutku a do toho se převlékat … stihli jsme to, ale těsně

[4] | Pondělí 8. 10. 2012, 10.44 | | , reaguj
Libor Pavlík       chybné mezičasy

v kategorii muži 19–39 jsou špatně přiřazeny mezičasy – jsou seřazeny postupně jako ve výsledném pořadí, ale v druhém kole se předbíhalo a pořadí se měnilo

[5] | Pátek 12. 10. 2012, 11.03 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)       OPRAVENO

Díky za upozornění, je to opravené. Nechápu jak k tomu došlo, protože při kontrole se to „seřadilo“ dobře. Ostatní bylo dobře. Patrně to bylo mojí nepozorností :-| Omlouvám se…

[6] | Pátek 12. 10. 2012, 14.37 | | , reaguj
Filip       fotky

ahoj, kdy doplnite fotogalerii? Jsem presvedceny, ze se fotilo u mezicasu a v cili. Myslim, ze by pak byla pekna blativa vzpominka kompletni! diky (proste jsem frustrovan z toho, ze z poslednich 3 rocniku nemam ani fotku, no!)

[7] | Sobota 13. 10. 2012, 10.56 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)      

Filipe, až v neděli, jsme na celostrediskove výpravě, píšu z mobilu…Jsme tam na víkend. Vydrž, něco bude :-)

[8] | Sobota 13. 10. 2012, 21.23 | | , reaguj
Jan Dejm (Bambas)      

Tak jsme to pořešili expres…:-)

[9] | Sobota 13. 10. 2012, 22.08 | | , reaguj
Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má nebe?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   23.12.2020 - Betlémské světlo
   24.12.2020 - Štědrý den :-)
   20.2.2021 - Ples Budoucnosti

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná