Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Svojsíkův závod 2013

Pondělí 13. 05. 2013, 23.56 od Lenka | Ostatní | 521x

obrazek Jedinečnou příležitostí ukázat svoje (nejen skautské) schopnosti a vědomosti, stejně tak jako seznámit se se skauty z okolí je Svojsíkův závod. Ten dostal jméno po zakladateli českého skautingu a každoročně se na přelomu dubna a května koná ve všech okresech naší republiky. Ti nejúspěšnější z okresních kol postupují do krajské soutěže a z nich už vede cesta do celorepublikového kola.

ákladní podmínkou však je sestavit hlídku z minimálně čtyřech skautů nebo skautek ve věku do 15. let, kteří se mohou soutěže zúčastnit. V našem středisku to nejprve vypadalo velmi nadějně – málem se na okresní kolo vydaly tři hlídky. Jenže pak „zaúřadoval“ ne příliš ideální termín konání závodu (8. května) a nemoci. Výsledkem bylo, že obě naše chlapecké družiny „odpadly“ a ve středu ráno se směrem na Nové Strašecí vydala pouze družina Berušek ve složení: Lucka, Pídě, Hanička, Juditka a Denča.

Na startu se nakonec sešlo celkem devět hlídek, na které čekal poměrně náročný program. Celý závod byl totiž rozdělen do tří částí. Naše Berušky jako první absolvovaly modul „závod“ – na několikakilometrové trase na ně čekala stanoviště s nejrůznějšími úkoly: Pantomimou musely ztvárnit některý z bodů skautského zákona tak, aby to druhá polovina družiny poznala, luštily šifry, ošetřovaly zraněné děti či si musely poradit s holčičkou, která ze ztratila mamince v lese.

Jen co doběhly do cíle závodu, čekala na ně další část, nazvaná jednoduše: „Přežití“. Cílem této části bylo dokázat, že i v přírodě se o sebe budou umět samy postarat. A tak nejprve musely odhadnout váhu jednotlivých surovin, a po té zapálit oheň a uvařit na něm vlastní buřtguláš.

A právě tady se ukázalo, že to nebude tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Štěstí devčatům moc nepřálo a oheň se ne a ne rozhořet. Zatímco ostatní družiny již vesele vařily, Berušky se usilovně snažily rozfoukat žhavé uhlíky. To se jim nakonec podařilo. Bohužel však již vypršela většina z časového limitu a brambory v buřguláši tak zůstaly trochu nedovařené.

V pět odpoledne zbylo trochu času na poslední část závodu – zpětnou vazbu. Každou hlídku totiž celý den doprovázel jeden vedoucí z jiné družiny a jeho úkol byl sledovat, jak hlídka spolupracuje při plnění úkolů. V závěru dne se tedy družina dozvěděla, jaký celkový dojem zanechala, jak moc se jim dařilo mezi sebou spolupracovat, v čem by určitě měli pokračovat a co by naopak bylo dobré trochu změnit.

Jen co se všichni závodníci přesunuli do zázemí závodu, spustil se liják, který skončil jen pár minut po vyhlášení výsledků a Berušky se i s diplomy za krásné třetí místo, mohly vydat na cestu domů.

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Soutěž o nejlepší Balvanův komiks
Následující text: !!! Obtěžování v Rudné !!! »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Jakou barvu má Slunce?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná