Balvan Rudná

středisko 212.07 Rudná
Příčná 1031/4
252 19 Rudná
Email: info(zavináč)balvan.cz
Číslo účtu: 2500781391/2010

Kontakty/INFO | Napište nám!

Výprava Lvů a Berušek do Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015-FOTKY

Středa 6. 05. 2015, 21.24 od Lenka | Výpravy | 509x
obrazek

V pátek 10. dubna odpoledne jsme se vydali autobusem do Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015. Na autobusovém nádraží na nás čekala Sára, která byla našim plzeňským průvodcem

Nejprve jsme si šli odložit věci do Sářina bytu a pak už jsme šli navštívit náš první cíl – představení katalánských akrobatů ze souboru PSiRC. Představení s názvem Acrometria se konalo v bývalém depu dopravního podniku, které tak získalo nové využití, stejně jako mnoho jiných starých budov v Plzni. Umělci nám doslova a do písmene vyrazili dech, a to především lehkostí, s jakou se pouštěli do složitých a propracovaných artistických čísel.

Po představení jsme se procházkou vrátili na byt, hodnotili představení, večeřeli a bavili se o sobotním programu.

V sobotu ráno jsme se po vydatné snídani vydali do plzeňského skautského obchodu s jediným cílem – zakoupit pamětní skautský šátek s logem Plzně – města kultury 2015. Poté jsme se procházeli podél vody a následně jsme navštívili dvě muzejní expozice, věnované dílu Jiřího Trnky – první byla interaktivní výstava Zahrada a druhá byla především zaměřena na Trnkovo dílo – obrazy a loutky.

Poté jsme šli prozkoumávat další krásy Plzně, tentokrát okolí plzeňských rybníků – Velkého Boleveckého, Košináře, Seneckého, Kamenného a Třemošenského. Příjemnou procházku jsme si zpestřili několika soutěžemi síly, ve kterých excelovali Fanda a Matěj. Ti byli po příchodu do centra za svoji snahu odměněni v kavárně, která se nachází v 16. poschodí nejvyšší budovy Plzně.

Výpravu jsme zakončili večeří na bytě a intelektuálním kvízem, kterému tradičně vládl Bobeš. Z Plzně jsme odjížděli ve 20:00 a až na menší zmatek, který způsobila změna místních jízdních řádů, proběhlo vše hladce a my byli Plzní přímo nadšeni.

Pokud jste město Plzeň a její kulturní akce v tomto roce ještě nenavštívili, vřele Vám to doporučujeme. Během roku 2015 se zde uskuteční více než 600 akcí – divadla, koncerty, výstavy, akce ve veřejném prostoru či umělecké intervence – více informací naleznete na webu http://www.plzen2015.cz/

Napsala Jitka Sedlačiková

FOTOGALERIE

««« Předchozí text: Svojsíkův závod 2015
Následující text: Vzpomínka k 70. výročí konce války »»»
Na úvodní stránku

0 komentářů

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.
Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|

Komentáře jsou moderované = ZOBRAZÍ JE AŽ ADMINISTRÁTOR!!!
(Z důvodu častých útoků SPAM robotů)

Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.

Kde sídlí Balvan Rudná?
Odpověd:

 • Bazárek (nové)

 • Fotoalbum

 • Fotoalbum do 2014

 • Diskusní fórum

 • Dokumenty

 • Naše družiny

 • SPONZORING

  • Co nás čeká?

   • 13.7. - 17.7.2020 - Týden skautských aktivit

   Ze svého rozpočtu nás podporuje Město Rudná